Avatar (2009)

100% promiň Quentine, ale James prostě na poslední chvíli to dal, a natočil nejlepší film roku 2009:-)něco tak dokonale dotaženýho do konce už sem opravdu dlouho neviděl. Akční scény měli šmrnc, hlášky měly grády a triky...prostě revolucee. Něco tak realnýho tu nebylo od Transformers a ty ještě vypadali oproti tomuhle digitálně. Jamesi tleskám, jsi opravdu král světa. Už tomu věřim na 100%

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

90% Velmi působivé dílo, při kterém dost mrazilo v zádech. Nenápadný začátek, stejně jako hlavní hrdinka. Po průchodu dveřmi náhle změna na něco neobyčejného, kouzelné s tak hutnou atmosférou, který umí právě jen Selick (a možná ještě Burton). Škoda, že to také nebyl muzikál. Ale i tak to určitě v konkurenci (Pixar) obstálo, a máme zde asi nejlepší animovaný film roku 2009.

Jih proti Severu (1939)

95% Nesmrtelné dílo, které bude žít věčně. Epická rodinná sága jak má být. Smrt, narození, utrpení radost, od všeho trochu, podbarveno skvělou hudbou a skvělými herci(klasika Clark Gable). A také díky kameře.

2012 (2009)

35% Stupidita, od který sem nic nečekal, a přesto sem byl zklamanej. Prezident Danny Glover byl napřeshubu, stejně jako John Cusack v roli starajícího se táty. Akční scény jsou tak nechutně nudný. Ale bohužel to bylo to nejlepší na tom filmu (zvedněte ruku kdo to nečekal). Ale když už potřetí, počtvrtý, popátý vidíte jak se zem rozpuluje, a všechno jde do...středu země(prostě do pr*ele) tak je to už fakt nudný. Ale je fakt, že metro, vyjížděcí z tunelu, bylo cool.

Předčítač (2008)

Na začátku velmi silný příběh, který ale ke konci ztrácel na efektivitě. Škoda, protože mohl být lepší než třeba Benjamin Button. Ale jinak je to velmi solidní dílo, které mi už pár dní leží v hlavě, a ještě dlouho určitě bude.

Nitro Circus (2009) (pořad)

Takovejhle pořad mi chyběl na nově, a konečně sem se dočkal. Je to dokonalý!!!!!!!

G. I. Joe (2009)

Totální americká ptákovina, na kterou se dá koukat jen kvůli Sienně Miller, která je jako vždy úžasná. Tvrďácký hlášky tady jsou vtipný, ale ne tak jak nejspíš Stephen zamýšlel. Jsou prostě trapný

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Velmi působivý film, který se dosti podobá Forrestu Gumpovi, ale neni horší a ani lepší. Je jiný a laskavý a dojemný zároveň. O kvalitě triků netřeba se zmiňovat, ty jsou dokonalé, stejně jako celá stylizace.

Vzhůru do oblak (2009)

Odlehčená verze Gran Torina. Pixaři opět úplně změnili styl, ale poprvé se jim nepovedlo to co vždy. Aby nová pixarovka nahradila tu starší na pozici nejlepšího animovaného filmu.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Až na ten konec to byl celkem skvělej thriller. Nevidět před tim ukázky, tak se toho krokodýla na začátku i budu bát. A to se mi u těhlech filmů nestává. Jedinej ten konec to celý pos*al. Ten souboj byl tak trapnej