Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ať si kdo chce co chce říká, ale toto je ta nejlepší pocta béčkovým akčním filmům z let 80., nabitá téměř všemi hvězdami z tohoto období. Je to krvavá výbušná slátanina naplněná starými stokrát opakovanými hláškami, které ale stejně baví. Dodnes si pamatuji jak jsem byl v kině zaražený do sedačky, cpal se popcornem a nemohl se přestat přihlouple usmívat. Toto se Sylvesterovi povedlo snad ještě o něco lépe, než první díl a bavilo mě sledovat všechny mé nejoblíbenější akční hrdiny pohromadě. Surová, čirá, násilná filmová zábava a klenot žánru. Nachystejte si popcorn a užívejte na plný plyn

Red (2010)

Red pro mě bylo ve své době velmi svěží žánrovou komedií o stárnoucích špionech, kteří se snaží užívat si svou penzi, ovšem jejich hříchy z minulosti je přeci jen nakonec doženou. Příjemná oddechovka, která Vás pobaví a vykouzlí úsměv na tváři. Duo Willis a Malkovich pozvedávají celkovou úroveň filmu, protože jinak bych zřejmě na celý film dříve či později zapomněl. Finální scéna kdy Willis veze Malkoviche v kolečku, zatímco za nimi okolí vybuchuje je skvělou tečkou za touhle bláznovou komedií.

Bullet Train (2022)

Mašinka Tomáš. Nejsilnější poselství z celého filmu. Tak takto jsem se už dlouho nepobavil a po delší době jsem si nepustil film v krátkém sledu 3x, abych si užil každý detail. Zábavná, násilná, krvavá smršť s komediálními prvky, kde se slovem fuck and bitch rozhodně nešetří. Odkazy na popkulturu doplněné skvělou hudbou. Ovšem kdyby to nebylo tak parádně odvyprávěno, postavy neměly svou zajímavou a v pravou chvíli odvyprávěnou  backstory, tak by tento koktejl nefungoval, a nejen postavy, ale i věci. Každá postava je naprosto geniální, bravurně zahraná, takže casting dopadl na výbornou. Dialogy i když jsou skvělé, nejsou zas až tak propracované, jako od Tarantina (mnoho  lidí tento film k Tarantinovce přirovnává, ale násilí a mnoho  barev můžeme vidět ve více filmech), ale struktura vyprávění se mu poměrně blíží, takže chápu tendenci Bullet train přirovnat k filmům ze série Kill Bill  od výše zmíněného autora. Tento film není rozhodně pro každého, ale ten kdo má tento žánr rád si ho užije a rád se k němu vrátí. 8/10

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Pokud znáte původní trilogii, tak Vás epizoda 7 neurazí, ale ani vás nepotěší. Příběh je takovým remakem epizody IV a ještě vykrádá některé nápady z epizody V. Děj je předvídatelný, postavy ploché a děj suchý. Přesto jde o nejlepší díl nové trilogie, který stojí za to shlédnout, pokud už jste viděli vše ostatní.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Dejte si flašku Becherovky, vykuřte si jointa ať Váš mozek vypne a není schopen přemýšlení. Pak si pusťte tento film a jste schopni si ho užít. Nelogičnost děje, popírání i těch nejzákladnějších fyzikálních zákonů, touha předat hluboké poselství, jak je válka špatná a jak na ní profitují korporace, odsouzení týrání zvířátek a využívání dětí k otrocké práci a mnoho dalšího a dostanete Posledního z Jediů. Naštěstí toto není ten nejhorší film ze světa Star Wars. Tak jako tak ho už nechci nikdy víckrát vidět.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

I po letech si vybavuji ten pocit znechucení a promrhání několika hodin nedělního odpoledne v kině u tohoto spektáklu. Děsivé tempo, užvaněnost postav, nedotažené scény, bezcílné skákání po galaxii, milion a jedna postava, které jsou prý důležité, ale v reálu naprosto zbytečné a bourání všeho, na co jsme byli kdy v tomto vesmíru zvyklí. Tento film se hroutí jako planeta Alderan po výstřelu z původní Hvězdi smrti. Skvělá práce JJ.

Pasažéři (2016)

Při prvním shlédnutí, chvíli po premiéře jsem byl velmi mile překvapen a hodnotil jsem to jako příjemný nadprůměr. Minulý týden jsem na tento film náhodou narazil v televizi a už jsem ho nepřepnul. Po několika letech na mě působí celý příběh mnoho silnějším dojmem a objevil jsem daleko více nevyřčených témat, které jsem při prvním shlédnutí ani nezaregistroval. Komorní příběh, zasazený v nekonečnosti vesmíru.

LEGO® příběh 2 (2019)

Recyklovaný první díl, který je ovšem také fajn.

LEGO® příběh (2014)

Byl jsem skeptický a ani jsem se na to nechtěl koukat. Viděl jsem to dvakrát, po druhé, když jsem byl na Vánoce u rodičů, kdy si k tomu přisedl i táta, kterého jsem na konci objal a šel si okouknout jak vypadá moje sbírka lega v pokoji.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Nádherný příklad naprosto zbytečného pokračování na kterém shledávám jen jednu pozitivní věc a tou byly závěrečné titulky. Pokud si dobře pamatujete první díl, tak si představte že režisér a celý štáb je mimozemská loď, která plení New York, Washington a LA, kdy tato města představují celý tento film. Až taková katastrofa to je. Při psaní scénáře se asi inspirovali výrokem prezidenta Whitmora, který řekl "bombu, atomovku na ně" a tak vypadá i celkový výsledek tohoto filmu. Rest in the peace. Nezkoušejte prosím oživit Hvězdnou bránu.