Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Zručne natočená dráma so spoľahlivým Hanksom. Ukážkový príklad profesionálne odvedenej práce.

Temná věž (2017)

Nie príliš vydarená fantasy v ktorom aj kvalitní herci nemajú čo hrať a to vďaka nezáživnému scenáru a zlej režií.

Avengers: Infinity War (2018)

Absolutná guilty pleasure pre fanúšika Marvelu. Dokonalý mix akcie, vážnych a humorných momentov a hlavne skvele vyvážený priestor pre všetkých hrdinov. Výborný záver to všetko len podtrhuje. Sám neviem, čo tvorcovia vymyslia do vyvrcholenia o rok, ale myslím si, že sa báť nemusíme, pretože tvorcovia svoje postavy jednoducho milujú.

Smrtihlav (2017)

Nemastné a neslané podanie historických udalostí z bývalého československa. Anthropoid bol oproti tomuto snímku veľkofilm.

Baby Driver (2017)

Forma prevyšujúca obsah, jednoduché zhrnutie tohto snímku v ktorom všetko klape tak ako má a na tom má najväčšiu zásluhu režisér Wright. Všetky scény sú totiž natočené absolútne precízne presne do rytmu úderneho hudobného doprovodu. Ak by sa zapracovalo viac na scenári bol by to novodobý kult.

Paterno (2018) (TV film)

Ďalší zaujímavý film z dielne HBO opäť so skvelým Al Pacinom. Téma zneužívania detí je vždy závažná a potvrdzuje to aj tento snímok. Škoda len slabšieho spracovania

Rolling Stone: Kultovní hudební časopis (2017)

Dokument o periodiku ktoré definuje hlavne v amerike všetko podstatné na hudobnom a politickom poli. Sú tu podané azda všetky významné míľniky v histórii časopisu aj keď trochu nesúrodo. Celkovo je to však zaujímavá sonda do histórie kultového časopisu.

Thor: Ragnarok (2017)

Veľmi slušná zábava, ktorá Thora posúva pomaly ku komediálnym postavám sveta Marvelu. A to mi až tak nesadlo. Treba však uznať, že svet Marvelu je neuveriteľný kolos, ktorý stále drží pokope a stále je to nadpriemerná zábava. Už sa neviem dočkať Infinity War...

Bláznivá dovolená (2015)

Pôvodnú verziu som videl ako malé dieťa ale jednoznačne ma viac bavila ako tento remake či reboot alebo čo to vlastne bolo. Nebyť niekoľkých dobrých scénok (hlavne rafting) bolo by to priam neznesiteľné.

Dva světy (2017) (seriál)

Výborný seriál, ktorý kvalitne využíva prvky špionážneho thrilleru so sci-fi. J.K.Simmons konečne v kvalitnej seriálovej úlohe, skvele dokázal vystihnúť charakter svojej dvoj postavy, nikdy nie je problém rospoznať v ktorom svete sa práve nachádzame. Škoda len slabšej prvej polovice série, akonáhle sa však navzájom prehodia postavy začína to perfektne gradovať. Spokojnosť.