Hostel (2005)

Zaujímavá chladná a realistická atmosféra. S takouto kamerou a réžiou film pôsobí pravdivo, akoby sa to mohlo stať hocikomu z nás. Napriek týmto kvalitám je však film tuctový a divák ocení iba dobrý nápad a krv. Viac si v ňom nikto nenájde (možno iba člen rozrastajúceho sa fanklubu Barbary Nedeljakovej). A či mi vadilo zobrazenie Slovenska? Vôbec! Neboli ďaleko od pravdy a okrem toho, najhoršie z toho vyjdu aj tak debilní turisti, ktorí prejdu celú Európu kvôli sexu a taktiež sadisti, ktorí si za to radi zaplatia (tiež z iných krajín).

Underworld: Evolution (2006)

Zatial Katin najslabší film. Dúfam že sa jej kariéra nebude uberať týmto smerom a že sa viac rodinné vzťahy s režisérom na plátna nikdy nedostanú. Jediným cieľom filmu je vytvoriť supermonštrum, ktoré je silnejšie ako supermonštrum pred ním a tak sa ocitneme v aréne troch supermonštier (jedno mocnejšie ako druhé). Vážne si Len Wiseman myslí že tým niekoho zaujme? Odpoveď pozná aj on sám, pretože si snaží kúpiť diváka čiastočným odhalením Katinych kriviek aj napriek jeho žiarlivosti. Najviac som sa tešil na prelínanie dejov (stredovek a súčastnosť), avšak práve to bolo najväčšou slabinou filmu. Začínam nadobúdať pocit, že Len je najhorším, komerčne úspešným režisérom. Nikto ešte nikdy nepokazil dobrý nápad tak, ako on.

Legenda o vášni (1994)

Osobne neviem čo tomuto filmu vytknúť. Krásna príroda podoprená krásnou hudbou. Človek sa ocitne ďaleko od mesta a stáva sa členom rodiny. Štvrtým bratom. Nesmiem však zabudnúť pochváliť casting. Výber hercov sa podaril (aj keď Pitta moc nemusím). Potešilo ma najmä obsadenie nedocenenej Kariny Lombard, ktorá filmu dodala nevídané čaro.

Lásce na stopě (2001)

Jedna z mála romantických komédií, odohrávajúcich sa počas Vianočných svitkov, ktorá vás očarí aj v inom ročnom období. A hlavne jeden z mála romantických titulov, ktorý si získa aj mužskú priazeň. Dvoma slovami - zvláštne príťažlivé.

Zlatá číše (2000)

Ťažký a nie príliš zábavný titul, ktorý by som neodporúčal ani milovníkom histórie, hoci je to historická dráma. V prvom rade si na svoje prídu diváci, ktorí majú radi záludnosti. Scenár je trochu nudný, no postavy sú vykreslené pekne a príbeh s nimi zásluhou skvelých výkonov prežívate. Pod zdanlivo nudným povrchom sa však skrýva ešte jeden rozmer. Niečo, čo nevidíme na plátne, ale čo cítime a ťažko to popísať a pomenovať. Je to jeden malý príbeh ako bonus a ten sa scenáristom podarilo ukryť za všetky intrigy a záludnosti. Výborne odvedená práca.

Underworld (2003)

Predovšetkým sfilmovaný skvelý nápad, avšak zabalený v naivných dialógoch a utláčaný slabou réžiou. Kritici rozniesli v zuboch "chladnú" Kate Beckinsale, avšak ja tvrdím: "Čo môže byť chladnejšie ako nemŕtvy upír?"

Van Helsing (2004)

Tento film som videl už veľakrát a vždy po ňom siahnem, keď mám chuť na zmes fantasy a comixového hororu. Možno je to tým, že Kate Beckinsale vyzerá naozaj skvele a možno nie. Hlavné je, že zabaví priemerného diváka a ten si pri ňom dokáže odpočinúť. Ak však očakávate malý zázrak alebo umelecké dielo, ruky preč!

Dům voskových figurín (2005)

Hádam len toľko že sa pri tom dá aj báť. Väčšina scén vám však bude pripadať, akoby ste film už videli a nebudete sa mýliť. Texaský masaker motorovou pílou a iné na tomto filme zanechali svoju stopu.

Bestie (2003)

Tento film tvorí pomyslenú hranicu atraktivity Seagalovich filmov. Tento filmový dedko takmer všetky akčné scény presedí niekde v zákulisí. Ďakujeme pán Seagal, dosť bolo.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Naozaj vtipná komédia pre každého kto má rád Horúce strely a iné bláznivé komédie o ľuďoch, ktorí sa správajú ako vystrihnutí z detskej fantázie.