Železná srdce (2014)

Realisticky drsný válečný film. 80% (viděno: 1x orig.s tit.)

Deadpool (2016)

Husťárna! Již úvodní titulky dávají jasně najevo, že nepůjde o standardní superhrdinovský film. První dojem jsem měl jako u originálního KICK-ASS. Tady je však humor dávkovaný ještě na druhou. Hlášky pro dospělé puberťáky, utahování si z X-Menů a dalších filmů, povedený hudební mix. Jo, a samozřejmě stylová scéna po závěrečných titulcích opět nechybí - jak se stalo u marvelovek zvykem. Dokonalý film to sice není (a chvilku trochu uvadne) - ono v dnešní filmové přesycenosti mne již těžko něco úplně totálně chytí, ale povedená akční zábava to je určitě! Za svěží originalitu: 95% (viděno: 1x cz dabing)

Záchranáři (2006)

Dobrá klasika z prostředí výcviku. Nic objevného, ale dobře koukatelné. 75% (viděno: 2x)

Maggie (2015)

Poslední Arnoldův film vyšel tak nenápadně a navíc (pro Arnolda) v neobvyklém žánru, že by ho člověk v nabídce videofilmů i přehlédl. A to by byla docela škoda. Je to drama, rodinné drama, na nastíněném pozadí postapokalyptické zombie budoucnosti. "Švarcík" tu opravdu hraje dramatickou roli, ba až opravdu překvapivě uvěřitelně a nejsou tu žádné sebeparodující prvky jako má snad ve všech svých veteránských akčních návratech. Povedená je depresivní hudba a stejně i děj, který spěje k předpokládanému, i když ne jednoznačnému, cíli. 70% Tři hvězdy, protože to chce přece jen překonat a vydržet pozvolný začátek a je třeba se do filmu "zakousnout", naladit se na tu depku a vydržet. Což není pro každého. Za mne víc než dobrý.(1x DVD titulky)

Rafťáci (2006)

Asi po třetím shlédnutí nevidím problém, proč nepřidat čtvrtou hvězdu... Taková pohodová teenagerská komedie. Sice nedožene k salvám smíchu, ale rozhodně nenudí. Komu se líbili Snowboarďáci, bude spokojen. A naopak.

Leviatan (2014)

Zajímavé drama pro náročnějšího diváka...ale, po zdejších pochvalných recenzích, jsem očekával, že mne to víc přiková do křesla... 69%

X-Men: Apokalypsa (2016)

Vizuální stránka, efekty a triky jsou bez sebemenších námitek. Film občas dokáže pobavit několika vtípky a v podstatě nenudit. Jen to na mme působilo neoriginálně. Takovýchto 'návratových' námětů si mohou tvůrci vymýšlet do zemdlení. Finálový souboj byl na mne až moc x-menovsky abstraktně nekonečně destruktivně poletující. A zase je hlavní nezničitelný super x-padouch jen takové bu-bu-bu a skutek utek. A lidstvo opět přežije. Aaah, sorry, to byl spojler ;-) Hloubka příběhu a psychologické prokreslení postav hraje až druhé housle. I přes výtky je to nadprůměrný film. I když mezi X-Meny slabší (asi jsem jimi už nasycen). Slabší čtyři hvězdy. (a opět je tu marvelovské 'scene behind credits') (kino ČSFD projekce)