Na odstřel (2009)

Výborné politické prepieranie špinavostí, skvelé prepracovanie vzťahov, hoci pár lacných miest v deji by sa našlo. No celkovo veľmi slušný thriller, ktorý vás udržuje v napätí až do konca. Nedávno som pozeral International, a toto sa mi zdalo o dosť lepšie, s adrenalínovým spádom. Russel Crow fakt dokazuje, že zahrá čokoľvek a už len jeho prítomnosť sľubuje úspech filmu.

Ninja Assassin (2009)

Plno očakávaní, plno krvi, plno súbojov a plno sklamaní. Na to, čo som od toho čakal a z traileru videl, tak film bol len obrovská zlátanina a v konečnom dôsledku veľká blbosť, určite sa k nemu nevrátim. Toľko ninjov som ešte snáď nikdy nevidel, zabíjali ich tam na tucty a bolo ich aj tak nekonečno, a čo sa týka toho vyšetrovania veľkého klanu? Smiešne. Jednu hviezdu dám za tých pár podarených bojových scén, ale viac ani bohovi :)

Na hraně temnoty (2010)

Vraj to je posledný film, v ktorom sa Mel stavia pred kameru, čoby herec. Tak rozlúčka mu podľa mňa až tak nevyšla, aj keď film mal slušnú úroveň, no na dnešné pomery by som mu dal označenie ako slabší thriller. Prvé zábery plávajúcich mrtvol vyvolali vo mne dojem sľubného zamotaného príbehu, no šlo to akosi kostrbate. Celkom som nepochopil úlohu záhadného Ray Winstonea, snáď pozriem ešte raz a sa mi rozjasní :). Scéna, keď útočníkové auto prejde vystupujúc z auta, po rozhovore s Gibsnom paranoidnú aktivistku bola drsá.

Vikingové II (2008)

Moje hodnotenie? Ak nič extra nečakáte, taz sa na to pozrieť dalo. Tesne podpriemerný film, všetko tu už bolo, hlavne v 13th warriror, akurát ten mal aspoň akú takú historickú predlohu :) a tento je sci-fi, naši distribútori tentoraz trefne pomenovali film ako Vikingovia II

Růžový panter 2 (2009)

Všetko ostalo to na úrovni prvej časti. Ale občas som sa zasmial, prízvuk Steva Martina tiež stál za to.

Zack a Miri točí porno (2008)

Prekvapivo dobré. Nenazval by som to komédiou, skôr trochu čudným príbehom zo života. :) alebo návod na How to be rich.

Noc v muzeu 2 (2009)

Jednotka sa dala, ale toto bolo ako pozerať na dno už prázdnej fľaše. Nuda.

Andělé a démoni (2009)

Knihu som čítal, tak ako všetky od Dana Browna a musím konštatovať, že táto filmová verzia sa mi páčila omnoho viac ako Da Vinci Code, pri ktorom som celkom slušne zaspal. Tento film, nie je nič do neba siahajúce, ale malo to adrenalín, správne napätie a spád, takže diváci, ktorí knihu nečítali si myslím mohli prísť na svoje. A hlavne, cirkvi to treba natrieť :)

Probuzení (2007)

Skvelý film, ktorý svoju veľkosť dokázal dosť dlho tajiť. Priznám sa, že po prekvapivý zvrat okolností a celého deja som nemal, ani tušenia o čom to tu vlastne bude, na čo sa mám zameriavať, čo v tom hľadať. Veľmi dobrý film, ktorý sa dá pozrieť aj viacX, len práve rozmýšľam: "Dať si anestéziu, či nedať?" :)

Odpor (2008)

Schopný film so slušným obsadením, aj keď Liev Schrebeir mi pripadal oveľa vierohodnejšie ako Craig. Možno snáď detaily a princíp partizánskej vojny mohol byť rozvinutejší a hlavne srdcervajúci. Snáď scéna, kde sa dovtedy nemohúci židia s ich bolesťou so straty blízkíich vyvŕšili na nemeckom zajatcovi. A takých vecí tam mohlo byť viac, ukázať ich utrpenie. Ale inak veľmi dobrý film a keďže je podľa skutočnosti, miestami síce hollywoodskej, tak to má patričnú váhu.