RocknRolla (2008)

Tento film je jedna veľká pecka. Myslím si, že prekonal aj doterajší Ritchiho najlepší film, Podfu(c)k. Neviem, čo viac k tomu dodať. Komentovať pre mňa bezchybný film je ťažké, ako práve zisťujem. A chváliť? Netreba! Toto treba vidieť.

Stmívání (2008)

Knihu som nečítal. Pre mňa teenegerský film na upírsky spôsob, bez nejakého väčšieho prekvapenia. Verím, že mladší divák si môže prísť na svoje, no mňa to neoslovilo. Viem si to predstaviť, ako seriál na spôsob Buffy-zabíjačka upírov.

Mongol - Čingischán (2007)

Nedá sa povedať, že by ma film nezaujal. Neviem na koľko sa film držal skutočnej predlohy, či života najznámejšieho Džingischána. Myslel som si, že Temudžin bol krutým vládcom a keďže šlo o sfilmovanie jeho detsva a ceste k moci, tak som čakal nejakú zvrátenú krutosť, ktorá ho poznačí do ďalšieho života. Ale opak bol pravdou? Skôr to na mňa pôsobilo ako, Tamudžin je fajn chlapík, jednoduchý, silne zamilovaný, ktorému nevadí, že jeho žena ma každé dieťa s iným. Scénar dosť pokrivkával, niektoré fragmenty filmu boli bez poenty, niektoré navyše a niektoré ako z iného filmu. Ale inak fajn :), dať to tak niekomu inému, dalo by sa z toho určite vybiť viac.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Ako fanúšik hviezdnych vojen som spokojný. Už som videl 19 dielov a síce nie všetky boli rovnako pútave, ale ako celok je to veľmi vyrovnaný seriál. Animácia sa mi páčila už z pilotu a prišla mi oveľa dospelejšia ao z posledného sw animáku. Inak ja sa na hláškach "bitevných dridu" celkom bavím, beriem to z nadhľadom. Predsa len ide o animák. Jedine, čo by som vytkol sú už často opakované úniky hlavnych nepriateľských generálov v posledných chvíľach. Po tých už spomínaných 19tich dieloch, by mohlo už dôjsť k nejakému veľkému stretu, aj keby to mali rozdeliť na niekoľko častí. Ale inak veľmi fajny a podarený seriál, vytešujem sa na každej novej časti :).

Yes Man (2008)

Aj keď prvých 10-15 minút filmu sa mi zdal hrozne odfláknutý, akoby autori chceli preskočiť hneď k tomu najlepšiemu a začiatok len narýchlo zbuchať. Asi ako keď čítate rozprávku a Kde bolo-tam bolo len prebehnete očami. Ale inak je Yes man jeden povzbudivý film plný života, pre ľudí na okraji rímsy smrti alebo pre tých, čo nevedia sa zaradiť. Lebo tu sa zaradiť netreba :) .Nesúhlasím s niektorými komentármi, že šlo o nejaký výcuc scientologistov alebo ich parodovanie. To bolo len okrajove. Poenta filmu je podľa mňa trochu inde, užívať si život taký ako je v plnej kráse a nebáť sa trochu riskovať.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Možno oskara mu vyfúkol tiež skvelý Wall-E, ale podľa mňa je Bolt naj animák uplynulého roku. Snáď si nespomeniem ani na slabšie miesta filmu(neboli?). Film, ktorý ma chytil za srdce a prisahám, že som v ten večer "nekouřil" hehe. Prikláňam sa k názoru uživateľa Němi-ho, že v Disney si konečne nastavili zrkadlo a našli novú, úspešnú tvár. Animáciou mi silne pripomínali niekoľko rokov starých Úžasných, ale to je ok. Šialeného škrečka musíte vidieť.

Labyrint lží (2008)

Dobré, dobré, ale aj keď niečo tomu chýbalo. Hoci vzala ma drsnosť príbehu, v ktorom ani jedna postava sa nedala určiť za kladnú. A v konečnom dôsledku mi film prišiel, ako výsmech americkej špionáže a americkej arogancie ako takej. Takže skryté klady to malo :). Ja kľudne dávam za štyri.

Star Wars: Klonové války (2008)

Fajnové, dynamické a spoľahlivo pútavé aj keď možno s trocha lacnejším príbehom. Správny Star wars fanúšik však prehliadne všetky neduhy, tak do toho.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Emócie, emócie, emócie to je to, o čo sa tu hrá. A hrá sa veľmi dobre a pozerá ešte lepšie. No nemyslíte si, že 13 nominácii je až priveľa. Až také dobré to bolo?

Cesta do středu Země (2008)

Fúúúú, tak to bolo riadne nepodarené. Ak by sa tam nevysktol Brendan Frasier, aj to neviem ako sa to podarilo, tak si myslím, že pozerám na nejaký seriál ala C.A.Doyle. Kamera nafigu, akoby natáčali dokument, kulisy ako z divadla a pc triky tiež nestáli za veľa. Obsadenie okolo desať ľudí aj s komparzom, by stačilo na nejaký súkromný filmík, a nie na kino film. Nevidel som to 3D, tak pripúšťam, že by sa jedna hviezdička navyše možno našla, snáď za 3D jazdu na vozíkoch v bani, ale smola.