Láska hory přenáší (2022)

Já říkám Hallelujah. Je příjemné vědět, že jde udělat komedie bez debilního humoru, kterým hýří každý nový počin z české produkce, jenž se zároveň tváří jako převratný objev. Zajímavě zpracovaná, skoro až detektivní myšlenka celého filmu z několika pohledů, ve stejný okamžik. A hlavně Anna Fialová u které již nelze čekat nic jiného něž skvělý výkon. Obecně to bylo zahrané velmi slušně a koukatelně, povedený humor bez trapných částí, fajn myšlenka. Určitě bych to zařadila mezi ty povedenější kousky, na které není otrava se koukat. 75 %

Motherland: Fort Salem (2020) (seriál)

„Let us begin.“ // Úplně jiný svět. Úplně jiná realita, kde již čarodějky nejsou upalovány za své schopnosti, ale jsou cvičeny a brány jako hrdinky, které ochrání milovanou Ameriku. Když si člověk v hlavě přepne, že je to smyšlená realita a bere v potaz pravidla která platí tam nikoliv tady, začne to být vlastně velmi příjemná podívaná. Skvěle vybrané herečky do hlavních i vedlejších rolí, zajímavý příběh a poutavá kamera. Eliot Laurence vymyslel originální seriál, který se každou sérií stává lepší a lepší. Promyšlené dílo, které kloubí hned několik žánrů naráz, a nikdy ne špatným způsobem....zároveň je to bohužel věc, která se hrozně snadno kritizuje. 90 %

Thor: Láska jako hrom (2022)

Po posledním dílu Thor: Ragnarok je tohle obrovské zklamání. Marvel jen potvrzuje jak jde každým novým počinek víc a víc do háje. A pokud to bude takto fungovat i nadále, tak se bohužel nemáme na co těšit. Jako nejlepší scénu shledávám divadelní představení s Helou v podání Melissa McCarthy. Jinak to však bylo poměrně dost nudné a nezajímavé, částečně možná i dost dětské, což mi k tomu vůbec nesedělo. 45 %

Film roku (2021)

„Člověk vidí to, čemu rozumí, to čemu nerozumí, to se mu nelíbí.“ // Celé putování filmovou branží a vlastně i životem samotným v jednom filmu, ve Filmu roku, doslova. Koukat na film s vědomím, že není dobrý, ale zároveň ho milovat, nebo nenávidět film u kterého víte jistě, že je naprosto skvělý.... Hrát si na chytráka a vést dlouhý monolog o věcech, který vlastně nedávají smyl, a zároveň vychvalovat do nebes něco, čemu vůbec nerozumíme, jen abychom nevypadali hloupě. A co víc si vlastně od filmu přát?! Upřímný. Vtipný. Tragický. Naivní. Podlý. To všechno zároveň a mnohem víc. Řekni mi 20krát „Dobrý večer“, ale jen jednou to bude správně. 80 %

Elvis (2022)

„Když je moc nebezpečné o něčem mluvit, zpívej!“ // Hned od prvních minut to chytne hlavně tím, jak moc dobře zpracované to je. Skvělý střih a nápaditá kamera, drží pozornost celých (předlouhých) 159 minut. Zároveň je potřeba přiznat, že Austin Butler to dal sakra dobře. Já, jakožto fanoušek filmů, jsem nadšená, těžko říct co si o tom myslí fanoušci Presleyho. Určitě jeden z nejlepších filmů roku 2022, a možná by se dalo jít i dál do historie. Elvis vyvolává spoustu protichůdných emocí ve stejný okamžik a ve chvíli, kdy by se divák mohl začít nudit, hodí tam tvůrci něco, díky čemu, opět získají pozornost. 95 %

Zhoubné zlo (2021)

„Je čas, vyříznout ten nádor.“ // Tenhle film má dvě hodně kvalitní věci, a to naprosto skvělý vizuál, díky kterému to hodnocení není až takový propadák, no a Annabelle Wallis. Trochu mi to připomíná film Žena v okně, na který se taky dobře dívá, ale příběh je nic moc, to samé platí i tady, což je škoda, i když tohle je přece jen o něco lepší. Zároveň jsou tu dobře ztvárněné postavy, které tam vnáší i trochu toho humoru. 65 %

Lásky jedné plavovlásky (1965)

„Mami, prosim tě, spi. Já ti zejtra umeju nádobí a dej mi pokoj teďka, jo?“ // Strašně, ale strašně pitomej film. Avšak když si to člověk pustí s vědomím, že to napsal a režíroval Miloš Forman, dokáže si to užít pomalu stejně jako Hoří, má panenko. Ono asi i hodně záleží na tom v jaké době se na to kdo dívá, protože upřímně, kdyby se něco takovýho natočilo teď, mělo by to nejspíš úplně jiné hodnocení. Tak strašně moc upřímný a ještě víc naivní. Definitivně pak nejlepší scéna, ta ze které je i hláška. 80 %

Irma Vep (2022) (seriál)

Seriál o tom, jak se natáčí nový seriál, podle filmu Les vampires z roku 1915, zahrnující také film Irma Vep z roku 1996. Bomba!! Naprosto skvěle natočený seriál jenž je dokonalou komedií. Nejen, že se v seriálu často objevují scény právě z původního filmu Les vampires, zároveň jsou k vidění již sestříhané záběry k „novému“ seriálu a samozřejmě i ono natáčení a zákulisí. Irma Vep tak přináší vlastně hned několik různých druhů seriálu. Zároveň je skvělé pozorovat nepřímé propojování seriálu s reálným životem tvůrců a herců. Alicia Vikander si poprvé zahrála v seriálu hlavni roli a byla naprosto úžasná, těžko si místo ní představit někoho jiného. 100 %

The Gray Man (2022)

Nenarušujte můj osobní prostor.// Když se sejde Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas a Billy Bob Thornton, tak to přece musí být dobrý, ne!? Bohužel z toho ale vzniknul hroznej bullshit. Zpětně ani nevím o čem to vlastně mělo být. Velký boom a spousta peněz, který za to vůbec nestojí. Myslím si, že Evans to vystihl naprosto skvěle tím, jak často opakoval „Boring“, protože pokaždé když to řekl, jsem to cítila stejně. 40 %

Na věky věků (2022)

„You're not gonna pretend I'm dead, are you?“ // Neskutečně příjemný film, od kterého jsem to vlastně vůbec nečekala, ale už od prvních minut si mě získal. Komornější zpracování, jenž celému filmu neskutečně sluší, a i fakt, že se celý odehrává v komunitě svědků Jehovových, avšak neukazuje tu extrémně fanatickou část, kterou si mnozí dokážeme představit. Skvělá Anwen O'Driscoll, u které doufám, že se začne čím dál častěji objevovat ve filmech, protože potenciál je u ní obrovský. Celé zpracovaní je vlastně až neuvěřitelně dobré na to, že se jedná o debut a i to, že z nikoho nedělá ty špatný, ale naopak, snaží se porozumět oběma stranám. 90 %