Puppet Master: Axis of Evil (2010) odpad!

Pro Člověka, který má rád tuto sérii, je velká bolest spatřit takové pokračování, a ještě je horší, že můj nejoblíbenější díl je trojka, a tu točí úplně stejný režisér. Tento díl obsahuje fajn herce, fajn efekty, (teda až na pár scén) ale film je totální NUDA. A je to škoda. Mistr Loutkář je super hororová série. Tímto dílem začíná hrozivá trilogie Axis, nejhořší část této série (já si nepamatuji, že by mistr loutkář byl nejhorší).

Mistr loutkář 2 (1990)

Oproti jedničce, zde necítíte tu dobu filmů z osmdesátých let, jelikož tenhle díl už je z devadesátých. Výhoda, co je zde oproti jedničce je ta, že zaujme dvojka hned na první kouknutí (správně by měl každý dobrý film zaujmout na první kouknutí), jelikož aby vás jednička bavila, tak jste se museli na to kouknout třikrát. Další výhoda oproti jedničce jsou efekty, jako např. větší robotický pohyb loutek, CGI scéna s tunelářem, a mnoho dalších. Ale nevýhoda naopak o proti jedničce je, že jsem asi dvakrát zde všimnul nitek u loutek (stejně jako u Chuckyho, i u loutkáře musí být vidět nitka) . Ale jdeme k ději. Film začíná na starém hřbitově, kde loutky vyvolali svého přítele, Andrého Toulona. V hororech platí ale jedno pravidlo, i když je člověk hodný nebo zlý, jako Zombie je pouze zlý. A jelikož byl André zombie, a jako člověk byl hodný, tak byl zlý, pak příjde skupina paranormálních vyšetřovatelů, a zdémonizované loutky se pustí do práce. Pijavicovka a Tunelář během práce zemřou, a tak jde na pomoc ohnivec (Torch). André Toulon pomocí loutek získaval čerstvé kousky lidského masa na elixír nesmrtelnosti. Elixír se mu podaří vytvořit, ale s loutkama se nepodělí, a pokud loutky elixír nedostanou, zemřou. André totiž objevil ženu Caroline, jež je ve skutečnosti převtělenou Elsou (Jeho zesnulou ženu). Z Pinheada je odvolaný démon, a je najednou v něm původně převtělená duše Hermana Strausse, hodného člověka, který byl popraven za pašování jídla židům do getta v druhé světové. Pinhead se pustí do práce, a pokouší se zabít Toulona, zatímco kašpárek se utíká schovat se svým elixírem. Pinheadovi na pomoc příjde Čepelkář, jelikož v něm také už nebyla zlá duše, Bohužel ani tak Toulona nezastaví, až k tomu využijou Ohnivce, který Toulona zapálí. (já ohnivce strašně nenávidím, jelikož v něm nebyla hodná duše posednutá démonem, ale duše nácka, a takový člověk si nezaslouží posmrtný život. Naštěstí Ohnivec v pátém díle je loutkama zabit). Toulon je tedy po smrti (po druhé). Pinhead i Čepelkář jsou po smrti (kvůli nedostatku elixíru), Ohnivec uteče, a Kašpárek to také přežil, jelikož získal elixír. Během příběhu je podle mě dost zbytečných Toulonových monologů, ale nevadí. Kdyby bylo ještě o něco víc dobrých herců v tomto filmu (Super herci tu byli Nita Talbotová, a herečka co hrála Caroline společně s Michaelem, i herec Toulona), tak by tento film byl jasné áčko. Jenom škoda, že zde Kašpárka nedabuje Michael Laide (v originálu, Citoslovce). Tenhle horor je prostě povedený. Hodně doporučuji. Asi o mnohem lepší než jednička (pokud nepočítáme nostalgii)

Dobrodružství ježka Soníka (1993) (seriál)

Dobrá vzpomínka na mladší časy. Tenhle seriál má komediální formát, narozdíl od toho druhého seriálu (SatAM). Ale hodnotím to pouze z pohledu sedmiletého kluka, jelikož mi sedm už není dlouho.

Sonic: Vánoční dobrodružství (1996) (TV film)

Epizoda ze seriálu Adventures of sonic the hedgehog (Dobrodružství ježka Sonica). Díl který má komediální formát, a určen pro mladší děti. Takže toto hodnotím pouze ve stylu, kdyby mi bylo 7, bohužel já už sedm let nemám, takže tohle není pro mě.

Dobrodružství Ježka Sonica (1993) (seriál)

Tenhle seriál, původním názvem Ježek Sonic (Sonic the hedgehog, SatAM), je něco nemožného. Tvorba robotů z lidí v pilotním díle je naprosto depresivní představa, postavy jsou dobře udělané, Sonic se neustále chválí, Chvostík někdy citlivý (jelikož Dr. Robotnik udělal z jeho rodičů cyborgy), Sally Acornová prostě jako Mobianská princezna, Antoine Depardieu také super, i zajda je super. Postava Robotnika a jeho synovce jsou dobře záporácké, A hlavně je to napínavý seriál. Seriál se podobá hodně videohře, a tohle je prostě povedené. Tento seriál byl u nás v Česku pojmenován stejně jako seriál Adventures of sonic the hedgehog, Dobrodružství ježka Sonica, který má komediální formát. Podle mě je lepší tento s vážnějším formátem, a pro mě suprová vzpomínka na mladší časy. Dnes na 4*

Kripozoidi (1987)

Společnost Řitka Video, co tento film u nás vydala v Česku na DVD, tak to díky ní je to tak uražené. Kdyby ani ten název Pomsta Vetřelce u toho nebyl, tak na tento film nikdo neřekne o urážce ani slovo. Kripozoidi jsou typické béčko osmdesátých let, herci jsou takoví průměrní. Sice to k Vetřelcovi má daleko, ale je to super.

Halloween III (1982)

Tento film si pokud si dobře pamatuji, tak jsem ho naposledy viděl před asi 3 lety. Teď v roce 2024 jsem si tento film pustil znovu, a úplně jsem změnil pohled na tento film. Ano, je sice pravda, že už předtím tu u mého hodnocení leželo 5*, ale recenze nestála za nic, a nebyla prakticky nijak informativní. Tento film, i když jaksi nemá vliv na první a druhý díl, tak já ho i přes to považuji za právoplatné pokračování prvních dvou Halloweenů. Co bych měl o tom filmu říct? No, hlavně to, že je to dost deprimující film, ale tak to k hororu prostě patří. Je taky hodně napínavý, a má skvělé jak hrdiny, tak záporáky (Ano, neběhá tam pouze jeden cápek s maskou a nožem v ruce). Co je pravda tak trochu úsměvné na tomto filmu, tak je počátek, kdy je jeden prodejce škrcen chlapem, a ten chlap je pak lehce zabit autem. Ale jinak tu je podle mě vše naprosto perfektní. I když přemýšlím, jestli těch 5* není moc, ale nemyslím si. Protože kromě té jedné věci mi tu nic nevadilo, a vše se mi líbilo. Možná by jenom Dan Challis mohl v telefoně..... Ne, zase vám to tady nechci spoilerovat úplně. Mě se ten film prostě líbí, ale nedoporučuji ho lidem trpící epilepsií, protože je tam dost blikajících záběrů. (Týká se to televizních reklam na Halloweenské masky)

Halloween (2007)

Nechi být vulgární, ale komuhle se tohle líbí? Jasně, herci jsou fajn, a konec je i napínavý. Ale tohle je urychlený děj původního filmu, a já urychlené děje fakt nemám rád, prostě rychle Maryško rychle. Jenom šup šup šup, urychlit co nejrychleji děj, opravdu level co nejvíc urychlit děj, a nejen to. autoři si asi myslí, že to musí být film pouze o vraždách. A já horor ve kterém jen je samá krev fakt nechci.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

I když trochu toho Ramba tady chybí než v ostatních dílech, tak ani tak neurazí. Stallone je výborný herec (slabé slovo, napsal bych něco mnohem víc, ale nevím co) a tak to asi zůstane. Jak říkám, děj o proti předchůdcům slabší, ale jméno předchůdce tento film nešpiní.

Rambo: Poslední krev (2019)

Já dávám pouze jednu hvězdičku za dobré herecké výkony. Z Ramba se stal Vrah, a ne vraždící voják. Pouze vrah. Tento díl Ramba je nejhorší díl série. (Já si nepamatuju, že by mě Rambo nebavil. Vždy mě bavil, ale tenhle díl ne). Tento díl mi příjde jako líná kopie druhého dílu, a tím pádem tento díl je akorát pošpiněním jména druhého dílu, i celé série. Tento díl je jenom o vraždění. Sorry Rambo, ale tohle se mi nelíbí.