Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Jednoznačně nejslabší z celé série. Kdyby vypadali hlavní představitelé dospělejší, tak by bylo o něčem jiném, takhle je tam spousta trapných momentů, které mi stále ještě k dětským představitelům nějak nejdou. A nebo to jsou dospělí představitelé, kteří stále vypadají jako jako děti? No nevím. Navíc mi to připadá, že se tu hodně kopírovalo z Pána prstenů a jaksi tu mizí originalita a atmosféra předchozích dílů. Snaha o epické finále moc nevyšla, to prostě k malému kouzelníčkovi z Bradavic jaksi moc nepasuje.

Četa v akci (1987) (seriál)

jako školák jsem tajně sledoval přez zákazy rodičů. Teď jsem se po x letech k tomu zase dostal a světe div se, stále mě to baví. Dobová našláplá muzika nepotřebuje komentář. Děj jednoduchý, ale má to hlavu a patu a o to jde. Konec konců ve válce jde o základní principy. Jenom jsou (ne)vidět ne úplně perfektní výkony (ne)herců (trochu dodává na autentičnosti:) a horší dabing v podání tv premiera. Prostě super seriál na dobrou noc. Nechápu, že se tenhle seriál ještě nereprízoval. Svoje fandy by si určitě našel.I z důvodu lehké nostalgie musím dát plné hodnocení 10/10.

Operace Corned Beef (1991)

Když se Reno dá dohromady s Clavierem, tak to je něco. Navzájem se perfektně doplňují. Komedie, která jen málo zaostává za Návštěvníky. Po dlouhé době jsem se opravdu nezřízeně zasmál. Tyhle francouzské komedie mají hodně společného a v tomhle žánru patří mezi absolutní špičku.

Černá labuť (2010)

mazec! Natalie je jedinečná! Tady ukázala svou extratřídu na plný čáře. Naprosto strhující film, který graduje až k samotnému závěru. To byl hodně silný zážitek.

Fish Tank (2009)

Surové, realistické...výborný nezávislý snímek.

Orel Deváté legie (2011)

Celkem to bylo stravitelný, ale nijak to nenadchlo. V těch šarvátkách by to chtělo přidat víc realističtějších záběrů a bylo by to mnohem lepší. Takhle to vypadá skoro jako televizní film. Dvě hvězdy dát nechci, protože pro hrdinské snímkyv podobném duchu mám slabost a úplně bídný to nebylo. Takže dám 3, ale v tom případě musím Centurionovi jednu přidat na 4.

Travička zelená (2008)

Místama ujetý až moc. Kdyby si kluci u toho hraní doopravdy zahulili, tak by to mohlo vypadat víc realisticky (něco jako Macháček v Samotářích:). U tohohle asi člověk musí být zhulenej, aby si to lépe užil. No já nebyl. "Vykopni to sklo, tak to dělají ve filmech", u toho jsem se jedinkrát pořádně zasmál. Navíc mi některý dialogy hodně připomínali Travoltu s Jacksonem v Pulp fiction. Přeze všechno dávám 3.

Fontána (2006)

Tenhle film mě hodně zasáhl. Nejen, že to byla "audiovizuální báseň" jak napsal golfista, ale s vynikajícím Jackmanem jsem se naprosto dokázal ztotožnit a trpěl jsem s ním.

Top Gun (1986)

Jako kluk jsem to vděl nespočetněkrát a vždycky jsem ho hltal. I teď se na to rád podívám. Svět stíhačů s ne příliš složitým dějem. Hlavní, co na tomhle táhne jsou záběry leteckých soubojů. V tomhle je to film, který nemá konkurenci. Jako milovník letadel nemůžu dát jinak než za 5, ať si každý píše co chce. Tenhle je o letadlech a jejich pilotech a o tom to je! K tomu ještě pěkná baba Kelly McGillis, což k tomu taky patří. Díky americké armádě a námořnictvu, že umožnili natočit takové záběry :)

Serenity (2005)

Oproti seriálu mi tu chyběl větší nadhled a víc hlášek. Bylo to až moc vážný, čekal jsem větší pohodičku.