• Pohádka

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Hernán Cortés dobyl roku 1521 říši Májů, jenže jej pak čekalo veliké překvapení, a tím byl tyranosaurus.... Když se podívá člověk na zdejší obrázky, tak se dozví vše, co může od filmu očekávat. Filmové triky s počítačově vyrobenými tyranosaury (samec a samice) jsou na úrovni počítačové grafiky z poloviny 90. let. Chvílemi jsou šestimetroví, za chvíli tak dvoumetroví. Nejhůře graficky propracovanou scénou je ta, když je zabit první tyranosaurus, který spadl do propasti a napíchl se na kůly. Už jen kvůli tomuto mne zaráží, že se tvůrci za tento film nestydí. Možná se ani sami nesnažili, jelikož věděli, že tohle bude obrovský průser. A tak herci si to jen tak na place odstáli a odžvanili. Vždyť proč by ne, když aztécká osada čítá přibližně 15 lidí, kteří navíc již umí plynule španělsky. Proti nim táhne Cortéz se šesti muži. Už z toho jde poznat, že i příběh bude o ničem, a také že byl. Jen se ve spleti hluchých míst čeká na tyranosaura a to je vše. Alespoň ten druhej tyranosaurus byl docela originálně zabit. Jeho popálená tlama byla fakt hnus. Ale stejně jediné, co se mi na celém filmu líbí, je poster. [741. hodnocení, 66. komentář, 10%, 27. nejhorší film]

Ledový teror (2011) (TV film)

Ledový teror je nízkorozpočtové béčko o pravěké příšeře, která vylezla při kopání diamantů z permafrostu. Je to prej nějakej Predátor-X nebo-li Wind shu, což má být mýtická postava. Ve svém CGI provedení vypadá jak nějaký odfláklý dinosaurus. Na druhou stranu je vidět po celou dobu filmu, a tím je to i vcelku hodně zábava, ačkoliv kolikrát dost dementí, která neodpovídá fyzikálním základům. Například, když několikatunový ještěr si jen tak v klidu stojí na stříšce verandy, která by jej rozhodně neunesla. Ovšem nejvíce komické je jeho zabití. To zničení by nepřežil vůbec nikdo, přičemž lidé z toho vyváznou bez jakékoliv spáleniny. Že se na filmu dosti šetřilo, je vidět po celou dobu. Stačilo pár herců, dva kamiony a výroba jedné CGI potvory. Proti tomu dialogy a především kamera je na béčko hodně slušná. Záběry jedoucích kamionů zasněženou a zledovatělou krajinou jsou překrásné. Ovšem i zde najdeme záběry, které popírají fyzikální zákony. A to když dinosaurus strhne Kuregera pod led a je vidět, že led má tak možná jeden centimetr tloušťky. A přitom vedle toho stojí několikatunový kamion. Je to sice strašná blbost, ale je to zábavná blbost. Ovšem nejhezčí na celém filmu je poster. Ten je doslova překrásný a mohl by sloužit i jako obraz. [436. hodnocení, 14. komentář, 20%]

Vraždící opice (2013) (TV film)

Nízkorozpočtové béčko o roztomilé opičce, která se v noci mění na vraždící monstrum. Zdánlivě to připomíná příběh o vlkodlakovi, jenže tady opička není vlkodlakem, nýbrž nějakou obludou, co vypadá jako okřídlený chrlič. Vzhledem k tomu, že se ve filmu tahle obluda a později i její početný dav bratříčků objevuje fakt často, tak to není taková kravina jak by se zdálo. Tedy kravina to je, ale rozhodně se divák nenudí. Ačkoliv je to spíše film pro puberťáky (hlavní hrdinkou je čerstvá maturantka) a samotná monstra, ti okřídlení CGI chrličové, nejsou nijak povedení. [205. hodnocení, 19. komentář, 18%]

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

První díl byl perfektní převedení jedné z nejslavnějších počítačových her na filmové plátno, které ovšem chyběl příběh. Byla to přehldíka fantazy hrdinů a lidských bojovníků, kteří spolu bojují v jistém fantazy světě na tropickém ostrově. Exteriéry byly úchvatné, především ty asijské pláže, tak asijské starodávné chrámy. Stejně tak úchvatné byly precizní interiéry doplněné nejrůznějšími sochami zvířat, koster atd. Do toho všeho hrála úderná hudba, které nade všechno velí úderná titulní skladba. Ale ten příběh... ten to postrádalo. A tohle pokračování už postrádalo i ty skvostné exteriéry a interiéry. Triková část je také na štíru. Je to o hodně slabší než jednička, spíše je to jen její zbytečné natahování. [8739. hodnocení, 317. komentář, 29%, 511. nejhorší film]

Aligátor II (1991)

To co jsou Čelisti mezi filmy o žralocích, to je Aligátor mezi filmy o krokodýlech. A tohle volné pokračování, které vzniklo o 11 let později se svému staršímu bratříčkovi může vyrovnat. Samotný aligátor je opět ve filmu nespočetně krát vidět a hlavně ho vidíme celého. Když žral své oběti, tak vše vypadalo reálně. Vypadá mnohem lépe než v dnešních natural hororrech, kde jsou žraloci kolikrát počítačově odfláknutí. Navíc starostova dcera byla pěkná čubka, hlavně v těch fialových šatech. Podle mě se zde jedná o jeden z nejvíce podceňovaných filmů, jelikož tohle je prvotřídní záležitost, obzvláště ve svém žánru. [2610. hodnocení, 67. komentář, 18%, 126. nejhorší film]

Anakonda 4: Cesta krve (2009) (TV film)

Příšerné zakončení "anakondí ságy". Hůř to už natočit snad ani nešlo. Tady už nejde o anakondu, ale o zmutovaného hada, který se vlivem nějakého séra 100 x zvětšil a má ještě díky němu regenerační schopnost, takže nejde ani zabít. I vizuálně je nejotřesnější. Vypadá jako dlouhá špageta s hadí hlavou. Tady se opravdu vůbec nic nepovedlo. Ani ta čubka z minulého dílu, Crystal Allen, tady už není tou samicí v narvaných riflích a bílém tričku, nýbrž nějakou vojenskou kreaturou ala Lara Croft. [1281. hodnocení, 80. komentář, 13%]

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

Tahle Anakonda je béčkovým výsměchem parazitujícím na vkusném natural horroru z roku 1997. Tenhle příběh sice baví, akce kolem anakondy a nejen jí je tam opravdu hodně, jenže je to tak nelogicky neuvěřitelný, až to bolí. Už jen ta squadra herců se vůbec do pralesa nehodí. Hlavní roli hraje vysokej nabušenej playboy, kterej se ohání mačetou a zabijí krokodýly jako by byl nějakej Krokodýl Dundee. Kolem sebe má dvě mladý holky, který se hodí spíš někam do obchodu s oblečením než na dobrodružnou výpravu do pralesa. Svalnatej Číňan s tím vyholeným negrem to ještě podtrhují. Stejně nelogické je třeba, že všichni přežijí pád lodě z vodopádů, které jsou velké asi jako Niagáry, přičemž loď se při pádu otočila vhůru nohama. Takřka vše se utopilo, ale i tak hlavní záporná postava si sebou vzala skleničku na nějakého toho jedovatého pavoučka. Co se týče samotné anakondy, tak ta se objeví opravdu často a je udělaná jakžtakž dobře. Sem tam něco sežere a divák může být spokojený. Jen tý opičky na začátku mi bylo líto. [8566. hodnocení, 242. komentář, 28%, 501. nejhorší film]

Děti Anakondy (2008) (TV film)

Anakonda s Jennifer Lopez z roku 1997 byl vkusný natural horror. Dvojka šla hodně dolů, ale aspoň se odehrávala v pralese. Jenže tahle trojka se odehrává v listnatém lese, zřejmě někde v Rumunsku... To mi fakt hlava nebere, aby anakonda byla v Evropě. Navíc je ještě tak příšerně udělaná, že ani neprominu fakt, že je v hodně, hodně záběrech. Naopak místo anakondy se dá mnohem víc dívat na tu blonďatou čubku Crystal Allen, jak je napasovaná do riflí a jejího bílého trička. A jen tak malá zmínka na okraj... Také jste si všimli, že ve 23. minutě (jak se děj přesune z laboratoří na rumunský venkov) jsou na starých domech česká popisná čísla, na kterých je napsáno Praha? [1474. hodnocení, 125. komentář, 15%]

Anakonda (2008)

Skoro hodinu jsem se musel dívat na nějaké amatérské PRCI PRCI PRCIČKY bez špetky humoru, kde jen parta puberťáků po sobě v obejváku lezla za šíleného řevu černošského rapu, abych se mohl pokochat tou strašnou anakondou. A že byla fakt strašná. Z počátku vypadá jak aligátor bez noh, protože hlavu má fakt aligátoří a až v závěru filmu má hlavu jako had, jenže zase její tělo připomíná hasičskou hadici o délce nějakých 30 metrů. Takže ani o nějakém povedeném CGI monstru se zde nedá mluvit. Nejděsivější tedy podle mě byl na celém filmu ten namalovaný obrázek zhrzeného chlapa, kterému ta banda puberťáků přejela manželku. Tím do toho ještě zapletli woodoo a tak pomyslně zabouchli poslední hřebík do rakve této filmové břečky. [988. hodnocení, 34. komentář, 17%, 137. nejhorší film]

Sám doma 5: Vánoční loupež (2012) (TV film)

O maličko lepší než snobská čtyřka, ale i tak co se dá na tohle hezkého říct, když je to už několikáté parazitování slavného SÁM DOMA z roku 1990. Originální je tak leda jen to, že si filmaři všimli moderních technologií. Kevin, tady se jmenuje Finn, celé dny sedí u videoher a jeho starší sestra celé dny brouzdá na internetu. O tomto je to celou hodinu a pak najednou přijde to hlavní. Tři lupiči vedení zestárlým Malcolmem McDowellem z MECHANICKÉHO POMERANČE jdou vykrást jejich dům. Konkrétně tam šlohnout obraz za 85 milionu dolarů (tedy asi dvě miliardy).... Kevin na ně nastraží pasti, které vzhledem k předchozím dílům už nejsou nijak originální. Jestli z toho něco vynikne, tak jedině zašprajcovaný zadek té zlodějské čubky v kožených kalhotách, po kterém Finn střílí prakem. Jenže i tak tohle málo stačí, aby se divák jakžtakž pobavil. [1828. hodnocení, 62. komentář, 12%]