Vesmírní opičáci (2008)

Slabý animák vhodný snáď pre produkciu minimaxu, ale pozrieť sa to raz dalo a párkrát som sa aj zasmial.

Rychlí a zběsilí (2009)

Dalo by sa povedať, že rychlí a zbesilí to spustili a púšťajú už nejakú dobu. Našli si určite slušný kopec priaznivcom, ktorým nejde ani tak o príbeh, ale o super nabúchané autá (ako z ich obľúbenej pc hry NFS), čúzi v minitrikotoch a do toho dobrý hudobný podmaz. Zmeny oproti minulým častiam sú viacmenej len v obsadení, a očakávaní, či bude tentoraz v tom Vin hrať. Vcelku sa vám po čase všetky časti zlejú do jedného veľkého hrnca. Uznávam, že ten hrniec je jedinečný, totiž štvorkolesový. :)

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Eeej, tak to bolo úbohé, slabé a podpriemerné, taký videofilm. Aj keď začiatok vyzeral ešte slušne, zvyšok filmu mal prudko klesajúcu krivku kvality, čo sa týka hercov, strihom, hudby a snáĎ všetkým. Ďalšie detské, neúspešné fantazi, kde sa nedočkáte vývinu ako napríklad Harry Potter séria. Už sa budem opakovať z iných hodnotení, ale už je najvyšší čas natočiť nejaké poriadne dospelácke fantazy z trochou temnosti a krvy :) . Napríklad od autora fantasy románov Davida Gemmela. Inak som si všimol, že za celý film, filmaári neukážu ani kvapku krvy, dokonca ani na čepeli meča.

JCVD (2008)

Snáď každý v živote videl aspoň jednu Žánklodovku s jeho neodmysliteľnou otočkou vo vzduchu alebo rozštepom. Dokonca poznám človeka, ktorému tento fenomén karate filmov 90tich rokov pomohol zhodiť slušných 40 kilo váhy, keďže mu bol vzorom. Fakt, je to pravda. Ja sám som mal olepenú stenu niekoľkými jeho plagátmi, a sníval jeho život. No ako mu jeho americký sen začal, tak sa mu aj začal rozpadať, či už si spomeniete na sieť reštaurácii Planet Hollywood, ktorú vlastnil spolu s inými svalovcami tej doby, tak súkromný život a samozrejme vo filmových úlohách, kde sa za 20 rokov nikam neposunul. Až doteraz. To, čo ukázal v tejto pseudo-cynicky ladenej dráme, kde predviedol famózny výkon. Stačilo mu, aby rozprával svojou materčinou a hneď som mu uveril jeho bolesť, rozčarovanie iróniu osudu a nemohúcnoť odlepiť sa od dna, keďže filmová branž ho tam doslova priklincovala. Napriek tomu si myslím, že to bol len výkrik do tmy, ktorý ostane bez odozvy. Škoda, ale ďakujem J.C.van Damme

Inkoustové srdce (2008) odpad!

Ešte horšie ako kompas, či predchádzajúci Frasierov film, Cesta do stredu zeme. Také niečo by sa ani natáčať nemalo, a ani následne pozerať, škoda času. Snažil som sa nájsť aspoň jedno pozitívum vo filme, ale nepodarilo sa ani pri najlepšej vôli. Strašný brak, Frasier už asi berie všetko, čo mu dovolí zaplatiť účty.

Železný obr (1999)

Tento ešte kreslený film sa ku mne dostal úplnou náhodou, tuším, že surfovaním na csfd :), až po 10-tich rokoch od jeho vzniku. No, neoľutoval som ani minútu po vzhliadnutí. Skvele vykreslená situácia obyčajných ľudí v 50-tich rokoch, počas začínajúcej sa studenej vojny, kde na každom rohu číha "nepriateľ a prinajlepšom ufónec". Symbol supermana víťazí aj u robota so super deštruktívnymi schopnosťami, ktorý si môže vybrať vlastnú cestu a tak ako my všetci nemusí byť tým, čím je. Skvelý film. Jedna vec ma napadla, natočiť to v dnešnej dobe, ako hraný film z 3D špec. efektami a oscary sú zaručené.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Keďže koniec je začiatkom prvej časti tejto vapmírsko-lycanskej trilógie, každý kto jedničku videl, tak mu neostávalo nič iné, len sa pozerať ako sa k tomu film dostane. A nijako pompézne k tomu nedošlo, samozrejme. No napriek tomu, by som tento film posúdil oveľa lepšie ako druhý diel, ktorý bol miestami až trápny. Bolo to plynulé od začiatku až po koniec, pekné ukončenie celej série.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Rozprávka pre dospelých, obsiahnutá hmlistým príbehom, nedotiahnutými minipríbehmi s televíznym prejavom a nedostatkami na každom kroku, ale.. Napriek tomu, snaha bola a pred takými 10-timi rokmi by taký 3D animák možno prekvapil. Takže skúšať treba ďalej, nabudúce bude lepšie.

Walk the Line (2005)

Biografické, resp. životopisné filmy mám rád. Hlavne ak sa jedná o kvalitne nakrútený film. Walk the line je jedným z nich. Hudbu J. Casha som vnímal pozitívne a mám aj nejaké to hudobné best of od neho, ale čo sa týka jeho života, či kariéri, o tom som nemal veľa znalostí. Film sa drží dvoch veľkých událostí v jeho živote, nevysporiadanie sa s tragickou smrťou jeho brata, z toho vyplývajúce otcove ponižovanie a jeho veľká láska, ktorá je miestami až chorobná ku speváckej kolegyni June Carter. Ako to bolo naozaj v skutočnosti, vedia len oni tam "hore", ale natočené to bolo famózne, plné citu, nešťastnej lásky, životných neistôt a dobrých, či zlých rozhodnutí. Je to príbeh človeka, ktorému napriek všetkej sláve, nesláve ide o to isté, ako nám ostatním. O lásku ako takú a tým o len nám vlastnú ľudskosť. Mňa film vzal za srdce všetkými desiatimi. Herci to zvládli viac ako slušne, o Joaquinovi je známe, že hudba mu nie je cudzia. Whitherspoonovej naj výkon, čo som doteraz videl.

RRRrrrr !!! (2004)

Neviem v akej nálade ste to všetci pozerali, ale podľa mňa je to správne uletená komédia s riadnymi hlodmi a absurdnými poentami. Som sa rehotal ako blázon. Toto sa dá pozrieť aj niekoľkoX a odporúčam pozerať v partii správne naladených ľudí.