• Krátkometrážní

Kanec (1984)

Naturálne aminal horrory o vraždiacich zvieratách mám v obľube už pekných pár rokov. Videl som vyčíňať všeliake zvery: žralokov, krokodílov, aligátorov, pirane, krakaticu, kosatky, psov, vlkov, levov, šabľozubého tygra, opice, medveďa, varana, žaby, kobylky, zajace, netopierov, vtákov, hadov, včely, osi, mravcov, pavúkov, slimákov... Tento špecifický horrorový subžáner mám dobre zmapovaný. No ale ešte ma občas dokáže niečo nové prekvapiť. Tento krát to bol diviak, ktorý sa v roku 1984 objavil v austrálskom filme "Kanec" (Razorback). Na počiatku svojej režisérskej kariéry ho natočil Russell Mulcahy. Celkom na mňa zapôsobil ten surový buranský vizuál. Bol to taký zvláštny austrálsky kvázi exploitation animal horror. Filmová kritika ho radí do špeciálnej kategórie, ktorá nesie označenie ozploitation. ***

Kobylky nesou smrt (2005) (TV film)

Už na mňa raz zaútočili "Smrtiace kobylky" (Locusts). V roku 2005 o nich natočil TV film režisér David Jackson. Nijak zvlášť ma ním nezaujal a absolútne vôbec nevydesil, takže som mu za tento jeho zúfalý pokus dal jednu hviezdičku. Teraz sa ma opäť pokúsil smrtiacimi kobyklami vystrašiť akýsi Ian Gilmour z Nového Zelandu, ktorý v tom istom roku natočil snímok "Kobylky nesú smrť" (Locusts: The 8th Plague). No pravdupovediac to nebolo o nič lepšie ako to čo som videl pred tým v podaní Davida Jacksona. Prihlúply scenár, mizerní herci, lacná produkcia, úbohé digitálne triky a celkovo lacný look. Mám rád animal horrory, mnoho kvalitných som ich už videl, ale na ten top kobylkový stále ešte len čakám. Tomuto zúfalému televíznemu braku dám iba jednu hviezdičku. *

Klub smíchu (2020) (studentský film)

Jindřicha Voseckého som pred mnohými rokmi spoznal pod nickom Shogin na tejto filmovej databáze (csfd). Od prvého kontaktu som ho považoval za kreatívneho, umelecky založeného človeka. Okrem hudby sa venuje aj filmovej tvorbe. Už v roku 2011 natočil prvý oficiálny krátkometrážny film "Kreativita", v roku 2015 nasledovali snímky "Labuť" a "Práh". Každý z nich som ocenil troma hviezdičkami. Nedávno mi Jindra poslal link na svoj najnovší filmový výtvor. Mal som tú česť zhliadnuť snímok "Klub smíchu" (Laugh Club). Je to jeho absolventský bakalársky film. Musím sa priznať, že urobil na mňa dojem. Bolo to atmosferické a znepokojujúce. Teší ma, že na sebe pracuje a rozvíja svoj filmársky talent. Tento krát dávam hviezdičky štyri. Verím, že sa raz dočkám aj kvalitného celovečerného titulu, pod ktorým bude podpísaný Jindřich Vosecký. ****

Cobra Kai (2018) (seriál)

Strike first! Strike hard! No mercy! - Udri prvý! Udri tvrdo! Žiadne zľutovanie!!! V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Dódžó Cobra Kai povstalo z popola ako bájny, mýtický Fénix. Nostalgický, seriálový karate návrat k ideálom a atmosfére osemdesiatych rokov minulého storočia sa dokonale vydaril. Úžasná, päť hviezdičková, retro karate jazda. Cobra Kai never die!!! *****

Cobra Kai - Série 3 (2021) (série)

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Tretia séria bola vyprodukovaná v roku 2019. Obsahuje desať dielov: 1. Následky, 2. Prirodzenosť versus disciplína, 3. A teraz zaplatíš, 4. Správna cesta, 5. Miyagi-Do, 6. Kráľ Cobra, 7. Prekážky, 8. Dobrý, zlý a drsňácky, 9. Cítiť noc, 10. Devätnásteho decembra. Perfektné pokračovanie nostalgického seriálového karate návratu k atmosfére a ideálom osemdesiatých rokov minulého storočia. *****

Cobra Kai - 19. prosince (2021) (epizoda)

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Tretia séria bola vyprodukovaná v roku 2021. Obsahuje desať dielov. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Desiata, záverečná epizóda z tretej série nesie názov "Devätnásteho decembra" (December 19). Na vianočnom plese sa stretne Daniel LaRusso so svojou stredoškolskou láskou Ali Mills, ktorú tam sprevádza Johnny Lawrence. Samantha LaRussová zariadi, aby dódžó Miyagi-Do a dódžó Eagle Fang spojili svoje sily. Členovia Cobra Kai na nich zaútočia priamo v dome Samanthiných rodičov. Opäť sa strhne hromadná bitka. Medzi Johnnym Lawrenceom a Johnom Kreeseom dôjde ku fyzickej konfrontácii. *****

Cobra Kai - Feel the Night (2021) (epizoda)

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Tretia séria bola vyprodukovaná v roku 2021. Obsahuje desať dielov. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Deviata epizóda z tretej série nesie názov "Cítiť noc" (Feel the Night). Johnny Lawrence a Carmen Diazová obnovili svoj vzťah. Lenže Johnnymu sa ozve aj jeho stredoškolská láska Ali Mills. Po dlhých rokoch sa opäť stretnú. Miguel Diaz začne zase chodiť so Samanthou LaRussovou. John Kreese začne trénovať syna Johnnyho Lawrencea. Robby Keane sa pridá ku Cobra Kai. ****

Cobra Kai - Hodný, zlý a drsňácký (2021) (epizoda)

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Tretia séria bola vyprodukovaná v roku 2021. Obsahuje desať dielov. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Ôsma epizóda z tretej série nesie názov "Dobrý, zlý a drsňácky" (Tho Good, the Bad, and the Badass). Daniel LaRusso opäť otvoril dódžó Miyagi-Do Karate. Johnny Lawrence založil nové dódžó Eagle Fang Karate. John Kreese vedie pevnou rukou svojich žiakov v dódžó Cobra Kai. Tri školy, traja senseiovia. Blíži sa dátum konania päťdesiateho prvého ročníka turnaja v All Valley. Mestská rada ho však zrušila. Kreese, Lawrence a LaRusso sa ju pokúsia na mestskom zasadaní presvedčiť, aby svoje rozhodnutie zmenila. ****

Cobra Kai - Překážky (2021) (epizoda)

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Tretia séria bola vyprodukovaná v roku 2021. Obsahuje desať dielov. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Siedma epizóda z tretej série nesie názov "Prekážky" (Obstáculos). Samantha LaRussová má psychické problémy, ktoré sú dôsledkom udalostí, čo sa odohrali medzi členmi Cobra Kai a Miyagi-Do. Má nočné múry, návaly strachu a výčitky svedomia. Jej otec sa jej snaží pomôcť. Miguel Diaz začal znova chodiť. Vracia sa späť do školy. Johnny Lawrence založí nové dódžó Eagle Fang Karate. John Kreese mu dáva poslednú šancu, aby sa vrátil do Cobra Kai. ****

Cobra Kai - Král Cobra (2021) (epizoda)

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Tretia séria bola vyprodukovaná v roku 2021. Obsahuje desať dielov. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Šiesta epizóda z tretej série nesie názov "Kráľ Cobra" (King Cobra). Johnnymu Lawrenceovi sa na facebooku ozvala jeho stredoškolská láska Ali Mills. Miguel Diaz sa mu pokúsi pomôcť s profilom a komunikáciou. John Kreese hľadá nových žiakov. Chcel len tých najlepších, najtvrdších, najsilnejších. Uplatňuje to, čo sa naučil počas vojny vo Vietname. Daniel LaRusso sa vrátil domov z Japonska. Spolu so svojou manželkou Amandou začnú ihneď podnikať kroky, aby ukončili činnosť dódžó Cobra Kai. ****