Tenet (2020)

Dávam to do kategórie spolu s Lynchom - neviem príliš na čo sa to pozerám, ale pozerá sa na to veľmi dobre :)

Mexická jízda (2001)

Neverila by som, že žáner "teenagerská erotická roadmovie" sa dá takto skvele natočiť. Už som asi naozaj príliš nakazená hollywoodm :/

Beetlejuice (1988)

Šťavnatý Burton. To lepšie aj zábavnejšie z jeho tvorby.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Nečítala som predlohu, ale toto bol Burton, ktorý sa mi po dlhšej dobe aj celkom páčil. Vizuálne prevedenie sa mi ako (takmer) vždy páčilo a tento raz bol konečne aj dej dostatočne zaujímavý.

Ukradené Vánoce (1993)

Pre mňa najlepší animák od Tima. Krásny, originálny, vtipný a zábavný námet. A v neposlednej rade rozkošné prevedenie.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Po vizuálnej stránke nemám čo vytknúť, je to naozaj radosť pozerať. Noo len ten dej je dosť o ničom a nenadchol, skôr nudil. Taká predvianočná nočná mora hýri nápadmi a má naozaj originálny dej v porovnaní s týmto animákom.

Střihoruký Edward (1990)

Najlepšia vec od Burtona. Nadherný príbeh, krásny vizuál, výborne obsadené role. Páčilo sa mi to ako dieťaťu a páči sa mi to aj teraz.

Alenka v říši divů (2010)

Tento film som si vybrala ako prvý film, ktorý chcem vidieť v 3D (vedela som, že Avatar nebude pre mňa). No odišla som z kina sklamaná. Po každej stránke mi to prišlo slabé. Čakala som tu od Burtona určite viac. Mal si dať asi nejaké podporné látky pri tvorbe. Chýba tu fantázia a o nej táto rozprávka predsa je. Taká cukríkovo oblečená prázdna nuda to bola. Zaujimavý komentár - Kaliakra.

Smotánka (1996) (pořad) odpad!

Relácia o našich celebritkách a všetkých tých posh podujatiach, na ktoré chodia. Také niečo by asi nikdy nebola šálka mojej kávy ani zďaleka, ale kým reláciu robila na začiatku Lucia Hablovičová, tak to fakt malo aj celkom úroveň. To čo prišlo s Erikou Judínyovou je aj odpadom nazvať slabé slovo. Po kanáloch by som na jej mieste chodila. Naozaj nechápem, že niekomu nemôže byť trápne sa takto prezentovať. To má zo seba dobrý pocit, že čo dokázala ?! Rozoberanie úplných trápností a to ešte neskutočne infantilným štýlom. Grc.

V sedmém nebi (2014) (pořad) odpad!

Samozrejme, že nemám nič proti charite. Avšak takto sa to fakt nemá robiť. Otrasné citové vydieranie a žmýkanie emócií z ľudí s ťažkým osudom a ešte aj z detí. A to všetko len pre sledovanosť. Fakt hnus. Doslova cítim tú pokryteckosť každou bunkou. Takéto znižovanie ľudskej dôstojnosti je pre mňa úplne posledná vec, ktorú by som si v TV dobrovoľne zapla. To radšej už Farmu.