• Krátkometrážní

Svět gangů (2010) (seriál)

Titul "Svet gangov" (Gang World) bol vyprodukovaný v roku 2010. Mala to byť autentická, surová sonda do najnebezpečnejších a najobávanejších zločineckých gangov pôsobiacich v Spojených štátoch amerických. Bol to zaujímavý a odvážny projekt, ktorý mal mať formu dokumentárneho seriálu. Je škoda, že sa podarilo natočiť iba dve zhruba päťdesiat minútové časti. Prvá z nich sa zaoberá pouličným gangom MS 13 (Mara Salvatrucha), ktorý bol založený Salvátorskými prisťahovalcami v osemdesiatych rokoch minulého storočia v kalifornskom meste Los Angeles. Druhý diel sa venuje kriminálnej činnosti najväčších, vysoko organizovaných zločineckých motorkárskych gangov v USA (Hell´s Angels, Mongols, Outlaws). ****

Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1. (1976)

Josefína Mutzenbacherová! Môj najobľúbenejší titul z tejto starej západo nemeckej pornografickej filmovej série je snímok "Josefína Mutzenbacherová: ako to skutočne bolo, 1. diel " (Josefine Mutzenbacher - wie sie wirklich war: 1. tiel), ktorý bol natočený v roku 1976. To je proste kultové porno. V sedemnástich rokoch si to mladá Josefína prvý krát rozdala so svojim nevlastným bratom, a vtedy sa v nej prebudil neuhasiteľný sexuálny pud. Jej matka bola kurva, ktorá s radosťou mrdala s kdekým. Josefína začala jebať jej zákazníkov, neskôr súložila aj s otčimom a potom už trtkala, kde mohla. Bola to nehorázne nadržaná sexuchtivá mrcha. Šukanie, striekanie, lízanie, fajčenie, masturbácia, incest, sadomaso. Stoporené kokoty, chlpaté vlhké piče, cecky, prdele. Toto je absolútna klasika, ktorá sa stala legendou. Porno kult! ****

Josefína Mutzenbacher (1970)

Josefine Mutzenbacherová je svojim spôsobom kultovou postavou v rámci pornografickej kinematografie. Stala sa z nej legenda. Aj napriek tomu, že to mnoho divákov dnes spochybňuje a zosmiešňuje, je to proste filmová porno klasika. Prvý, pôvodný snímok bol natočený v rakúsko-nemeckej koprodukcii v roku 1970. Ja osobne dokážem najviac oceniť až následné časti s podtitulom "...ako to naozaj bolo" (...wie sie wirklich war), ktoré sa začali točiť v roku 1976. To už boli naozaj hard porno orgie. Tento prvý film z roku 1970 je ešte taký trocha opatrný. Súlože a všetky ostatné sexuálne aktivity sú tu viac menej len v náznakoch. Uvedomujem si, že v rokoch, kedy to vyšlo sa jednalo o niečo poriadne odvážne a aj vulgárne, ale ako hovorím, ešte tak netlačili na pilu ako v následných pokračovaniach. **

Rammstein: Adieu (2022) (hudební videoklip)

Pieseň "Adieu" je posledná, záverečná,  v poradí jedenásta skladba z ôsmeho radového štúdiového albumu nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Album nesie názov "Zeit". Vyšiel dvadsiateho deviateho apríla roku 2022 pod značkou vydavateľstva Universal Music Group. Ku songu "Adieu" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Vznikol pod režisérskou taktovkou Specter Berlin. Vizuálne a technicky je to na prvoligovej úrovni, tak ako som si v prípade klipov tejto Neue Deutsche Härte formácie už zvykol. V tomto smere stále držia laťku hodne vysoko. Ani teraz neurobili výnimku. Je to v podstate hodne drahý profi krátkometrážny film, v ktorom sa v hlavných úlohách predstavili členovia kapely. Nehorázne znepokojivý future sci-fi akčný masaker. *****

Tma (2005)

Adelle má vážne naštrbený vzťah so svojou pubertálnou dcérou Sarah. Rozhodne sa, že spolu navštívia jej manžela a Sarinho otca Jamesa, ktorý žije na samote na odľahlom walleskom pobreží. Po pár dňoch sa Sarah stratí na pláži, zmizne niekde v mori. Pri následnom pátraní po nej začne Adelle postupne odhaľovať temnú históriu tohto izolovaného miesta. Pred zhruba pol storočím tam žila náboženská sekta, ktorá uctievala starobylé pohanské božstvá. Ich fanatický vodca ich nakoniec primäl ku hromadnej sebevražde. Všetci spoločne skočili z vysokého skalnatého útesu do morských hlbín. Zdá sa však, že ich skazené duše a zlo naďalej zostali na mieste, kde pred tým prebývali. Ak sa chce Adelle znova stretnúť so svojou dcérou, musí zviesť boj so silami, ktoré nepochádzajú z tohto sveta. ***

Slepý strach (1989)

Partia nebezpečných, ozbrojených zločincov prepadne opancierované vozidlo prevážajúce peniaze. S miliónovým lupom sa ukryjú v nedávno zatvorenom malom hoteli. Onedlho zistia, že tam nie sú sami. Na poslednú noc tam zostala bývalá zamestnankyňa Erica Breenová a postarší správca Lasky. Erica sa stane svedkyňou vraždy svojho kolegu a dozvie sa informácie o prepade. Tým pádom je pre bandu lupičov osobou, ktorú musia odstrániť. Napriek tomu, že je nevidiaca, rozhodne sa postaviť na odpor a bojovať o svoj život. Snímok "Slepý strach" (Blind Fear) je nízkorozpočtový kanadský thriller, ktorý natočil v roku 1989 režisér Tom Berry. Nedostatok financií je vyvážený dosť dobre vybudovanou atmosférou a stupňovaním napätia. ***

Zlatá sedmdesátá - Série 2 (1999) (série)

V priebehu rokov 1998 až 2005 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Tie roky sedemdesiate..." (That ´70s Show). Bolo vyprodukovaných osem sérií, ktoré dohromady obsahujú dvesto samostatných častí. Výborné spracovanie, kvalitní herci, zábavné scenáre, štýlový soundtrack, úžasný retro námet. Eric Forman, Donna Pinciottiová, Jackie Burkhartová, Michael Kelso, Steven Hyde a Fez. To bola partia, s ktorou som sa veru nikdy nenudil. Zažil som s nimi mnoho zábavy. Tešil som sa na každú ďalšiu epizódu. Doteraz na to rád spomínam. Ááách "Tie roky sedemdesiate...". Bola to sranda, bol to úlet, bola to ´70s show. Druhá séria bola natočená počas rokov 1999 až 2000. Pozostáva z dvadsiatich šiestich dielov. ****

Zlatá sedmdesátá - Donnino tajemství (2000) (epizoda)

V priebehu rokov 1998 až 2005 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Tie roky sedemdesiate..." (That ´70s Show). Bolo vyprodukovaných osem sérií, ktoré dohromady obsahujú dvesto samostatných častí. Výborné spracovanie, kvalitní herci, zábavné scenáre, štýlový soundtrack, úžasný retro námet. V poradí dvadsiata šiesta epizóda z druhej série nesie názov "Moon Over Point Place" (Donnino tajomstvo). Jackie Burkhartová donesie do pivnice k Ericovi Formanovi fotoknihu ročenky zo strednej školy, aby ju ukázala svojim kamarátom. Na jednej z fotiek objavia nahý zadok Donny Pinciottiovej. Donna je na to hrdá, ale Erica to šokuje. Jackie sa začal páčiť Steven Hyde. Chce s ním tráviť čo najviac času. Ten z toho nie je nadšený, čo jej dá jasne najavo. Keď sa však Jackie dostane do problému so zákonom, tak Steven zoberie vinu na seba. *****

Zlatá sedmdesátá - Kočičí rvačka (2000) (epizoda)

V priebehu rokov 1998 až 2005 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Tie roky sedemdesiate..." (That ´70s Show). Bolo vyprodukovaných osem sérií, ktoré dohromady obsahujú dvesto samostatných častí. Výborné spracovanie, kvalitní herci, zábavné scenáre, štýlový soundtrack, úžasný retro námet. V poradí dvadsiata piata epizóda z druhej série nesie názov "Cat Fight Club" (Mačacia bitka). Michael Kelso sa po rozchode s Jackie Burkhartovou dal dohromady s Laurie Formanovou. Začali spolu chodiť. Jackie ich vzťah rozčuľuje. Medzi ňou a Laurie sa stupňuje vzájomná nenávisť, ktorá prerastie až do fyzickej potyčky. Reda Formana nesmierne štve, že jeho dcéra sa zahadzuje s prostoduchým Kelsom. Rozhodne sa, že si s Michaelom vážne pohovorí medzi štyrmi očami. ****

Zlatá sedmdesátá - Red úřaduje (2000) (epizoda)

V priebehu rokov 1998 až 2005 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Tie roky sedemdesiate..." (That ´70s Show). Bolo vyprodukovaných osem sérií, ktoré dohromady obsahujú dvesto samostatných častí. Výborné spracovanie, kvalitní herci, zábavné scenáre, štýlový soundtrack, úžasný retro námet. V poradí dvadsiata štvrtá epizóda z druhej série nesie názov "Red Fired Up" (Red úraduje). Michael Kelso sa stále nedokáže spamätať z rozchodu s Jackie Burkhartovou. Svoj smútok chce zahnať tým, že začne randiť s Laurie Formanovou. Keď sa o ich vzťahu dozvie Jackie, tak ju to nahnevá. Medzi ňou a Laurie to začne vrieť. Eric Forman si v práci v Price Marte začne dobre rozumieť so svojim prísnym otcom Redom Formanom, ktorý tam robí manažéra. ****