Panenství a kriminál (1969)

Zajímavé téma, presumpce neviny. Hlinomaz byl jako policajt skvělý. Menšík taky výborný. Čekal jsem, že si je na konci trochu podá, za to jak mu nikdo nevěřil, ale zase druhý úhel pohledu, že byl rád, že pravda zvítězila.

Severní přístav (1954)

Hvězda Sovák, druhá kopecký. Jinak spíš podprůmerný film.

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série)

Konec mě uspokojil. Vypadnutí Filipa, zuby Dawn na konci byly úžasné. Brendon je jeden z nejhorších lidí, co kdy hrál tuhle hru. Zároveň Kokren jako fyzicky nejslabší hráč, takže skvělý příběh. Pořád to jde.

Mistři zastavárny (2009) (pořad) odpad!

Asi to tu schytám trochu hejtu, ale upřímně mě tohle vůbec neoslovilo. Je zajímavé vidět některé předměty historie, sběratelské apod. Samotné vyjednávání/smlouvání o cenu působí komicky. Opravdu nechápu tu samotnou atraktivitu samotného principu. V komentářích jsem četl něco o získání zajímavých informací, což je asi pravda, ale asi bych doporučoval nějaké dokumenty, články apod. Protože kolikrát nemůžete s jistotou říctm jestli jsou artefakty pravé. Zároveň jsem si na YT našel top pět předmětů a ani jeden nekoupil. Asi moc ve vatě nejsou a to jejich smlouvání je opravdu směšné...

Sluníčko na houpačce (1981) (TV film)

Kluk je krajně nesympatický, zápletka průmerný možná podprůměrná, jediný, kdo se mi líbil byl Petr Čepek, který roli alkoholika hrál naprosto perfektně a přesvědčivě. Díky poměrně malému prostoru ve filmu mě, ale zbytek moc nezaujal, a tak nezbývá než dát 2/5

Magic Show (2022) (pořad) odpad!

Tady si někdo bral příklad z Chrise Angela. Milión střihů při “kouzlení” je fakt trapné, v jeho starších videech je to vidět, kdy tam je v jednu chvíli pes a pak tam není apod. Nesympatický člověk a trapné triky, nechápu potřebu těch lidí, co mu tam vzdávají holt za trochu prostoru v televizi.

Nezbedný bakalář (1946)

Štěpánek, Marvan, Smolík, Trégl, Kreuzmann, Rašilov a mladí Brodský s Vinklářem… mám ještě něco dodat? Podmanivá hudba, hezky natočený film rok po ukončení druhé světové. Historické filmy nám v tomto období zkrátka šly.

Joe (1970)

Hey Joe gives us all a break. Představte si, že na tento film vzala máma Quentina Tarantina v pouhých 7 letech, konec naštěstí prospal, takže závěrečného masakru byl ušetřen. Ale i tak, strong stuff. Joe je zatraceně vtipná postava, která se zde stará o humor. Vztah dělníka z nižší třídy a podnikatele z vyšší třídy. Problematika té doby. Nevěděl jsem co, čekat, ale tohle byl zatraceně dobrý film.

Ochránce zákona (1934)

Tyto westerny z 30. let Johna Wayne, připomínají spíš nějaký seriál. Hodinový snímek, rychlá zápletka, ale příjemně se na to dívá, byť je to 90 let staré. V době, kdy u nás zářil Vlasta Burian na černobílém plátně a německo začínalo vystrkovat růžky, v Americe se westerny jely ve velkém. Zvláštní, že si řeknete, že rozdíl mezi tím obdobím a dobou natáčení je jediná generace. Jsem obzvláště rád za nadabované filmečky, které se tak fajnově sledují.