• Fantasy

Franta mimozemšťan (2024)

Tak toto nemá v Česku obdoby. Tato komedie byla překvapivě vtipná a to se v Česku tak často nestává, samozřejmě je tady pár výjimek jako slunce, seno nebo loňský teambuilding, u druhého zmiňovaného jsem se však tak moc nenasmál jako tady! No možná jsem tomu trochu přidal díky faktu, že jsem byl na předpremiéře, ale to je blbost. Díky tomu jsem nic nepřidával, jen jsem si to o to víc užíval! Herci jsou naprosto skvělí ať už je to Kikinčuk, Prachař, Ramba, Langmajer, Fridrich nebo dokonce i Oldřich Navrátil. Já vím, že je Oldřich Navrátil kvalitní herec (na Emila Nádeníčka se jen tak zapomenout nedá), ale já jsem ho nikdy moc nemusel, nebyl mi holt sympatickej. Ale tento film všechno změnil! V tomto filmu se vykoupil jednoduchou, ale humornou rolí barmana. Takže ten film taky k něčemu byl. No a teď se vrhnu k tomu největšímu taháku celýho filmu, čímž je bezesporu humor, ten je na český poměry úplně jinde, než vidíme v klasických čtyřicetiprocentních slátaninách! Já myslel, že se v pár chvilách normálně udusím. Tady je vidět kdo se opravdu snažil a o trikové stránce ani nemluvě. Ta je taky na český poměry naprosto nádherná! Já jsem neskonale spokojen a mohu jen doporučit! 10/10 Já věděl, že to péro na svoboďáku nestojí jen tak, ale za nějakým účelem a myslím, že tento film to jasně ukázal! (Velký Špalíček - 1.2.2024)

Rogue One: Star Wars Story (2016)

No tak tento filmeček je hodně fajne. Spin-off jak má být! Nepostrádá kvalitní děj, CGI, herecký obsazení a ani silný scény. Mads Mikkelsen je záruka kvality a i když se tady objevil jen na pár scén vždy si je kradl pro sebe. To samý by se dalo říct o Donnie Yenu, který je skvělý herec a tady tomu nebylo jinak. Za zmínku taky stojí Ben Mendelsohn, který zde podal taky dosti kvalitní výkon. Jak je vidět o herce ani kvalitní herecký výkony tu nebyla nouze. CGI v této sáze nikdy nevypadalo příšerně a i zde se trikaři předvedli. Soundtrack byl dost slabej. Co se týče děje, tak je sice přímočarej, ale najde se tu dost solidních scén. Co se týče slavnějších postav, Vader nesměl chybět, Herrera se taky objevil, a pak CGI Tarkin s Leiou nevypadali otřesně, no a nakonec o hvězdné duo droidů taky nebyla nouze. Jedna z nejsilnějších scén celýho filmu je bezesporu v tunelu s Vaderem nebo smrt otce hlavní hrdinky. Nějaký ty easter eggy tady taky byly, takže si u toho filmu kdekdo pošmákne. Za mě spokojenost a mohu jen doporučit! 9/10 U tohoto filmu si kdekdo pošmákne!

Solo: Star Wars Story (2018)

Tak tady máme chronologicky první spin-off, který je opravdu kvalitní a kvůli Kathleen Kennedy nikdy mít pokračování nebude. Ten fakt, že se kvůli týhle babě nikdy nedočkáme pokračování, protože to dala promítat v blbým měsíci, mě nepřestane srát do konce života. Kvůli chybě této krávy si už skvělý Alden Ehrenreich, který ztvárnil Hana dlouho tuto roli nezahraje. I ten konec vyvolává otázky a hlavně je zase otevřený, takže se s pokračováním počítalo, ale Kennedy řekla ne, dáme to do stejného měsíce, kdy se bude promítat Infinity War a pak můžeme říct, že to skoro nic nevydělalo a pohřbít tuto sérii v zapomnění. Tak jestli se k Star Wars takhle chovají nemají tam co dělat. Film je velice kvalitní záležitost. Perfektně natočená, kamera je v tomto filmu nádherná. CGI taky neostává. Soundtrack je sice slabší, ale pořád je hodně fajne. Děj je opět kvalitní a já se každou minutu bavil. Herecký obsazení je opět skvělý, takový Woody Harellson nikdy nezklame a tady tomu nebylo jinak. No a když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem kvůli tomu konci dostal šok a půl hodiny jsem nepromluvil, protože jsem ani nemohl. Teď když vím, že tam to cameo je úplně k hovnu mě to dost sere a je perfektně vidět komu na té sáze záleží. Kennedy to úplně nebude. 10/10 Nebýt Kennedy dostali by jsme další dva díly a celou trilogii o Obi-Wanovi.

Ocelová pěst (2011)

Naposledy jsem tento film viděl v roce 2013 a tehdy se mi dost líbil, a tak jsme si o deset let později, čili v roce 2023 řekl, že se na to po těch letech podívám. A tak se taky stalo. Hugh Jacman, Evangeline Lilly a i ten klučina, jehož herce si nepamatuju, jsou zde skvělí a právě první zmiňovaný opět podává velice kvalitní výkon. Evangeline je krásná jako vždycky, takže bylo aspoň na co koukat. Děj byl zajímavej, boje robotů, který ovládá člověk a do toho budování vztahu otce a syna. Zní to jako nudný drama. Možná ano, ale kdyby to bylo nudný, tak by tam nebyli roboti a Hugh. Takže to nuda není. Za mě je to v pohodě film, líbil se mně a mohu jen doporučit. 8/10 Evangeline krásná jako vždycky!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Hned na začátek vás musím upozornit, nekoukejte na Star Wars na mobilu, ztrácí to pak kvalitu. Já to udělal a musím říct, že to byla chyba. Tak vám doporučuju se na to radši podívat na PC nebo na TV. Ale i tak je tento film naprosto perfektní! Za mě nemá chybu, ale je tady ještě jeden díl, lepší a na ten napíšu recenzi snad co nejdřív. Je to samozřejmě díl šestý. Ale vraťme se zpátky k recenzi na tento díl. Co musím říct hned na začátek je celkem rychlá proměna z Anakina na Dartha Vadera, která mě trochu vyhazovala z děje, ale i tak je to jedna z nejsilnějších scén z celý ságy. To bezesporu. Soundtrack je naprosto perfektní. John Williams se opět předvedl v tom nejlepším co umí! Hnedka první scéna nás hodí do děje a to v předchozích dílech teda nestalo. Takže tam nějakej posun vidět byl. Odveta s Dookuem byla slabší, ale pořád nebyla špatná. Dokonce jsme slyšeli o tragédii Dartha Plagueise moudrého, tak co více si přát. Má to hodně fajne scén, hodně fajne hereckých výkonů a takhle bych mohl pokračovat dál. Souboj Anakina s Obi-Wanem je naprosto skvělý a nemá v této sáze moc obdob. Sice je smrt padmé dost nesmyslná, ale vybrala si. Scéna z operace Anakina, tedy Vadera, je hodně depresivní a když jsem ji viděl poprvé, tak mi málem ukápla slza. No a první slova pod maskou byly taky řádný a ta atmosféra byla naprosto kulervoucí. Já mohu jen doporučit! 10/10 Nemám co bych k tomu ještě napsal.

Narcos - Season 1 (2015) (série)

Tak toto bylo něco neskutečnýho! Ta atmosféra, ta se jen tak v nějakým seriálu nevidí, naposledy tomu bylo v Arrowovi, ale tam se to dalo očekávat, když je to Arrowverse. Ale zpět k seriálu. Nemám slov, vážně kvalitní záležitost se skvělými herci, atmosférou a dějem. Nic víc od této série nečekejte. Maximálně ještě kvalitní soundtrack. Tato série má krásných 10 dílů, kde ani jeden neztrácí na kvalitě. Všechny jsou desítkové záležitosti! A teď nekecám. Herecký obsazení v čele s Wagnerem Mourou je naprosto excelentní a všichni zúčastnění ve svých rolích válí! Objeví se Luis Guzmán, který se objevil ve skvělé Wednesday a taky jedna třešnička na dortu, Pedro Pascal, který je tady taky skvělý. Je nám postupně odvyprávěn příběh Escobarova vzrůstu, kde po sobě zanechává spousty mrtvých. Celá linka v La Catedral je naprosto skvělá a Pablova narůstající paranoia je jasně poznat na jeho výraze čím dál víc. Tomuhle říkám naprosto perfektní hraní! Já su velice spokojen a dost se těším na druhou sérii, hlavně po tom otevřeném konci. 10/10 Hodně kvalitní záležitost!

Dračí prokletí (2020) (seriál)

Důvodem, proč jsem se na to podíval, byl ten plakát, který vypadal hodně solidně. No nevím jestli jsem udělal dobře, protože to byla docela slabota. I když ty úvodní titulky vypadaly řádně a soundtrack taky nebyl špatnej. Animace byla pěkná, ale ty CGI příšery byly naprosto otřesný, hnusnější CGI jsem snad ještě neviděl. A to jsem viděl pár filmů od Asylumu. Děj byl docela nudnej, i když v pár dílech nebyl špatnej. Díly jsou tak 50/50, některý jsou svým způsobem dobrý a některý jsou zase dost slabý. Samozřejmě prsa se musely objevit, to by nebyli Japonci, kdyby tady nebyly. Krev tu byla, akce taky nebyla zlá. No a finální rozprava mezi drakem a Ethanem byla hodně solidní, jedna z nejlepších scén ze seriálu. Jako nebylo to zlý, ale mohlo to být rozhodně lepší! 7/10 Animace solidní, ale ty CGI potvory byly fakt odporný a odfláknutý!

Argylle: Tajný agent (2024)

Přesně před rokem, čili 2.2., jsem byl na Knock at the Cabin a nemohl jsem toto datum promrhat ani letos, a tak jsem vyrazil na Argylle. Musím ale konstatovat, že jsem celkem zklamán. Má to nápad, je to originální, ale to provedení bylo mizerný. Má to pár kvalitních scén, ale opakuji, jen pár. Zvrat není žádná sláva, bylo to očekávaný už od začátku filmu. Henry Cavill a John Cena jsou tady jenom jako menší vycpávka, ale nevadili mi tam. Nejlepší postavou je Alfie (nemyslím toho kocoura), který se tam stejně objevil tak 2x, ale Samuel L. Jackson umí hrát a předvedl to i zde. Akční scény jsou naprosto nádherný, a teď nemyslím tu ve vlaku, ale tu s těma dýmovnicema. To byla nádhera na sledování a bruslení na ropě bylo taky nádherně natočený. Kamera je v tomto filmu velice kvalitní, ale ten děj je hodně odfláklej a to filmu neodpustím! Konec vyvolává pár otázek a podtitulkovka je překvapivá a pokud to není poděl, tak se těším na budoucnost této ságy. 7/10 Akční scény nádherný, jen ten děj je odfláklej! (Olympia - 2.2.2024)

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Představuji vám nejhorší Star Wars film, který kdy vznikl! Nikdy jsem ten film neměl rád, ale vždycky když jsem si dával Star Wars maraton, tak jsem ho zatím nikdy nevynechal. Přece jenom scénu s pískem bych si nikdy nenechal ujít. Tento díl má mnoho chyb, to bezesporu. Takový dialogy jsou někdy dost příšerný. Herci jsou většinu filmu otravní a vy si přejete aby to už skončilo, přesně jako u scény s pískem. Boj v aréně byl hodně fajne, návrat na Tatooine taky nebyl od věci. No a první seznámení 3PO s R2 bylo k nezaplacení! Tohle duo vždycky dodalo do této ságy humor, který nutně potřebovala. No a pak je tu linie ohledně klonů na Kaminu a ta byla hodně slabá, no. První pohled na Janga Fetta byl nic moc, ale honička v poli asteroidů byla fajne, ale ten zvuk bomby při výbuchu, no ty vole, to bych mohl poslouchat furt. No a pak tu máme romanci Anakina s Padmé, která je otravnější než písek samotný. A málem bych zapomněl na jeden na souboj Tyranuse proti dvojici Anakina s Obi-Wanem, ke kterému se pak přidá i Yoda. Tohle je za mě jeden z nejslabších soubojů ze světa Star Wars. Za mě slabota, nevím jestli bych to doporučil. Jo a mimochodem soundtrack je opět perfektní, John Williams se zase předvedl! 7/10 Dávám za dvojici droidů a soundtrack!

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Co si tak vybavuju a prohlížím své recenze, tak jsem zjistil, že jsem recenze na některý Star Wars počiny ještě recenzi nepsal. Teď je ale čas to změnit, proto jsem se zase začal koukat na Star Wars a recenzi začal psát až po půl roce. Jak jinak, že jo. No ale teď je načase recenze. Je o mně určitě známo, že miluju Star Wars, ale co je také známo, tak to, že jsem recenzi na pár filmů ještě nedělal. Tento díl nikdy nebyl špatnej, ale byl jeden z nejslabších, bylo tam hodně dobrých a kvalitních věcí, ale také tam bylo dost těch odpadních, jako třeba postava Jar Jara Binkse. Ten emzák mě sere jen když se na něj podívám a fakt, že kvůli němu se Ahmed Best zničil kariéru, mě sere ještě víc. Mezi klady filmu rozhodně patří Gui-Gon, Obi-Wan, Padmé a závody kluzáků. No a určitě si říkáte, však si zapomněl na to nejlepší z celýho filmu, a máte pravdu, na perfektní souboj Qui-Gona a Obi-Wana s Darth Maulem se jen tak zapomenout nedá. Záporák tohoto dílu Maul je naprosto perfektní a to řekne za celý film jen jednu větu. Hold možná tomu pomáhá jeho vzhled a jeho hněv, který ho žene kupředu. Soundtrack je naprosto perfektní. CGI je pěkný. Některé postavy jsou perfektní a některé jsou naprosto příšerný. No a finální smrt mě zasáhla víc než blesk do hromosvodu. 8/10 Rád bych tomu dal víc, ale je to jeden z nejslabších dílů!

Časové pásmo bylo změněno