starbrejkr

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 16.8.2017  17:50
    Dunkerk (2017)

Při oznámení filmu jsem Nolanovi nevěřil, vůbec nevěřil. Zkrátka mi to téma k němu nesedlo a nedokázal jsem si představit, jak se mu z toho podaří vykřesat další majstrštyk (který se od něj bude čekat asi vždy). A ona večerní projekce v kině mi ukázala, jaký vůl jsem byl, a to hned v první minutě. Nolan zde postavil převážně na neznámých hercích tři komorní příběhy na jen vzdáleném pozadí velké události. Příběhy gradují a ve fantastickém finále se pak protnou. K tomu přidejte fantasticky natočené scény (snad nikdy jsem si tak neužíval letecké bitvy). A jako možná největší bonus považuju, že zde nekápne ani kapka krve, což je mezi dnešními válečnými filmy velmi zajímavé zpestření a vlastně by se to ani nehodilo. Napětí buduje Christopher jinak...Tleskám a zejména doporučuju všem, komu válečné filmy nevoní.

• 11.3.2017  15:29
    Masaryk (2016)

Ve vlastním zájmu jsem si před cestou do kina o filmu nic nezjišťoval a dobře jsem udělal. Dočkal jsem se tak překvapení, že film není vlastně tak moc o Masarykovi, ale spíš poměrně hlubokou sondou do doby (před i po)mnichovské a pravděpodobně se jedná o vůbec nejlepší zpracování tohoto období, které mě donutilo znovu a znovu nad celou problematikou dosti přemýšlet. Velkým pozitivem je autenticita filmu díky dialogům v angličtině a francouzštině a samozřejmě i herecké výkony. Problém jsem měl trochu jen s vyzněním filmu, který dal postavě Jana Masaryka dost jiný ráz, než který o něm zejména vzhledem k době poválečné mám (celá tragika na konci vymizí a krátká zmínka v titulcích s tím moc neudělá). Z tohoto důvodu bych VELMI ocenil pokračování se stejným obsazením, jen Jiří Vyorálek by se z Henleina mohl vrátit zpět ke Gottwaldovi.

• 22.12.2016  21:31

Až druhé zhlédnutí po 5 dnech rozseklo můj názor na film. Původně jsem byl trochu rozpačitý - skákání z planety na planetu a neschopnost vytvořit si aspoň trochu vztah k hlavním postavám mi dost kazilo zážitek z filmu. Napodruhé (a ve 2D, protože 3D je opět i tady zbytečné) mě již film pohltil a já mohu s klidem prohlásit, že se nejedná pouze o výplň mezi E7 a E8, ale plnohodnotný příspěvek do SW univerza. Vlastně je skoro zázrak, co se z poměrně banální zápletky nakonec podařilo natočit za film. Na závěru mi sice pořád trošku vadí až přehnaně hrdinské finále některých postav, ale celkově poslední třetina filmu fantasticky graduje. No a když se na úplný konec rozsvíti ve tmě červený meč, měl jsem neskutečnou husinu. Zmiňuje to tu skoro každý, ale já musím prostě taky - Lorde Vadere, vy jste prostě nejvíc! Jedinečné představení temné strany síly...

• 21.11.2016  19:00
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Nakonec bohužel spíše zklamání. První dva díly vynikající, ale jak jsem se obával, se vzlétnutím do vesmíru to šlo dolů. Svůj díl na tom má bohužel i Eva Josefíková, která je sice kost a svou postavu hrála dobře, ale co na tom, že ta postava sama o sobě byla trapná a zbytečná. Samotný závěr je pak spíše již křečovitý a v posledních dvou dílech jsem se usmál jen výjimečně. Škoda....

• 21.2.2016  23:00

Jednoznačně zklamání. Pokud bych to měl přehnat, film byl hlavně o krásném vizuálu a DiCapriově výkonu. Obrovskou slabinou pak pro mě byl příběh, který prostě nemohl na tak dlouhé stopáži film utáhnout. Co chybělo příběhu, to bylo dodáno z mého pohledu chvílemi samoúčelným násilím. Je mi jasné, že film byl zcela záměrně natočen co možná nejsyrověji (na hollywoodské parametry je to chvílemi poměrně síla), ale prostě mi to nějak neštymovalo. Jestli jsem v tom měl vidět něco jiného, co jsem neviděl je mi líto. Čekal jsem o dost víc. Oscara DiCapriovi ano, Revenantu ne.

• 14.2.2016  16:15

Ač se o filmu napsalo leccos, dle mého se jednoduše jedná o zcela klasickou tarantinovku. Kdo tohoto úchyla aspoň trochu může a ví co, od něj čekat, neměl by být zklamán. Film je především zábavný, krutý, ukecaný, krvavý, s perfektní muzikou, charismatickými herci, krásnými záběry a jak jinak, než stylový. Postavy mě bavily téměř všechny, ale přeci jen nezaměnitelný projev S.L. Jacksona a zvrhlý smích J.J. Leigh mi utkvěl nejvíce. Snímek doznívá...

• 12.1.2016  21:48

Vynikající jízda, která krásně balancuje mezi žánry. Má něco z módních nasraných zabijáků typu Taken, John Wick, Equalizer, zároveň se tam nezapře Kickassovská střelenost a to je vše zahalené všudypřítomnou poctou Bondovkám. Moc mě to bavilo a klobouček smekám hlavně před Colinem Firthem, kterému odpouštím všechny jeho nudné a otravné postavy minulosti.

• 3.1.2016  20:34
    Spectre (2015)

Nezastírám, že na konci zavládlo menší wtf a na rtech otázka: A o čem to jako bude dál? Nakolik je Spectre po většinu své dlouhé stopáže (se kterou si dle mého poradí velmi solidně) nabitou a v podstatě celkem standardní jízdou, stáčí se v poslední půlhodině poněkud zvláštním směrem a nejsem si jistý, jestli je to cesta správná, v čele se způsobem zúčtování s hlavním záporákem. Pokud tedy sečtu, podtrhnu, jsem se Spectre spokojený, ale s poměrně velkými obavami hledím do budoucna a nejsem si jist, jestli to scénáristé a Mendes přeci jen poněkud nepřekombinovali.

• 20.12.2015  22:00

Po deseti letech jsem opět zcela pohlcen světem z předaleké galaxie a již teď vím, že následující dva roky budou sakra dlouhé:-) Síla je opět tady a mně se moc líbí, jakým způsobem se zápletka závěrečné(?) trilogie rozběhla. Nejsem asi jediný, kdo propadl kouzlu Daisy Ridley a komu při závěrečné scéně běhal mráz po zádech. Uzavřel bych to tedy jen tím, že druhá návštěva kina není v tomto případě vůbec na škodu, ba naopak. Napoprvé hltáte nový příběh a nestihnete se soustředit na některé detaily (které vám budou o to více pak vrtat hlavou:-)), napodruhé to byla alespoň v mém případě ta skutečná katarze.

• 11.5.2015  20:57

Obával jsem se toho, ale stejně jsem do toho šel. Bohužel jsem se jen a jen musel přesvědčit, že Wachowskis děsivě ustřelili a popravdě řečeno se dost obávám o jejich soudnost. Jednat si myslím, že si vzali dost velké sousto na vykreslení tak podivného světa na poměrně krátké ploše, na základě čehož utrpěl příběh, který chvílemi působí až směšně - scény mytí záchodů, wtf úřednická pasáž, aj. Pozitivem je pěkný vizuál a fakt, že to nenudilo, ale jestli měl mít film hlubší dopad, tak mě to teda netrefilo. Celkově tedy z mého pohledu velký přešlap a pokud chtějí Wachowští vykreslovat nějaký jiný svět, mohli by se klidně zaměřit na ten futuristický z Atlasu mraků, ten by mě zajímal dost...

• 12.2.2015  16:52
    Police Squad! (TV seriál) (1982)

Jako "prequel" k bláznivým střelám rozhodně zajímavé, zvlášť vzhledem k porovnání, jak se posunul vývoj postavy Franka Drebina. Tady je to v podstatě frajer a legendárního nemotoru byste v něm poznali snad jen v momentech, kdy sráží autem popelnice. I tak je to ale postava výborná a ten rozpor mezi jakous takous vážností příběhů a probublávajícími fórky, z nichž některé byly pak použity i ve filmech, je dost dobrý a na svou dobu bych řekl, že i celkem přelomový. Protože je zde ale kladen věrší důraz na příběh než ve filmech, naráží to ale na problém, že chvilkami to alespoň mě nudilo. Celkový pocit je však rozhodně kladný - velmi slušné tři hvězdy.

• 21.12.2014  18:03

Bohužel - uzavření trilogie a zároveň asi úplně poslední film ze světa Středozemě je pro mne celkem jednoznačně nejslabším článkem celé trilogie, nebo vlastně i hexalogie. Co už mnozí kritizovali o předchozích dvou dílů, mne zasáhlo až tady - zkrátka opravdu nebylo z čeho brát a z jedné bitvy už dneska víc než dvouhodinový film opravdu uklohníte těžko. Šmak opustí scénu až nečekaně brzo a pak už se jen válčí a válčí. Samozřejmě to není špatné a jsou tam opravdu silné momenty, ale nějak mne to nedovedlo vtáhnout. Zakončení tedy s mírnými rozpaky, přesto jsem se při titulkách nostalgii neubránil, Středozemě mi na filmovém plátnu bude opravdu chybět...

• 11.8.2014  21:47

Nádherný film, který se mi zkrátka zcela trefil do vkusu. Poselství jsou jednoduchá a ne poprvé zfilmovaná, ale v kombinaci s pestrým vizuálem, nesměle přesvědčivým Stillerovým výkonem a naprosto famózním hudebním výběrem tvoří neodolatelný počin. Tento film je spolehlivým přinašečem dobré nálady a značně inspirativním kouskem:-)

• 14.7.2014  22:29

Strašlivě smutný film....Ten dějový twist se mnou tak emocionálně zacloumal, že se ani teď, několik desítek minut po dokoukání nedovedu dát vnitřně dohromady. A právě proto bravo, tento film je skutečný skvost.

• 24.2.2014  17:16

Vlk rozhodně není film pro každého. Kdo má v sobě alespoň malinko zaháčkovaný kousek puritánství (což je asi i trochu můj případ), bude s tím mít větší či menší problém. Ono se totiž ve filmu skutečně většinu času jenom fetuje a souloží a na té závratné délce 180 minut už je ta dávka docela velká, přeci jenom i ty péčka bývají většinou o dost kratší:-)) Uznávám, že to však není objektivní argument a byť bych si trochu představoval zkrátit fázi, kdy byl Jordan on the top a prodloužit fázi na dně, jedná se o v podstatě dokonalou ukázku, co dovede s lidmi ta nejmocnější zelená droga a to opravdu není řeč o trávě. Davové šílenství, které způsoboval Jordan svými projevy (v dechberoucím DiCapriově podání) mezi zaměstnanci je zobrazenou s krásnou dávkou ironie a dekadence, stejně jako mnohačetné večírky, které nejlépe vystihují slova jako dekadence, avantgarda. Myslím, že film by se pekelně líbil francouzským realistům z 19. století, protože Jordan Belfort je Miláčkem současnosti.

• 31.1.2014  12:09
    Hon (2012)

Nikdo neumí tyhle ošklivé filmy tak jako Seveřani. A tak jen zatínáte pěsti, v duchu mlátíte a zabíjíte ty tupé lidi a naříkáte nad nespravedlností, která se na hlavního hrdinu snesla. Bezmoc, to je to správné slovo. A když už to vypadá tak krásně happyendově, zase vám Seveřani vrací ledový klín do hlavy. Většina filmu sice očekávatelná, ale díky atmosféře a hereckým výkonům zkrátka perfektní.

• 30.1.2014  22:28
    Šmejdi (2013)

Šmejdi sice trochu neví, čím chtějí být - jestli hlubokou sondou do duše seniora (na to je však málo hluboká) anebo drsnou ukázkou, čeho jsou někteří lidé schopni (to je však rozrušováno snahami o hloubku). Není to úplně špatně - vnímavý člověk si chybějící domyslí a zahloubá se nad problémem sám a je hlavně dobře, že něco takového vůbec vzniklo, protože silná medializace když už nic jiného, tak způsobila aspoň to, že to Šmejdi mají složitější. Že by se senioři na základě filmu poučili, to asi sotva....Na to je problém opravdu moc složitý.

• 30.1.2014  22:24
    Gravitace (2013)

Sandra Bullock a George Clooney v jednom filmu? Nikdy bych netipl, že právě tato dvojice se sejde v čemkoliv jiném než v romantické komedii, které bych se hodně širokým obloukem vyhnul. No a vida. Tito dva excelují v intenzivní a křehké vesmíroplavbě, která vás zase naučí se bát vesmíru, jen trochu jinak, než nás to naučil Ridley Scott v roce 1979.

• 25.1.2014  11:10

Ač jsem se na konci jedničky vyslovil přání, ať radši Rodriguez o pokračováních moc nepřemýšlí, trailer mi stejně nedal a zejména díky Gibsonovi jsem do toho zase šel. Na dvojce je sympatické, že už zcela odhodila jakoukoliv snahu o vážnost a je to nefalšovaná komedie vrcholící Dannym Trejem alias Slim Pickensem letícím na raketě. A Gibson? Z něj se pomalu, ale jistě stává jeden z nejluxusnějších záporáků a moc se těším, co nám v tomto směru předvede v třetích Expendables. No, to vše však nemění nic na tom, že byť je to ryze odlehčené, tak to sem tam sklouzne do nudy, sem tam trapnosti tvářící se jako avantgarda. V tomto směru stejně jako u jedničky raději nechci vidět, jak to dopadne s tím vesmírným dílem, ale může se klidně zase stát, že pokud tato úchylnost spatří světlo světa, tak se zase nechám nalákat:)

• 25.1.2014  11:04
    Zmizení (2013)

Chvílemi jsem přemýšlel, jak se filmu s tak banální zápletkou povedlo, že neskončil jako televizní titul zapadlý někde ve videopůjčovně. Pak ale stačilo, aby Hugh Jackman párkrát zařval, Gyllenhaal zamrkal a bylo to jasné. Titulní dvojice, neustále deštivá atmosféra a motiv vlastní pomsty pozvedává jednoduchou zápletku až kousek pod Fincherovy thrillery. Přestože film zrovna nečekanými zvraty neoplývá, přiznávám se, že hlavního padoucha jsem odhalil až pár sekund předtím než vytasil pistoli. Pokud hledáte film, který vás napne, nadchne hereckými výkony a přitom u něho nemusíte tolik přemýšlet, vzhůru do Zmizení.

• 15.1.2014  21:56

Jackson čaruje dál a já si uvědomuju, že bych mu sežral snad všechno. Není nad to se po perném dni nechat unést do Středozemě a s každou přibývající minutou si přát, abych odtamtud (neříkám, že nikdy, ale raději) dlouho neodešel. Dvojka je oproštěna od dlouhého úvodu jedničky a i přes scény, které vlastně očividně nemají žádný význam (což v mém případě vůbec, ale vůbec nevadilo) plyne svižně a jen prohlubuje vztah diváka k hrdinům. Jediné mínus - proč zas musím čekat rok ?!

• 5.1.2014  15:41

Úžasné představení dvou mužů, a to Greengrasse a Hanske. Jestli tenhle film něco činí vyjímečným, je to úchvatná vizuální stránka (scéna prvního pronásledování Alabamy pirátským člunem patří beze srandy k nejlepším filmovým honičkám všech dob, která strká do kapsy všechny naspídované automobilové honičky ulicemi města) a neuvěřitelně lidské podání Toma Hankse, který Atlasem mraků evidentně konečně protrhl smůlu na nicmoc náměty a znovu se vrací na herecký Olymp. Přidejte k tomu mimořádně věrné somálské piráty, u kterých potěší hlubší rozbor celé problematiky a máte před sebou na plátně dost mořná film roku 2013. Další potvrzení, že nejzajímavější scénáře píše život sám a pak už k nim stačí "jen" sehnat dobrého režiséra, a to se tady sakra povedlo!

• 4.1.2014  22:52

Pokud čekáte to, co uvidíte v traileru, nemůžete odcházet z kina zklamáni. Hláškují nejen oba hlavní aktéři, ale zejména Alan Arkin, ze kterého se na stará kolena stal snad nejvtipnější Hollywood dědula (jeho role je tady docela podobná tá v Argo). Film je v zásadě komedií, ale dočkáme se i vážnějších chvil, které nejsou určitě na škodu. Smekám zejména před De Nirem, který to přeci jenom měl ve filmu tohoto ražení o něco těžší než Stallone a mít v sedmdesáti takovou kondici a postavu, vůbec bych se nezlobil:-) Geront movies teď doba přeje a je to dobře!

• 4.10.2013  18:33

Takhle měla vypadat Smrtonosná past 5. Výplachová, patetická, ale nekompromisní a příjemně krvavá žánrová věc. Koho tenhle devadesátkový typ filmů ještě nepřestal bavit, pošušňá si. Ostatní se raději obloukem vyhněte a pokud chcete víc odlehčení, zkuste souseda od Emmericha.

• 4.10.2013  18:30

Píše se mi to blbě, ale zdejší hodnocení je prostě adekvátní. Nemyslím si, že Pětka byla zbytečná. Námět nebyl úplně špatný, ale tvůrci zkrátka zvojtili, co šlo. Tím nemyslím ani tolik režii jako spíš obsazení totálně nesympatického synka a především v první půlce otravné chování samotného Johna. K tomu si přidejte pár doočíbijících hovadin jako rychlý přejezd z Moskvy do Černobylu a film s celkem slušnou akcí a solidním příběhem zkrátka otravuje. Tři hvězdy dávám spíš z upřímného vztahu k této sérii a faktu, že jsem se zase tak nenudil.

• 20.9.2013  19:12

Asi každý milovník Brugg od tohohle filnu hodně čekal a zároveň se ho bál, protože už z trailerů bylo jasné, že film nebude mít tak silnou zápletku. Ale McDonagh si poradil i bez ní, a o to jsou Psychopati stylovější. Vlastně stačí, aby psychopat v první minutě filmu po pulfictionovsku jakoby mimochodem odbouchl ty dva gangstery a už je jasno, že tady se nudit nebudeme. Takže - do Ameriky mě to narozdíl od Belgie jet nedonutilo, ale i tak jsem se královsky bavil a užíval si úchylný humor. Víc takových tvůrců a doufejme, že McDonagh si dovede svůj styl udržet.

• 19.9.2013  17:24
    Karamazovi (2008)

Může snad někdo čekat, že milovník industriálu, obdivovatel Trojanova herectví a člověk skromně fascinovaný divadlem může dát tomuto filmu jediné hodnocení? Výraz onoho polského dělníka vám zůstane v hlavě velmi, velmi dlouho

• 19.9.2013  17:20

Už od počátku je patrné, že film neměl žádné velké ambice a že si vlastně i tak trochu stříli z gangsterské minulosti hlavních představitelů. Sice od toho tím pádem nemůžete nic extra čekat, ale hádám, že většina lidí, co si to pustí, to ani nečeká. Pak už vás tedy čeká jen super jízda s trojicí (ano, počítám i Alana Arkina, jehož postava byla možná vůbec nejlepší a zasloužila si víc prostoru) stále špičkových herců.

• 26.6.2013  18:48
    Nevědomí (2013)

Tvůrcům se povedla pěkná věc. Spojením motivů z větších či menších scifi klasik vytvořili vcelku jedinečný příběh, který vydrží bavit celou dobu a minimálně já si nebudu hrát na to, že jsem 10 minut před každým zlomem věděl, že přijde. Tom Cruise je neskutečný frajer, stále válí o stošest a přeju mu ještě dostatečně dlouhé nestárnutí. Atmosféra filmu mohla být ještě možná o něco temnější a bezvýchodnější, ale to je pouze drobná vada. Takové scífko se zkrátka kouká samo.

• 14.6.2013  23:15

Popravdě řečeno jsem tomu filmu vůbec nevěřil. Čekal jsem (zvláště po traileru) lacinou dětskou báchorku uměle nataženou do olbřímí stopáže, kterou bude utrpením dokoukat. No a v prvních dvaceti minutách v momentech, kdy se trpaslíci rochnili v Bilbově příbytku, jsem opravdu uvažoval o vypnutí. Ale v momentě, kdy poprvé zazpívali, jsem si i tuhle podivnou partu nějak zamiloval a pak už mě Hobit měl. Staré známé temno a tajemno čekající vždy za rohem na sebe nenechalo dlouho čekat a příběh mě pohltil. Ve finále byly pocity velice "společenstvoidní" a já nemůžu říct nic jiného, než že se moc těším na další díly, protože Jackson to zkrátka umí a já mu za tenhle návrat do Středozemě děkuju.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27