Americký gangster (2007)

Můj nejoblíbenější filmový žánr? Krimi / Drama / Thriller o mafiánech. Takže jsem na další takový film čekal jako na smilování. Díky hvězdnému obsazení a režii Ridleyho Scotta jsem už předem doufal ,že to dopadne tak jak to dopadlo - naprostá bomba. 90%

Monstrum (2008)

Ano, prvních 20 minut je možná trošku dlouhých, nicméně o to víc dají vyniknout katastrofě, která se chystá. Následuje totiž poprava Sochy svobody a další demolice New Yorku , ve které pobíhají zmatení obyvatelé a nevědí co se děje, co dělat a kam se schovat. Vše, co jsem očekával , jsem dostal plus navrch skvělé digitální triky. 85%

Dobrý Will Hunting (1997)

Scénář, ze kterého přímo „dýchá“ životní zkušenost a moudrost, ale který je také natočen s neuvěřitelnou lehkostí napsali kluci ve věku kolem 25ti let. Navíc ještě přispěli (hlavně Damon) spolu s Williamsem skvělými výkony před kamerou. Pro mě opravdu silný zážitek. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. 91%

My Scientology Movie (2015)

Vymejvání mozků za účelem vydělávání peněz. Funguje to od středověku pomocí různých církevních a náboženských spolků. Dřív se vybírali desátky a jiné daně (čti dary) bohům. Scientologie tomu ovšem dokázala nasadit korunu. Zakladatel je velice úspěšný sci-fi autor (což věřícím zjevně nevadí), jehož jedno dílo ze scifi přešlo do skutečného světa. Představte si, že jednoho dne si řeknete, že napíšete další sci-fi, ale lidem se pokusíte vnutit, že je to pravda a že vám musí zaplatit aby mohli žít spokojené životy do konce věků. Pak tomu stačí dát jistou infrastrukturu, hodně slabomyslných lidí a máte vyhráno. Bylo by to všechno vlastně docela vtipné, kdyby to nemělo neblahé dopady na životy milionů lidí. Dowerův dokument je hezkou sondou pod pokličku této organizace. Netlačí na pilu, protože prostě nemusí. Stačí se začít zajímat a najít pár odpadlíků, a oni už vám budou materiály dodávat sami. 75%

Země koho? (2016)

Zajímavý hodinový dokument o revoluci v Egyptě. Snímek mi pomohl pochopit politickou situaci v Egyptě. Rozhovor s autorem po promítání ještě daleko zajímavější. (MFF Karlovy Vary) 76%

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Za všechna ta camea a pop-kulturní odkazy dávám hvězdu navíc. Sice kravina, ale prostě mě to bavilo :) MI LA KU NIS, MILA KU NIS. 71%

Velký Gatsby (2013)

Jako bych sledoval 2 filmy za sebou. První byl exkluzivní a extravagantní jízda v prostředí New Yorské smetánky, která probíhala za parádního zvukového doprovodu. Ten druhý vyprávěl jakýsi příběhový dojezd prvního dílu. Jsou filmy, kde má dlouhá stopáž opodstatnění (Kmotr, Apokalypsa), ale tady to šlo o hezkých 20 minut zkrátit. Né, že bych se v některých pasážích vyloženě nudil, ale ten konec jsem vyhlížel dříve, než by se patřilo. Celkově je ovšem Gatsby stále parádní podívaná, které nějaké ty mouchy odpustím. Jsem rád, že jsem si všechny ty pecky mohl poslechnou v kině a ne doma na bedýnkách. Soundtrack super. 73%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Velkolepé, krásně odvyprávněné, špičkové efekty i hudba, ale už 3x viděné. U Hobita nečekejte naprosto nic nového oproti LOTR trilogii. Ono se možná ani jic jiného čekat nedalo a přce jen je to pouhý začátek tohoto "očekávaného" dobrodružství, ale už Vám u toho nespadne čelist, jako u Pána prstenů. Na další díly se pořád těším, pěnez za 3D projekci ani v nejmenším nelituji, ale za plný počet hvězd už to u mě osobně není. 76%

Hrůzná minulost (2012)

Poctivá duchařina, která pozvolným, a řekl bych tak trochu povinně vyšetřovacím začátkem, pozvolna přechází k parádnímu konci. 67%

Chata v horách (2012)

Tak takovou jízdu jsem opravdu nečekal. Přistupte na jejich hru a budete se královsky bavit jako já. Akce, krev, humor vše v dokonalé rovnováze. Tam kde bysme v obyčejných vyvražďovačkách končili s pocitem 100x viděné nudy tady jsme teprve v polovině a pravá zábava teprve začíná. Nezbývá než zatleskat a čekat, jak tvůrci naloží s pokračováním. 77%