Chřestýš (2019)

Realisticky naprostá zhovadilost. Netflix nicméně do hororů fušuje poměrně obstojně a tak zřejmě nějakého PR agenta napadlo, že by nebylo od věci natočit psychadelickou ptákovinu o tom, kterak matce chřestýš málem uštknul dítě...no a přimotat do toho nějaký nesmysly, který nedávají smysly.

Coffee & Kareem (2020)

Od Netflixu je sympatické, že dává volný průchod buddy akčňákům. Občas by ale s tou odlišností mohl trošku couvnout ze slepé uličky a dát na jistotu, než se pokoušet o nějakou tu novotu. Dát dohromady blbýho policajta a dredatýho mlaďáka s černošskou konturou a stejně tak bryskní mluvou, prostě nejde dohromady. Blbej policajt Ed Helms je ještě fajn, na toho jsem si za ty léta už zvykl a ve filmech ho vídám rád, jenže jeho parťák z řad puberťáků je doslova na pěst a jeho hlášky jsou spíš k pláči, než ke smíchu. Bohužel tak nejde hodnotit jinak, než mírným podprůměrem. Buddy chemie nefunguje, ale technicky by to zlé totiž nebylo.

Záhadná bouře (2018)

Hned ze začátku jsem si říkal, holka nepokoušej osud a neobracej minulost, můžeš být se zlou potázána. A ona i přes osobnostní hysterii neváhala a realitu převrátila. Adriana Ugarte je sice krásná a zároveň nosná část příběhu, ale kdyby nebyla tak hysterická, vůbec by k tomu převrácení historie nemuselo dojít. To, že změníte chod dějin, může způsobit cokoliv. To přece ví už třeba i malé dítě políbené teorií chaosu. Nicméně, budiž. Film Záhadná bouře by se bez toho neobešel a hlavně ta bouře, co se přehnala několik dní Španělskem, by pak neměla vůbec žádný smysl. Výsledek je ale více než solidní. Netflix má na španělské tvůrce čmuch.

Roztříštění (2019)

Podobných thrillerů už pár bylo a vždycky to byly pecky, na které se nedalo zapomenout. Tady to navíc je umocněné tím, že Sam Worthington asi ze sebe vymáčkl to, co mohl. Já si to užíval a závěrem mě film totálně dodělal. Super kousek.

Tajná posedlost (2019)

Dobře...přijímám to, že Netflix má v režii nejenom kvalitní kinematografii, ale také kousky, které byste si dovedli představit v rámci sítě Hallmark. Rodinné, dramata, šokující, vyplňující čas, bez ducha, bez nápadu, bez čehokoliv, kvůli čemu byste si jej mohli pustit. Jediné štěstí, které tyto filmy mají je fakt, že jsou na Netflixu. Jinak by je neviděl dobrovolně nikdo.

Ztracené dívky (2020)

Ty bláho, tak já měl za to, že Netflix točí jenom dobrý filmy...a on taky umí točit vysloveně špatný filmy. Ztracené dívky jsou třeba rádoby americký mysteriozní drama s kriminalistickým nádechem, reálným příběhem a skutečností, která Vás má šokovat na konci příběhu svojí doslovností. Výsledek je ale takovej, že hodinu a půl čučíte na televizi, kde se neděje zhola nic. Postavy pobíhají z bodu A do bodu B, sem tam si něco řeknou, někde se něco lehce stane, průběh to nemá žádnej a pak najednou bum - hotovo. Jediný plus filmu je Thomasin McKenzie, kvůli které jsem si to pustil, ale kdybych ji neznal, tak se vlastně taky nic nestane.

Za každou cenu přežít (2020)

Kanada to s kinematografií vždycky měla na štíru. Tady se pokouší o takovou běžnou lidskou vyvražďovačku, kde v atmosféře je silná v kramflecích, ale to jenom proto, že v první půl hodině se ve filmu neděje vůbec NIC. A nic znamená, že sedíte na gauči (kde taky jinde, když je to film z Netflixu) a čučíte do obrazovky, kde si pro Vás naprosto nezajímavý lidi vykládaj ve francouzštině o něčem, co Vás vůbec nezajímá. Pak se ale naštěstí rozjede krvák, který ale nemá úplně dlouhé trvání a navíc, jelikož Vás ty lidi začali trošku srát, přáli byste jim ten masakr trošku i drastičtější, aby bylo alespoň na co koukat. No a to v tomto případě bohužel nepřichází.

Místo zločinu Ostrava (2020) (seriál)

Myslím si, že takhle se detektivka v dnešní době netočí. A ano, sice jsem pouhopouhý divák a valí se na mě detektivek z celého světa jako smetí...a navíc je mi jedno, jestli půlka osazenstva má nebo nemá ostravský dialekt, ale na druhou stranu bych chtěl, aby ty případy dávaly alespoň logiku, a abych si u těch postav dokázal vytvořit nějaký osobnější vztah. V tomto případě to nejde a divím se, že jsem seriálu nakonec vysázel tři hvězdy. Asi to zachraňuje jediná sympatická Pavla Beretová, která to nelogicky (a mnohdy dost šovinisticky) schytává ze všech stran, jako snad nikdo. Šílenej průměr a už o něm nikdy nechci slyšet.

Ticho ve sněžném městě (2019)

Tak tady Španělé se spoluprací s Netflixem šlápli do oslího hovna španělského muly. Tady se totiž španělský tvůrce rozhodl natočit ryzí mysteriozní thriller se sériovým vrahem a stala se z toho spíš fraška. Změť nudy a nesmyslného vyšetřování z filmu udělal průměrný, až podprůměrný kousek. Škoda, protože atmosféru neznámého to mělo a ty kulisy španělského maloměsta také stály za to. No nic, tak třeba příště.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Očekával jsem průměrou buddy komedie a nakonec jsem byl upřímně spokojen. Ač je to zvláštní, tak Mark Wahlberg a Winston Duke mi docela po kopě seděli. Navíc to umocňoval legendární Alan Arkin a tak to vysloveně příjemně šlapalo. Bylo to vtipné tak akorát, akční tak akorát. Všeho sice spíš pomálu, ale v rámci celku víceméně spokojenost. Takových filmů je dneska jako šafránu. Sice by se dalo srovnávat se staršími, dnes už legendárními kousky, ale proč bych to dělal, když jsem si to v podstatě užíval?

Časové pásmo bylo změněno