Jestřábí žena (1985)

Pěkný pohádkový příběh s Michelle v nejlepších letech. Spolu s Dračím srdcem jeden z nejlepších filmů s tímto pohádkovo historickým nádechem.

Fridrich Barbarossa (2009)

Tenhle televizní film zůstal hodně za očekáváním (i když nebyla kdovíjaká). Hauer nepůsobí jako mladý ani starší Fridrich přesvědčivě. Navíc je to spíš o jeho italských protivnících (co jiného čekat od italského filmu:). To jsem se těšil se to bude motat celé kolem titulní postavy. Místama mi to připadá spíš jako telenovela než historické drama a Fridrich jenom na pozadí. Musel jsem se hodně přemáhat, abych to vůbec dokoukal. Barbarossa by si zasloužil daleko větší a lepší projekt.

Vamos a matar, compañeros (1970)

Milian jako vždy velice dobrý a Nero také odvádí opět svůj standard v nejepších letech. Hudba EM taky docela povedená. Na plné hodnocení to není ale 80% si to zaslouží. Určitě jeden z těch povednější špageťáků. Jestli tohle někomu nevoní nebo např. Solimovy filmy, tak to není tím, že by byly špatné, prostě jenom nemá rád spaghetti westerny a neměl by se na ně pro jistotu radši vůbec dívat, aby se mu nepřitížilo :)

Tombstone (1993)

Tombstone není úplně zlý, ale na Wyatta Earpa v podání Costnera tohle v žádném případě nemá!

Requiem za sen (2000)

Jediný silný (nechutný) zážitek byla ta postava postarší paní. Ostatní hlavní postavy mi tam vůbec nesedí, nejsou nijak uvěřitelné. Režie je celkem ucházející, je tam spousta dobrých věcí. Ale jako celek, no nevim. Abych mohl dát plné hodnocení, muselo by tam být mimo jiné úplně jiné obsazení. Rozhodně to na mě jako celek nepůsobilo nijak drasticky. Až na ten závěr si to kluci prostě užívali. Tím už to ale režisér teda vůbec nezachránil. Jako odstrašující příklad to tedy spíš můžu doporučit spíš jenom pro diváky důchodového věku než pro mladistvé.

Wyatt Earp (1994)

Za posledních 20 let určitě jeden z nejlepších 5 westernů! Příběh má strašnou sílu, i když není příliš složitý. Je to prostě o jedné legendě, tak proč tam dávat nějaký složitý nesmysly. Pokud někomu připadá příliš dlouhý, tak mě ne. Klidně by se to dalo ještě výrazněji natáhnout :). Nemám rád uspěchaný filmy! Jen ať si to všechno pěkně plyne, u těchto typů filmů je to tak lepší. Je tam vše, co má western mít a i něco navíc. Kostner je tu výborný, sekunduje skvělý Quaid... a to nejsem nějaký Kevinův fanda. Westerny mu prostě sedí. Navíc titulní píseň sedí s prominutím k tomuto filmu jak prdel na hrnec. Neberu nikomu jeho názor, ale lidi, co nejsou westerny jejich gusto, neocení ani sebelepší snímek. Spousta skvělých filmů tohoto žánru nemá hodnocení, které by si zasloužilo. 72% absolutně neodpovídá. Subjektivně bych tady rád viděl kolem 90% :) Viděl jsem to několikrát a dnes si to v tv dám znova a určitě ne naposledy!

Dexter (2006) (seriál)

Potom, jakou jsem na to slyšel chválu jsem se těšil na něco mimořádného.Tohle mě ale vůbec nechytlo. Po pár dílech jsem to odmítl dál sledovat. Přišlo mi to nudný, nezajímavý. Prostě to asi není moje gusto. Kyž to porovnám, tak scénář nesahá sériím Kriminálka Las Vegas, New York..., a spoustou dalších, které jsou na nás chrleny ani po kotníky. Průměrný americký seriál, kterých běží desítky denně, kterému nemůžu dát než podprůměrné hodnocení vzhledem k očekávání a následnému zklamání. Hlavní představitelé mě nijak nezaujali. Chtělo by to větší šťávu.

Báječná léta (1988) (seriál)

To bylo něco. Dávali to v době, kdy jsem měl stejné problémy jako hlavní představitel, takže jsem se s ním dokázal perfektně ztotožnit. Navíc skvělá úvodní píseň a další klasický hudební doprovod let šedesátých.

Pistole pro Ringa (1965)

V tomle budu opakovat ostatní. Klasický spaghetti, muzika ho řadí ještě o stupínek výše. Banditi zlý, špinavý a upocený a ti dobří hodní hoši, jako by vylezli z kosmetickýho salonu. Nevím, realita by byla asi trochu jiná, ale to je jenom menší mínus. Prostě jako z pohádky :)