Sedmé nebe (1996) (seriál) odpad!

Seriál, který baví svou ukázkovou blbostí, naprosto schématickými postavami a křesťanským poselstvím, které je v dnešní době už dávno mrtvé. Sex až po svatbě? O čem se mě to sakra tenhle seriál snaží přesvědčit?!?

Pokoj 1408 (2007)

Není to špatný film, ale jako horor to nefunguje. Druhá půlka je natahovaná a ze všech sil bojuje s faktem, že povídka je jako předloha k filmu nedostatečně "naditá". Alespoň že ten Cusack umí hrát.

Prosíme přetočte (2008)

Krásný úsměvný film, který je plný nostalgie, lásky k filmovému umění a tvořivosti.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Krásná, milá pohádka, jejíž předností a zároveň hlavním nedostatkem je jednoduchý příběh. Dějová linka dívky, která se v novém městě seznamuje s plejádou zajímavých a různorodých vedlejších postav zkrátka nestačí a v závěru musí být pokažena dramatickým zvratem... Ani jedno však nestačí a dohromady to také nefunguje. Jak už jsem psal, je to milé, je to příjemné... a kocour Jiji je prostě nejlepší!

Jako malé děti (2006)

Krásné vztahové drama, které mě zkrátka dostalo. Nevím, co jsem čekal, ale rozhodně ne nejednoznačné postavy, které lze tak snadno milovat i nenávidět. Tenhle film je zkrátka "psychologický" v tom nejlpším slova smyslu.

Smrtihlav (1998)

Trochu obtížné je hodnotit film, kterým se nechal inspirovat Matrix, když jste ho viděli až po něm... Matrix je mainstreamovější, přístupnější a divákovi jasnější. Jenže Smrtihlav má kouzlo, které Matrix nahradil bojovými orgiemi a "hollywoodským hrdinstvím". Špinavost a potemnělost se krásně pojí s depresivním konspirativním námětem, paranodiním dojmem a retro stylem celého filmu. Filmu nelze upřít originalitu, ovšem ani nevhodný soundtrack, který mnohdy kazí dojem.

Medvídek (2007)

Už úvodní titulky, kdy jsou nám představeni hlavní hrdinové, ukazují, jak bude film dál pokračovat - rozdrobeně, nesouvisle. Ač se film snaží působit jako mozaika s důmyslným vyústěním jako celek, nelze se zbavit dojmu, že tvůrci šlápli vedle. Hlavní myšlenka, tedy že není důležité vše pochopit, ale někdy stačí se s věcim jen smířit, působí jako alibistické zdůvodnění vlastního selhání při budování kvalitního scénáře a jeho realizace. Přitom se ze vztahů dalo vymáčknout o tolik víc, aniž by film působil vykalkulovaně a trapně. Smutné je, že ani herecké výkony předních českých herců nejsou nikterak přesvědčivé, ale berme to jako požehnání - na nikoho nemusím ukazovat prstem se slovy "ten udělal chybu!" a spokojím se s výrokem, že se jedná o kolektivní chybu.

Scary Movie 4 (2006)

Samozřejmě jsem nečekal žádné veledílo, ani gejzír gagů, jen výplach mozku a trochu té zábavy. Nuže, výplach to byl, občas jsem se i zasmál, ale po celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že se jedná jen o trochu pozměněnou trojku. Recyklované vtipy už nejsou vtipné, podobně jako neustálé bombardování diváků novými parodiemi na nové filmy.

Querelle (1982)

Důkaz toho, že umění skutečně může bolet... Vysoce umělecký snímek, který nedosahuje kvalit předlohy a je pouze pro skutečně náročné diváky. 3 hvězdičky jsou kompromisem mezi naprostou nekoukatelností a nespornou uměleckou kvalitou.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

"Já nejsem dítě, já jsem nádor." Ano, je to krásně Guillermovsky ujeté a plné fantazie, navíc i překvapivě vtipné, ale ve vážnější rovině ztrácí půdu pod nohama. Příběh je skutečně prostinký až hrůza, něco tak obecného del Tora prostě nezajímá, on vítězí především v detailech, v miniaturních nápadech, které dohromady tvoří zajímavou koláž, ale jako celek nepůsobí organicky. Narozdíl od komiksu chybí typická hellboyovská poetika, která je nahrazena humorem, poněkud navíc působí dějová linie s řešením partnerských problémů, té jsme skutečně mohli zůstat ušetřeni. Bitky se záporáky jsou dostatečně akční a nabušené, aby bavily, ale chybí dostatečně charismatický nepřítel, který by nepůsobil jak "zlobívé dítko". Film si vypomáhá různými zkratkami, takže děj plynule ubíhá, avšak aniž by zanechal nějakou hlubší stopu v divákovi. Škoda, protože Hellboy je ještě větší sympaťák než minule...