3-iron (2004)

Velmi pekny a pocitovy film, kde nejsou potreba slova...

Mlha (2007)

FIlm u ktereho jsem se bail, nevericne kroutil hlavou a premyslel jak to dopadne :-) Prislo mi to pekne natocene. Od filmu jse m nic necekal a o to vice me prekvapil. Je zajimave jak se zlomi lidska psychika v pripade nejvetsiho vypeti. Herecke obsazeni bylo pekne. Myslim ze ty charaktery byly pro ne dobre rozepsany a pusobily velmi realisticky. Zabery kamery byly slusne reseny a divakovi nabidli presne to co by mel v danou doby videt. Zadny patos a kyc se skakajicimi potvurkami. Nevim kdo vybiral hudbu, ale Dead Can Dance na konci byly naprosto dokonale prekvapeni :-)

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Balada na jednu z legend divokeho zapadu. Pokud cekate akcnarnu, pak se pletete. Je to hezky odvypraveny pribeh, coz prijemne dokresluje jak kamera tak i hudba. Herecke vykony nezklamaly a myslim, ze byly vhodne vybrany, dle charakteru jednotlivych postav. Jestli je to pravda a nebo jenom cira fikce, nevim, kazdopadne film me nezklamal.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Určitě zajímavé zpracování dané tragédie, které stojí za shlédnutí. Výkon Harrisona Ford jako neoblomného kapitána je velmi kvalitní. Bohužel mi na filmu chybělo napětí. Jestli to byl režisérův záměr, nevím. Ale přišlo že tu scénu jenom suše snímal. Za dané situace bych si představoval vypětí a nebezpečnost trochu jinak.

Black Lagoon (2006) (seriál)

Pomerne dynamicky serial, bez zbytecneho klise a s velkou davkou humoru. Ono taky co cekat od serialu, do kterho stupuje mafie, obchod se zbranemi a plneho ruznych najemnych zabijaku.

Barbar Conan (1982)

Vypravny fantasy dej, ve kterem dialogy zastupuje kamera. Ale prece jenom nekolik perel se vzdy najde. "Conan, what is best in life?" "To crush your enemies, see them driven before you and to hear the lamentation of their women." Tento film uz jsem videl nekolikrat a myslim ze se jedna o nejlepsi zpracovani Conana. Dalo by se to mozna sestrihat i do kratsiho filmu a vyhnout se tak nekterym zdlouhavym scenam. Ale svet je siry, tak proc se tomu vyhybat, kdyz se chcete vcitit do dlouheho putovani hlavniho hrdiny.