7 vteřin (2005) odpad!

Predstavte si policajnú naháňačku v centre mesta. Hlavný hrdina Wesley Snipes, skúsený vojak, teraz lupič dokonale kľučkuje úzkymi uličkami. Nastáva zrážka policajného auta s osobným, ktorá vyvrcholí výbuchom. "To muselo bolieť" neodpustil si vtipnú hlášku s úsmevom na perách hlavný hrčina nehladiac na to, že v osobnom automobile mohla sedieť rodina nevinných ľudí. Hlavné je, že ho ešte nedostali. Ano, kakéto atipické správanie môžeme sledovať v tomto "trháku". Moje odporúčanie: RUKY PREČ!

60 sekund (2000)

Veľmi priemerný film, ktorý keď neuvidíte o nič neprídete. Ak však máte radi pekné autá, pripíšte si jednu hviezdičku.

50x a stále poprvé (2004)

Aj keď sú ambície tohoto snímku rozhodne väčšie ako tri hviezdičky, bojím sa dať mu ich. Divák sa určite nudiť nebude, no ak sa niekto rozhodne pozrieť si ho ešte raz, unudí sa. Film by sa teda dal nazvať aj: 50x a stále prvý krát: 1x a dosť.

3000 mil na útěku (2001)

Pokým klasický "elvisovský" američan môže tomuto filmu jednu hviezdičku pridať, ja musím byť kritickejší. Nemožno poprieť že so sebou nesie pointu o skazenosti sveta peňazí, no posledné slovo aj tak ostane prestrelkám v štíle Rambo, ktoré väčšinu európanov odrádzajú.

24 hodin (2002)

Zaujímavý film, ktorý prináša celkom napínavý príbeh. Hoci končí až príliš hollywoodsky, celkový dojem je viac než dobrý. Nad hladinou ho držia najmä herecké výkony.

Dvanáct do tuctu (2003)

Steva Martina zrovna nemusím, no nemôžem nespomenúť že som sa celkom dobre zasmial. Hoci je to komédia pritiahnutá za vlasy, je príjemná s ľahko stráviteľná.

Ďáblíci (2003)

Na tento film som sa veľmi tešil, aj keď som od neho nečakal žiaden zázrak. Možno aj to prispelo k tomu, že namiesto štyroch, nevidíme tri hviezdičky. Aj keď sa film tvári ako komédia, v skutočnosti skrýva hlboký príbeh, ktorý je viac smutný ako vtipný a zanechal vo mne nezmazateľnú stopu. Gary Oldman je úžasný ako vždy a potvrdil, že zahrá hocikoho a hocičo. Prekvapila ma aj Kate Beckinsale, ktorú väčšina kritikov opisuje ako chladnú a neosobnú. Aj keď nie sú ďaleko od pravdy, v tomto filme je iná. Je tu hrdinka v inom slova zmysle ako sme na ňu zvyknutý z ostatných filmov. Stáva sa obeťou a hrá ju statočne. S odstupom času mám pocit že bola Garymu vyrovanou konkurentkou a McConaugheyho úplne „prehrala“.

Man Thing (2005)

Zdá sa, že horory vynášajú viac ako ostatné žánre. Jedine to môže byť dôvod, prečo je tento film označený touto nálepkou. Jediná emócia ktorú pri pozeraní budete cítiť bude nuda. Živý strom (alebo ak chcete „démon lesa“) je takmer určite syn zblúdilého enta z Pána prsteňov a drevenej príšery z Osady. Ak budete mať pocit že ste ho niekedy videli, máte pravdu, asi sa v Hollywoode množia.

Vanilkové nebe (2001)

Tento film na mňa pôsobí experimentálnym dojmom. Veľmi zaujímavý príbeh je trochu ťahaný ku dnu rozťahanosťou a akoby narýchlo napísaným záverom, ktorý vysvetľuje viac ako by sa patrilo. Scenár vlastne vôbec nenechá priestor pre diváka a jeho inteligenciu. Tým potláča aj atmosféru, ktorá sa filmom ťahala. Snažil som sa vnímať každé slovo a nedovolil som utiecť žiadnej scéne len preto, aby som mohol na záver prísť na to, čo sa tam vlastne deje, no na konci ma čakala bolestivá facka.

Krajina střelců (2003)

Skromne sa tváriaci western, ktorý ako jeden z mála ukrýva prepracované postavy a nestavia iba na krásnej prírode a rýchlych rukách pištolníkov. A hoci obsahuje značné náznaky gíču, film je veľmi komplexný a pútavý. Ak by som mal niekomu, kto divoký západ zrovna nemusí odporučiť western, bol by to práve tento.