Tygři ve městě (2012)

Extrémne veľké prekvapenie. Nechce sa mi veriť, že na Slovensku vznikol takýto film. To je presne taký typ divného filmu aký potrebujem :). Má super nenútený humor, pomerne prirodzené diálogy, sympatické postavy, aj nejaké tie myšlienky a proste má asi všetko, dokonca aj plot twist. Ondrík tam bol fajnový. Len mi je ľúto, že od režiséra toho viac nevidím lebo taký talent som tu ešte asi nevidela.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Keďže som niekoľko rokov strávila v UK, tak toto nebol vtedy môj obľúbený seriál. Bola to terapia. Bolo fajn vidieť, že existujú ľudia v UK, ktorí majú nadhľad nad tým ako to tam vyzerá a ešte si z toho vedia aj urobiť prdel. Ale grcajúca a hlavne tá počúravajúca sa babka tam nemuseli fakt vôbec byť.

Pumpa (2020) (seriál)

Nuž pri tomto komentári sa chystám riadne sa opustiť. Hlavne keď to tu vyzerá v niektorých komentároch tak ako keby si tu Súmračná platila trolov tiež. Toto je proste politická satira a to ešte veľmi veľmi jemná. V mnohých krajinách sú na to bežne zvyknutí a to v oveľa surovejšej forme ale Slovákom také niečo,žiaľ, asi veľa nehovorí. Poznámky o tom, že toto je politická objednávka či reklama sú úplne scestné. Ak ste si to nevšimli - útočí sa tu na všetky strany. A myslieť si, že toto je kúpené veľa vypovedá o ľuďoch, ktorí si to myslia - oni by nič len z presvedčenia nespravili. Jednoducho ľudí, ktorí nie sú slepí to tu už fakt serie. My takú reláciu potrebujeme ako soľ. V krajine, kde sme si zvolili na čelo infantilného egomaniaka a najbližšie si asi zvolíme človeka, za ktorého na začiatku pandémie neboli ani rúška na skladoch pre zdravotníkov ale soudruh z hmotných rezerv si vtedy kúpil rovno 2 byty v centre BA a zásobil sa zlatými tehlami. A ďalšie percentá pripadajú na vygumovaných náckov alebo (ex)mafiána, ktorý bojuje za tradičnú rodinu celým háremom žien a šukaním s transkou atd. Fakt neuveritľné. Práve lámeme rekordy v úmrtnosti na milión obyvateľov a tiež v "ochote" ľudí zaočkovať sa. A ľudia budú vyplakávať ako si tam pozývajú propagandisticky vedcov a vyhrážajú sa im smrťou. Ale keď ministerka povie jedinú vetu a to, že ex policajný šéf nebol žiaden Kuciak ani Palach tak vyplakávajú o tom akú úctu treba mať k mŕtvym. To sú istotne tí istí ľudia, ktorí Kuciakovcom a Kušnírovej nadávajú v komentároch. Obdivujem tých hercov, že majú odvahu toto robiť v našich končinách. Aj keď sa trochu divím, že tento formát ide v RTVS. No ľudia, ktorí si myslia, že toto je kúpené asi veľmi znalí pomerov teda nie sú. V januári sa rozhodlo cenzúre a je to tu žiaľ aj trochu cítiť, že je tu menej vecí, ktoré pobavia. Ten Karbonátok na čele RTVS by sa mal hanbiť za cenzúru v 21. storočí teda. A ešte som sa tu pobavila aj na komentároch, ktoré Pumpe vyčítajú, že nie je nadčasová. Nuž keď sa snaží aktuálne reagovať na udalosti týždňa, tak to asi nie je jej cieľom :) No a táto vec musí byť scenáristicky dosť náročná - každý týždeň sa snažiť vtipne reagovať na nové udalosti (a to ešte aj s cenzúrou!). Jasné, nesmejem sa tu bežne na tom tak, aby mi bránica praskala ale je to veľmi fajn odľahčene sa pozrieť na udalosti po celom týždni. A v našich TV sa na slovenskú produkciu väčšinou pozerá omnoho horšie. Aj preto dávam až 5 hviezd. Zaujímavé komentáre: Ja.Malachi, e2ek1el, JanesX

Dobre vedieť! (2016) (pořad)

Jedna z veľmi málo pozerateľných vecí slovenskej výroby. Toto je milé prekvapenie. Je to zábavné aj poučné hoci nadobudnuté informácie veľmi praktické využitie mať asi nebudú :) Zábavným program robia hlavne zaujímavé otázky, no aj moderátor je fajn. Najlepší je ale Kemka. Ten človek je šialenec v tom najlepšom zmysle slova.

Záhady tela (2017) (pořad)

Nájsť v našich končinách v TV niečo domácej produkcie čo by sa vôbec dalo pozerať je taký malý zázrak. A vlastne aj veľký. Táto relácia tam patrí. Je urobená celkom fajn zábavným spôsobom, ale tá zábava, samozrejme, veľmi závisí od konkrétnych hostí. A keď je jej občas aj menej, ešte vždy sa tam človek môže niečo zaujímavé a užitočné dozvedieť.

Dogville (2003)

Najviac sa mi tu páčil komentár od J*A*S*M - šťastný ten, komu nebolo z vlastnej skúsenosti v tomto filme nič povedomé. Áno, tento film je vo svojej podstate dosť nudný a hlavne zdĺhavý, ale pri tom ako sa to vlečie trpíme s Grace o to viac. A o to viac si užijeme ten záver. Ten bol naozaj skvelý a nádherný a vynahradil mi všetky tie dlhé predošlé minúty.

Sedm (1995)

Tento film som videla prvý krát roku pána 1999 na prahu svojej puberty a odvtedy som nevidela žiaden lepší thriller a bojím sa, že už asi ani neuvidím. Zase nie, že by som tento film mala chuť si často púšťať. Tá temnota tu je úžasná. A pri posvietení si baterkou na jeden z hriechov som asi prežila aj chvíľkovú zástavu srdca. Geniálna vec.

Čas na dobrodružství (2010) (seriál)

Ono sa to ani nesnaží tváriť, že to nie je na mnohých miestach inšpirované tripovým úletom :) Ale nájde sa tu aj mnoho premnoho poučných situácií a nádherných citátov. Toto je naozaj čas na dobrodružstvo, fantázia bez hraníc a klenot asi po každej stránke. Veľmi dúfam, že keď môj prcek ešte trochu povyrastie, tak sa na to budeme spolu pozerať. Ale užívať si to budem asi viac ja :)

Total Recall (1990)

Každopádne jedno z najlepších sci-fi a jedno z najlepších spracovaní Dicka (spolu s Minority report). Toto podľa mňa ešte tu dickovskú verziu vylepšilo. Dalo jej úžasné vizuálne prevedenie a to bol ešte len začiatok 90. rokov! Tak temné a pritom tak pestré.

Bohemian Rhapsody (2018)

Sklamanie. Do kina som išla s tým, že uvidím film o svetlejších a temnejších chvíľach Queenu resp. Freddieho. Po skončení filmu som mala pocit, že som sa pozerala len na nejakú pozitívnu rozprávočku, v ktorej boli práve tie najzaujímavejšie pasáže cenzurované alebo rovno vyhodené. Vôbec nepochybujem o tom, že Baron Cohen by z toho urobil omnoho lepší film. Napriek určitému sklamaniu som však odišla z kina celkom fajn naladená. Pozerateľné to bolo a aspoň hudba sa tam pokaziť nedala.