• Fantasy

Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Ku*va, ku*va, ku*va, tohle bylo něco opravdu neuvěřitelnýho. Uběhl už den co jsem dokoukal 6. sérii Hry o Trůny a stále mám vyraženej dech z naprosto dechberoucímu finále. Nemůžu už hodinu najít ta správná slova na tuto recenzi, protože tohle bych v životě nečekal. Celá série je opravdu skvělá, všechny linky jsou neskutečně dobře napsaný a konečně byl představen origine Jona Snowa a to jak to bylo představený mě nepřestane překvapovat. Zemře zde jedna moje opravdu oblíbená postava, řeknu zde jen jednu větu, která mluví za vše: ,,Hold the door". Asi je vám jasný kdo to je. Vrabčáci byli svině a dostali co si zasloužily. Z Theona Greyjoye se stal opět dobrý člověk. Finální dva díly jsou opravdu božský a jedny z nejlepších z celého seriálu, je to hlavně tou dechberoucí atmosférou, hlavně u bitev. Rudá žena taky dostane co si zaslouží, ale ty scény s Jonem a Rudou ženou byly prostě neuvěřitelný, hlavně v druhém díle. No soundtrack je božskej. A vrátí se zde pár postav, ale jedna přece jenom vyčnívá a kdo viděl ví, malá nápověda, objeví se v sedmém díle. No a samozřejmě nejlepší linka je opět jako v předchozí sérii Khaleesi/Mormont. No a já netuším co bych dál řekl, snad jen to, že konec naznačuje macatý následující série. Nejlepší díly série jsou jednoznačně ty dva poslední! Žádná známka nemůže vyjádřit jak jsem se cítil u série, ale je to známka hodně vysoká.

John Wick (2014)

Protože v březnu vyjde 4, tak jsem si řekl, že se na to musím podívat znova, no a tak se taky stalo. A jednička je prostě skvělá, i když ty následující dva považuju za lepší. Keanu Reeves je opravdu skvělej herec a v tomhle filmu opravdu zazářil. Děj je skvělej a na začátku trochu i emocionální. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý, syna hlavního záporáka zde hrál herec Alfie Allen, známý pro svou roli Theona Greyjoye. Soundtrack je taky skvělej. Akční souboje jsou božský a božsky natočený. Brutality tady moc není, i když každej říká, že to je brutální až až. 10/10 Je to opravdu kvalitní film a následující 2 pokračování jsou ještě lepší.

Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)

No tak jsem právě dokoukal 5. Sérii Hry o Trůny a nebylo to zase tak špatný. Upozorňuju hned na začátek, mohou se zde objevit menší spoilery. V téhle sérii jsou skvělý scény, třeba poslední výdech Mance Nájezdníka, nebo když Tirion poprvé uvidí draka, nebo bitva o Tvrdodomov a nebo poslední scéna posledního dílu. Je to slabší než předchozí série, ale stále to má svoje kouzlo. Nejlepší linka v téhle sérii byla Khaleesi/Mormont kde jsem Mormontovi celou sérii fandil. Je to moje nejoblíbenější postava že seriálu. Ostatní linky taky nebyly špatný a každá stála za to. Třeba Theon/Sansa, takhle by měla vypadat kvalitní linka. No a linka Stannise Baratheona byla taky opravdu povedená a poslední výdech právě Stannise byl celkem překvapivý, ale zasloužil si to. A soundtrack je opět božskej. No a Noční hlídka jsou zku*vení zm*di. 10/10 Stále je to skvělý a zajímají mě další série.

Válka o planetu opic (2017)

Tahle trilogie není můj šálek čaje. Tento film mi nesedl. Nevím, nevím, ale za mě to mohlo být i lepší. Stále u mě vede první díl. Ty ostatní dva už jsou slabší. Děj byl prostej. Postavy byly zajímavý. Herci byli skvělí a Woody Harrelson byl skvělej v roli záporáka. A Andy Serkis jako Caesar byl taky boží. CGI bylo pěkný. Akční potyčky a finální atomový hřib byly dobře udělaný a natočený. A finále filmu nebylo špatný, ale mohlo být i lepší. Soundtrack je solidní. No a nová postava Bad Ape byla skvělá postava a svým způsobem zlepšovala daný film. 7/10 nebo velmi slabých 8/10, tato trilogie není můj šálek čaje.

Zakázané království (2008)

Já musím říct, že tohle jsem osobně nečekal. Je to skvělá fantasmagorie se skvělým hereckým obsazením a humorem. Jackie Chan a Jet Li jsou skvělý v těchto rolích skvělý a zdá se, že jsem na Jackieho změnil názor, nikdy jsem ho moc nemusel, ale tenhle film to změnil a role opilého tuláka mu opravdu sedla. Celý film neuvěřitelně baví a ani minuta filmu nenudí. Je to teda hodně ujetý, ale to je mi šumák, protože tenhle film byl skvělej. Děj je skvělej. Postavy jsou ještě lepší. Herci jsou skvělý. CGI je hodně ujetý. Humor je boží. Soundtrack taky nebyl špatnej. A finální souboj byl taky dost ujetej a to je právě skvělý. 10/10 Skvělá fantasmagorie!

Rocketman (2019)

No musím říct, že jsem dost zklamanej. Je to o dost horší než jsem čekal. Egerton hraje opravdu dobře a působivě, ale ten děj a to provedení je příšerný. Songy byly dobrý. Herecký výkony taky dobrý. Děj byl hrozně natočenej. Postavy byly zajímavý, teda alespoň některý. Herci byli taky dobří. CGI bylo odporný. A ty šílenosti, který Elton dělal, jako třeba ve scéně s bazénem byly dobře natočený, ale to je asi tak vše. Film má neuvěřitelně mnoho hluchých scén, kde opravdu vůbec nic nezaujme. Song je v každý pátý minutě. Tenhle film je šíleně dlouhej a zasloužil by si tak hodinu a půl, ale tvůrci si řekli, že 2 hodiny budou lepší a tak tam dali hodně hluchých míst a to není moc dobrý, hlavně pro životopisnej film. Kam se tento film hrabe na Elvise nebo Spatřil jsem světlo, tyto dva počiny jsou skvosty, to však nejde říct o tomhle skvostu. 5/10 Nevim, nevim, cítím zklamání, zatím nejhorší životopisnej film, kterej jsem viděl.

Návrat Addamsovy rodiny (1998)

I přes otřesné hodnocení není tento film tak špatný. Samozřejmě původním dvěma dílům se to nemůže rovnat to je jasný, ale i tak to není tak špatný jak se říká. Humor je chvilkama opravdu povedenej a vtipnej, ale chvilkama ne. Hlavní linka je sice praštěná, ale člověk se chvilkama královsky baví. Hlavní linku se psem si klidně mohli odpustit a nijak zvlášť by se kvalita filmu nezměnila, ale bylo by tam o pytlovinu míň. No a co se týče tance, tak se druhýmu dílů nemůže rovnat. Tohle byla spíš parodie na tanec ze druhého dílu. Děj celkem ušel. Postavy jsou solidní a ruka je prostě ruka. Herci nejsou špatní, ale hercům z původních dvou dílů se nemůžou rovnat. Soundtrack pomalu ani nezazněl a je to myslím dobře. 8/10 I když se tomuto filmu říká sračka sraček, tak to nakonec není tak špatný.

Creed II (2018)

Tohle bylo ještě o něco lepší než jednička Creeda. Může za to hlavně návrat Ivana Draga a zjišťujeme, že má ještě syna Ivana. A z tohohle už je jasné co se bude v tomhle pokračování dít. Jasně, že bude následovat fight mezi Dragem a Creedem a oba souboje stojí k*rva za to a finální scéna druhého fightu opravdu překvapí a to z důvodu jaká postava to udělá a co. Děj je opravdu skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci ještě lepší. Atmosféra je v tomhle filmu božská. V soundtracku opět zazní motivy z prvního dílu. Atmosféra je cítit celým filmem. A finální fight s finální scénou je opravdu skvělej. No bude to dlouhý čekání, ale ať už je tady ten březen. 10/10 Skvělý návrat jedné nenáviděné postavy.

Creed (2015)

No, nebylo to vůbec špatný. Tohle Rockyho sága potřebovala. Sice je to prakticky to samý jako Rockyho sága, ale mě je to volný. Je to právoplatný oživení série. Příběh nenudí, právě naopak. Syn Apolla zde přebírá pochodeň, i když sám nechce a to je na tom filmu to zajímavý. Děj je skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý, hlavně Michael B. Jordan zazářil. Soundtrack je skvělej, dokonce zazní i původní motiv z prvního dílu. Atmosféra v tomhle filmu trochu pokulhává. A finální fight není špatnej, ale mohl být i o trochu lepší, jinak je to dobrý. 8/10 Tohle Rockyho sága potřebovala.

Rocky Balboa (2006)

Tento film je opravdu kvalitní zakončení jedné legendární ságy s názvem Rocky. Pak jsou tu ještě dva Creed filmy, letos v březnu tři, ale já tohle nepočítám. Sice dramatická linka je slabší, stále je celkem dobrá. Atmosféra je opravdu cítit. A finální fight není špatnej, jen je hrůzostrašně sestříhanej. Děj je celkem solidní. Postavy jsou zajímavý, dokonce se vrátil Tony Burton. Herci jsou skvělý. Tréninková montáž je v tomhle filmu opravdu skvělá. Soundtrack je celkem solidní a vrací se k původním motivům z prvního dílu. Atmosféra je celkem solidní. A finální fight je dobrej, jen je blbě sestříhanej. A finální rozlučka Rockyho je prostě nezapomenutelná. 8/10 Je to opravdu skvělý zakončení jedné dlouholeté ságy.

Časové pásmo bylo změněno