Bitva o Černobyl (2006)

Dokument na dosť slušnej úrovni, obohatený o archívne zábery, ale myslím, že o katastrofe sa dalo povedať oveľa viac. Zrejme by sa to ale nevošlo do minutáže. Mínusom je hrozný dabing, toľko priteplených hlasov v jednom dokumente už sotva začujete.

Tichá bolest (1990)

Tento film som si dnes pripomenul na ČT2 (len posledných asi 40 minút), prvý krát som ho videl hádam už v premiére začiatkom 90. rokov a značná časť z neho sa mi zafixovala v hlave. Povinne by si ho mali pozrieť voliči komunistov.

Monstrum z hlubin (2013)

Dve hviezdičky za prsia Anne McDaniels. Na tie sa dalo pozerať.

Vesmír mezi námi (2017)

Začiatok vyzeral sľubne. Čakal som niečo napínavé, ale nakoniec z toho bola kvázi romantická volovinka. Fyzikálne nepresnosti nebudem ani hodnotiť, to by som musel dať hodnotenie ešte nižšie. A záver veľmi predvídateľný.

Skrytá čísla (2016)

Tentokrát budem v hodnotení trochu prísnejší, ani neviem prečo, možno ma len nebavilo to, že film sa v podstate krútil len najmä okolo čmárania kriedou na tabuľu, a minutáž sa mi zdala trochu pretiahnutá. ale inak kto má rád životopisné filmy a zaobíde sa bez napätia alebo veľkých zvratov, určite nech si ho pozrie. Film je veľkou inšpiráciou, je jedno kto ste, čo ste, ako vyzeráte, dôležité je, aby ste niečo vedeli, boli užitoční a išli pevne za svojim cieľom.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Ľahšia komédia, pri ktorej môžete zabiť čas, trochu sa pobaviť, dokonca ani nudiť sa možno nebudete, ale inak nič extra. Podobných filmov na rovnakú tému sme tu už mali viac a boli oveľa viac prepracovanejšie.

Zlato (2016)

Hviezdička navyše za inšpiráciu skutočného príbehu, takže veľmi priaznivé 4*, ale s odretými ušami. Zvraty fajn, ale mohlo byť viac napätia. Film znázorňuje, aké môže byť šťastie vrtkavé, chvíľu ste úplne hore a behom jednej sekundy padáte voľným pádom na dno.

Tele Tele (2000) (pořad)

Nie je to niečo super extra, ale dá sa to pozerať. Ako kulisa k práci dosť dobré.

Sladký život (2015) (pořad) odpad!

Ďalšia reality show, v ktorej sa môžu odbavovať kurvy, aké sú "in".

Svědci paranormálních jevů (2011) (seriál)

Niektoré epizódy sú celkom husté. Ak uprostred lesov sa nasťahujete do starej usadlosti a jedného dňa vám začne niekto hlasno klopať na dvere a keď ich otvoríte, tak nikto tam nie je a keď ich zavriete a začne nimi niekto lomcovať, chcel by som vidieť toho frajera, čo by sa v tej chvíli nezosral.