Žralok (2006) (seriál)

Možno sa niekomu bude zdať moje hodnotenie prehnané, ale stojím si za ním. Je to seriál, na ktorý sa teším celý týždeň. Žeby to bolo tým, že nepoznám toho vášho sto krát omielaného a porovnávaného Housa? Možno. Potom sa ale naskytá otázka, prečo recenzista má stále potrebu niečo porovnávať? Ak by som k tomu kroku pristúpil aj ja, tak napíšem že všetky CSI môžu iba závidieť herecké talenty, ale aj jednoduchosť príbehov a riešení. Pri žiadnom rozlúsknutí prípadu som sa necítil oklamaný, ako sa mi to pri CSI stáva, keď ich ľudia nachádzajú dôkazy primitývnymi náhodami. Niečo na úrovni Monka a Kostí. Užívam si to. Premýšlam, či tie slabé hodnotenia nebudú náhodou spôsobené českým dabingom. Slovenský stojí za to a je i dosť invenčný.

Patologie (2008)

Film pre diváka, ktorému fantázia dovolí vtiahnuť sa do akéhokoľvek prostredia. Teda nie pre diváka, ktorý čaká, že to za neho urobí niekto iný, lebo je jeho fantázia ohraničená od cesty zo školy, cez krčmu až domov. Áno, je to film pre ľudí, ktorí mali zimomriavky pri filme "Hlídač mrtvych" a ktorí vedia, že horor nerobia len duchovia, zmutované obludy a béčkové herecké výkony. Tiež je pravdou, že žáner filmu je v info. napísaný veľmi presne, v presnom poradí krimi/horor/thriller.

Království (2007)

Pár veľmi podarených scén a veľa dobrých scén, nič medzi tým a nič pod tým. Nenudil som sa ani chvíľu a to od filmu očakávam. Niekedy mierne chaotické, inokedy drsne realistické. Len mi v pamäti ostal pocit, že tá telocvičňa pokazila "výpravný" dojem, na stenách ruší anglický nápis nejakého basketbalového mužstva a klučky na dverách fakt vyzneli veľmi americky.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Čomu by som sa najdradšej vyhol je porovnávať tento film s ostatným z tohto žánru, ale asi to nepôjde. Je rozhodne pútavejší a napínavejší ako Zlatý kompas či Narnia. V kine som sa pri tom jednoducho bavil. Otázne ale je, čo by somnou spravil film doma pri TV. Ak niekto opľúva scenár, lebo je málo originálny, ja tvrdím opak, nápad s knihou je úžasný. Pri týchto fantasy prípehoch vždy dominuje nejaký mocný artefakt a všetci sa ho snažia získať. V tomto príbehu je to kniha a príbeh okolo nej vytvorený a zdá sa mi byť originálnejší ako artefakt z Pána prsteňov, hoci ho mám veľmi rád.

Omrzlina (2005)

Nechcem tvrdiť že je to nejaké kvalitné dielo, ale ja som sa pri tom proste bavil. Tento druh absurdného humoru mi úplne sadol a ani chvíľu som sa nenudil. Rozhodne lepšie ako niektoré teenegerské komédie typu Prci prci.. a Holky to chtej taky...

Knieža (1998) (TV film)

Kostýmy sú naozaj pekné, ale inak tomu veľa chýba. Dá sa na to ale pozerať, je to ako rozprávka. ;)

Beowulf: Král barbarů (2005)

Chvíľami príliš rozťahaný, nikdy však nie nudný film. Skutočne krásne prepracované kostýmy, historicky jedny z mála autentických, čo sa filmu týka. Vidno že produkcia nieje z USA.

Staré báje vikingů (2003)

Uff! Ide skutočne o rozporuplný film. Ak niekto nieje fanúšikom skutočnej histórie, zrejme si bude musieť odčítať jednu, alebo dve hviezdičky z môjho hodnotenia. Ak je však fajnšmeker čo sa týka slovanských tradícií, príde si na svoje. Film veľmi pekne stvárňuje skutočný život starých Slovanov, ich mytológiu, oslavy, pohreb, i magické obrady. Skvelé dobové kostýmy (za ktoré dostali aj cenu) a pekný príbeh. Krásne exteriéry, pekné slovanské ženy a strach naháňajúce vikingské mohutné postavy a hlasy. To málo čo mi zabránilo dať aj tú piatu hviezdičku sú dosť chabé herecké výkony bojujúcich "komparzistov" a počítačové efkety.

Statečné srdce (1995)

Kamaráti z historického šermu a historici by ma ukameňovali, keby videli tých 5*, ale z hľadiska kvality filmu nemôžem dať menej. Film som videl snád 8 krát a rozhodne ho nevynechám ak ho budú znovu dávať v telke. Kam sa na tieto historické bitky hrabú Pán prsteňov alebo Trója? Každý vojak je živý! Aj keď to niekedy na pozadí vyzerá akoby sa v súbojoch šteklili, dá sa to prehliadnuť a užiť si skvelý večer.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Seriálu nieje čo vytknúť. Hádam len to, že sa nedočkal druhej série. Divák sa nikdy nenudí a postavy si zamiluje natoľko, že si ich mená pamätá aj po roku. Nieje divu, veď na zoznámenie s nimi máte 10 hodín! Bojové scény sú dokonalé a žiadny milovník žánru nenájde lepšiu alternatívu. Osobne by som uvítal podobný projekt z ruskej strany frontu, ktorý bol rovnako zaujímavý, až nie zaujímavejší.