Rocky Horror Picture Show (1975)

Že to bude úchylné, to jsem čekal, ale že se mi zalíbí i hudba... Inu, neobvyklý, leč povedený muzikál, skvělé postavy, ujetá atmosféra a nejen výtvarná stylizace - to všechno tomu dodává šmrnc. Samozřejmě - moc to nedrží pohromadě, ale jakékoliv moje výtky stejně přehluší úžasně afektovaný Tim Curry.

Blade Runner (1982)

Vizuálně působivý snímek, který sází na temnou a hutnou atmosféru. Přesto se po shlédnutí nemůžu zbavit pocitu, že je mnohými tak trochu přeceňovaný. O nějaké dějové hloubce tu nemůže být řeč a žít jenom z dohadů, jestli je Deckard sám také replikantem? - ani náhodou. První půlku jsem měl hrozný hlad, tu druhou se mi chtělo čůrat. Ale nechat mě zapomenout na všechny fyziologické potřeby se filmu podařilo až poslední čtvrt hodinku...

Písně o lásce (2007)

Zajímavý film s pěknými písněmi. Celý příběh se odehrával trochu jinak, než jsem očekával, ale to je jen ku prospěchu věci. Film není zrovna obsáhlý, často si vypomáhá písněmi, něco naznačí, jiné neřekne vůbec, ale nejkrásnější na tomhle snímku je, že člověk může postupně objevovat jeho smysl, motivaci počínání hrdinů, vztahy... Rozhodně bych ho neoznačil za prostoduchý muzikál.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Hlavně díky Borgům je tento film tak dobrý... Ale v porovnání s předchozím filmem je vidět zlepšení po všech stránkách. A ano, soulhasím, že se jedná o nejlepší, nepřekonaný startrekovský film. Byť zo neznamená mnoho.

Star Trek VII: Generace (1994)

No co dodat, můj šálek kávy to není. Efekty, dialogy, příběh - to vše se mi zdálo průměrné, o hereckých výkonech raději pomlčím. Tři hvězdičky z úcty ke kultu.

Zkažená mládež (2007)

Obávám se, že u tohoto filmu nedokáži být zcela objektivní. Jakékoliv chyby a nedokonalosti jsou upozaděny, do popředí se naopak dostává silná sugestivnost a osobní tragédie. Jedním slovem: Působivé.

Fargo (1996)

Tedy... Na jednu stranu jsem čekal, že mě to víc chytne, na druhou stranu jsem si v průběhu sledování ani nevšiml, že si mě to svým způsobem (velmi jiným) podmaňuje. Ty náznaky černého humoru, charaktery a na první pohled bezvýznamné scény a vedlejší dějové linky... Já vlastně vůbec nevím, jestli je to skutečně tak geniální dílo, ale můžu říci, že se mi to líbilo. Chválím hlavněbezchybné obsazení rolí, Frances McDormand v roli těhotné šerifky nemá chybu stejně jako i další herci.

Zakázané království (2008)

Nečekal jsem nic světoborného, ale dobře jsem se pobavil... Vlastně parádně pobavil, protože takovýhle návrat do klukovských let jsem už dlouho nezažil. Ačkoliv jsem ze začátku měl jisté problémy, prozření, že tenhle film není možno brát vážně, mi vše podstatně ulehčilo. Ono je to totiž plné skvělých soubojů, ale také naprosto klišoidního příběhu, lacinných a hloupoučkých vtípků a naprosto banálních dialogů. Je to pocta všem těm béčkovým bojovým filmům o kung fu a o cestě mladého kluka, z kterého se stane hrdina atd. Tenhle film se zkrátka nebere vážně. Doufám, protože pokud ano, je to ta největší slátanina, jakou jsem kdy viděl ;-)

Battlestar Galactica: Břitva (2007) (TV film)

Inu, pro fanoušky povinnost. Ale příjemná. Přestože nepřináší nic nového, alespoň nám poskytne příležitost nahlédnout do situací, o kterých se v seriálu jen mluvilo. Těch retrospektiv je tu snad až příliš, ale na druhou stranu vyšší ambice než televizní snímek tento film nemá, takže odpouštím chyby a nechávám se mile potěšit koncem odkazujícím na čtvrtou řadu:-)

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Pro mě jasný vítěz všech sci-fi seriálů, který vede díky civilnímu a uvěřitelnému pojetí, hereckými výkony, kamerou, skvělým hudebním doprovodem a bez nadsázky kvalitním příběhem a dialogy. Tento seriál si mě získal a nepustil.