Fantastický pan Lišák (2009)

Jedinečné, svojské a super flegmatický hlas Clooneyho, akoby kradnúť sliepky bola tá najjednoduchšia vec na svete. :D

Princezna a žabák (2009)

Po dlhej dobe pekná, klasická 2D disneyovka, na ktorú sa dá pozerať. Príbeh zasadený do dôb Toma Sawyera so skvelou jazzovou hudbou o túžbe a nezlomnosti ísť za svojim cieľom, ale samozrejme z láskou sa všetko robí ľahšie. Po dopozeraní ostal vo mne príjemný pocit, naivný úsmev a na očiach som ucítil ružové okuliare. A ako muzikál mi to ani neprišlo, v každej správnej disneyovke sa predsa spieva a tu som ocenil, že spev a ak chcete muzikálová vložka ani raz neprišiela nevhod, proste tu mi to sedelo. Vadila mi snáď len baba z bažín, neprišiel som jej nijak raz na chuť.

500 dní se Summer (2009)

Jeden môj známy povedal, že to je film, ktorý sa má pozerať vo dvojici a to v dvoch prípadoch. Ak tí dvaja chcú byť "navždy" spolu alebo ak jeden sa chce s druhým rozísť. :) Musím mu dať za pravdu. Aj keď film na začiatku predstavuje oboch hl. protagonistov, neskôr sa predsa len venuje viac mužskému pohľadu na vec. A tvorcovia sa triafajú veľmi, zdôrazňujem veľmi presne. :) Niekedy až zarážajúco, akoby mi videli to denníčka :D. Skvelý film o tom ako to asi naozaj funguje v láske, ponímanie romantických filmov tu je posunuté aspoň o jednu konskú dĺžku, romantiku typu J.Roberts a jej podobným, myslím že už mal každý plné zuby. Naj romantika za posledné roky o láske, podstate a prioritách v živote, super zahrané, Joseph Gordon-Levitt o tom chlapcovi som už roky nepočul, naposledy asi naozaj v tv seriály Takoví normálni mimozemšťané.Mimochodom soundrack sa nedá ani opočúvať :)

Astro Boy (2009)

Ja neviem, seriál som síce nevidel, no vedel som o čo ide a mne to prišlo ako pekná, milá rozprávočka, z dobrým koncom, ktorá nikomu neuškodí. Ja som bol spokojný, minulého roku vyšlo oveľa viac horších animovaných bludov ako toto. Pekná rozprávka. 4

Solomon Kane (2009)

Temné heroic fantasy so všetkým, čo má mať. Ako čitateľ literatúry tohto štýlu som si prišiel na svoje. Aj keď to malo miestami nádych béčkovosti a príbeh bol od začiatku až do konca predvidateľný. Snáď neostane sfilmovanie tohto žánru len pri tomto titule a dôjde aj na stvárnenie iných hrdinov, napríklad od takého D. Gemmella.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Videné v kine. Ak to nejdete pozerať s tým, že to bude niečo svetoborné, tak vám vyjde prekvapujúca a veľmi fajna oddychovka, s vcelku trefnými vtipnými poznámkami, rýchlym dejovým sledom a pár vychytávkami. Prirovnal by som to štýlovo k sérii Múmia, ale Gyllenhaal ako princ mi prišiel viac filmový, ako Fraser ala indy Jones. Gemma Arterton bola fakt krásna princezná, len hrozne mi vadil jej hlas, vám nie? Inak veľmi podarená hudba. A ak ste niekedy hrali aj čiastočne hernú predlohu, tak pár príjemných odkazov sa tam pre vás nájde. Ja som sa bavil a o to asi šlo.

Kniha přežití (2010)

Hrať sa na niečo, na čo nemáme sa nevypláca...To platí pre takmer celý film. Síce sľubný námet, obsadenie a výsledok? To nebol ani The Road ani starý známy Mad Max a ani nič medzi tým..Mne to pripomenulo Costnerov Vodný Svet a ten vieme ako skončil. Ee...čakal som niečo oveľa lepšie, podľa mňa sklamanie. Jedna hviezda je len kvôli Denzelovi a akčným scénam.

Cesta (2009)

Takto podobne si predstavujem apokalyptickú budúcnosť aj ja. Drsné, neľútostivé podmienky pre prežitie jednotlivcov, len s veľmi malou nádejou na svetlú budúcnosť, chrobák. Zamyslite sa, v ktorej skupine preživších by ste ostali vy, možno ostanete prekvapení. A pre porovnanie s The book of eli, tu ide o život a nie o knihu.

Barbar (2009)

Určite sa niekto po vzhliadnutí filmu našiel, no ja som našiel len zvláštny druh depresie..Iný pocit vo mne neostal. Chýbalo mi slabé rozvinutie One-eye, rátam k nej aj chlapca, tam by sa dalo viac stavať..Celkovo by z toho bol asi dobrý epický pilot k niečomu epickému? Neviem, zvláštne a ako to tu bolo spomenuté, halucinogenné :)

Kick-Ass (2010)

Zabudnite na všetkých komiksových hrdinov, ktorých ste videli vo sfilmovanej podobe. Toto prekonáva všetko doposiaľ videné z komiksového sveta, jedinečný film miestami až inšpirujúci, skvelá akcia, trefný humor a celé gradujúce predstavenie podchytené síce známou, no presne ušitou hudbou na tento neopozeraný štýl, ktorý sa stal určite kultovou a nenapodobiteľnou záležitostou ako donedávna Sin city, Vám dá určite záruku niečoho doteraz nevideného. A to je dnes vo svete blockbustrov nezaplatiteľné. Odvážny a mega úspešný krok Vaughna, Cage sa konečne dostal o level vyššie a dúfam, že určite otvorené dvere pre pokračovanie, nedajú na seba dlho čakať. A pritom všetkom odkaz komiksu funguje, lebo ak som niekedy "chcel byť" spiderman, či batman...teraz chcem byť Kick Ass :D