Malá smrt (2014)

Špičkový nezapomenutelný humor na pozadí partnerských etud aneb potrapte svého partnera svoji nevyřčenou úchylkou jako laboratorního křečka.

Ex Machina (2014)

dobrý nápad, skvěle našláplo, ale konec ve mě zanechal rozpačitý dojem.

Čarodějův učeň (1977)

Genialní, překrásná, hluboká a dojemná pohádka, spíše pro dospělé.

Marťan (2015)

Možná až moc dokonalé, ve smyslu kvalitniho řemesla. Prosil bych více pohledu na hvězdné nebe, osamělou poušť.. Proč je tam všeho sakra tak nějak akorát? ... Po zkouknutí jsem dal 5, ale pak jsem snížil na 4. Za pár dní jsem zjistil, že to ve mě nezanechalo vůbec nic. Asi až moc hladké, byť dobře uvařené, jídlo.

Neumírej, dokud mi neřekneš, kam jdeš (1995)

Mysteriózní film s poklidným tempem a krásnou hudbou vyprávějící o dvou vynálezcích. Jeden z nich vytvoří přístroj na nahrávání lidských snů a začnou se dít neočekávané věci. Občas trošku trikově roztomilé a úsměvné, ale celkově je to film, z kterého si je možné něco hlubšího odnést. Osvěžující je jinakost a exotika filmu. Jestli jste unaveni americkými filmy, zkuste to.

Ben Hur (1959)

Excelentní, monumentální sandalovka, která se na rozdíl od jiných může pochlubit skvělým příběhem, dobře napsanou předlohou s nosným obloukem. Krásné je, jak není Kristovi vidět do tváře. Milují tak krásné a dlouhé filmy.

Dákové (1967)

Slušný spektakl. O něco autentictejsi než většina amerických sandalovek. Výborná hudba, dílo samo o sobě.

Štvanci (1979)

Napínavé od a do z. Charismatický bask a superslizský úchylný esesák. Pro mě vyniká zápletka na konci s unesenou dcerou - budované psychologické napětí, zatímco akční přestřelka na konci vlastně klesá napětím níž.

Sedmero krkavců (2015)

Sedmero krkavců - konečně pořádná česká pohádka pro děti i pro dospělé. S nadhledem, humorem, nosným příběhem, moudrým vypravěčem a závěrečným rozuzlením, kdy všechna puzzle zaklapnou. "At si lide mysli a říkají cokoli, jen prožitá pravda nás osvobodí." Doporučuji jít na to do kina, snese to velký formát. Les dýchá, kopřivy pálí a herci jsou lidští. -- Koho zajímá poselství pohádky, její hlubší symbolický význam, tak zde o tom článek: http://ografologii.blogspot.cz/2015/08/sedmero-krkavcu-poselstvi-pohadky.html