Stínové komando 2 (1999) (TV film)

V osmdesátých letech by to bylo dost slušný akční film na vhs. V době vzniku asi zapadl mezi většinou filmů. Dneska jsem se jen pousmíval nad nechtěnou vtipností drsně se tvářícího super komanda.

Červená Karkulka (2011)

Taková fantasblbinka, která si však udržuje určitou dávku napětí a všichni diváci detektivek mohou dle naznačených indicií dedukovat, kdo že je ten syčák, co jim zužuje tu milou vesnici. Už jsem se bál, že snad s tou známou Červenou Karkulkou to nebude mít prakticky nic společného, ale naštěstí jsem se dočkal slavných ask&questions: "Babičko, proč máš..." ...což mi ale přišlo do děje samoúčelně naroubované až to bylo hloupě vtipné. 50%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Ty bláho...dědulové zpátky v akci... Sly je stále za drsňáckého zestárlého Ramba, Arnie je pěknej senilní dědula, na Harrisonovi jsou už léta také dost vidět a "Desperado" tady má takovou divnou komickou figurku ve které mi moc nesedl. To dělaj asi ty jeho 'donuts' k obědu. A Mel Gibson hrát umí, tak záporáka dokáže předvést přesvědčivě ačkoli nemá příliš akční postavu. Akce je tu slušná, ale tak nějak jsem postrádal větší nadhled (jako měla dvojka). Berou to zbytečně moc vážně. Lepší průměr. 70%

Zátah 2 (2014)

S grácií a profesionalitou, choreograficky výborně natočená řežba na asijský způsob. První polovina je spíše akčním dramatem o infiltraci policisty mezi mafii prokládaná rvačkami. Ve druhé půlce filmu rejža sešlápl plyn akce až na podlahu a nastal krvavý brutální pouliční balet při kterém mi spadla čelist a proti kterému jsou bitky ve většině akčních filmů za poslední roky jen takové dětinské pošťuchování. Navíc je to přehledné, žádný zběsilý střih ve tmě. Dějově sice trošku zašmodrchané, ale celkově -zejména co se akčnosti týče- o několik úrovní lepší a drsnější než první díl! 95%

LEGO® příběh (2014)

Výborná zábava s mnoha narážkami na rozličné filmy a popkulturní společnost. A Ti odrostlejší, kteří si kdysi s radostí hráli s figurkou "kosmonauta z osmdesátých let" si to užijí nejvíce! Prostě všechno je tu boží! :-) ...a Legu se zvednou tržby...

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Taková kravinka prolezlá skrz na skrz product placementem (ono se to v onom prostředí reklamní agentury dobře "skryje") se jen tak nevidí. Na druhou stranu, po třetím pokoukání v tv, musím zase přiznat, že občas jsem se i pobavil. Tak zvyšuji na slabší 2*.

S ledovým klidem (2012)

Bruce Wiliis je jen lákadlo na obalu. (Ale zahraje si tu jen přece jen o trochu víc než Seagal ve filmu Boeing 747 v ohrožení.) Sigourney hraje postavu tak ledově chladnou a nezranitelnou za kterou by se ani Terminátor stydět nemusel. Akce ujde, celkově však slabší zážitek. Podruhé mne to vůbec neláká. (DVD cz)>/i>

Vraždy podle Agathy Christie - Nůž na krku (2012) (epizoda)

Kriminálka klasického stylu z pera Agathy Christie s několika vraždami, na první pohled jasným pachatelem a s detektivem, který v závěru rozlouskne onen případ, který byl složitější než se na první pohled zdálo.

3 dny na zabití (2014)

Akční tempo ukolíbává rodinné drama, což mi moc nesedlo. Dvě až tři hvězdy.