• Pohádka

Vrásky z lásky (2012)

Taková malá česká road movie dvou důchodců (Jiřina Bohdalová coby stará a stále velice čilá herečka v domově důchodců a Radoslav Brzobohatý jako její dávný obdivovatel). Je to odpočinkový, nenáročný film. Nejvíc si zapamatuji, jak Bohdalka se na oko ožrala na lavičce v parku, pak přelejzala plot z domova důchodců, prchala vlakem a nakonec vjela do příkopy starou Škodou 1203. [4915. hodnocení, 288. komentář, 64%]

Babovřesky (2013)

Tuhle něco ze SLUNCE, SENO..., támhle něco z KAMEŇÁKA a výsledkem jsou Babovřesky. Sem tam je to vtipné, dodívat se na to taky dá, ale už je to opravdu jen opakování předešlých Troškových trilogií. [20319. hodnocení, 1464. komentář, 23%, 273. nejhorší film]

Rosamunde Pilcher - Vůně vanilky (2015) (epizoda)

Oproti jiným dílům Rosamunde Pilcher to není vyloženě ten ukázkový, sladký pornofilm pro ženské publikum. Není to tak moc umělé, snobské, a tak nádherné. Honosný zámek nahradil jen luxusní dům na pobřeží, bohatého šlechtice či vysoko postaveného managera nahradil kuchař a druhým chlapem je podvodník s luxusními auty. Navíc hlavní ženskou roli nehraje žádná femme fatale, nýbrž tlustší ženská. [72. hodnocení, 1. komentář, 40%]

Dobrý den, paní Campbellová! (1968)

Starý, oddychový, konverzační film, který svým tématem hodně připomíná MAMMA MIA. Jen s tím rozdílem, že ze současného Řecka se dostáváme do Itálie 60. let. Závěry na staré, pitoreskní domy a krásnou italskou přírodu jsou působivé. Ovšem nejvíc zapůsobí Gina Lollobrigida, která z mladičké Esmeraldy zženštěla v přitažlivou 41letou milfku v rajcovních sexy oblečcích. Ani se jí nedivím, že i po letech tak ti tři pardálové z války pořád toužili. [830. hodnocení, 69. komentář, 76%]

Všechno nebo nic (2017)

Pornofilm pro ženské publikum se vším všudy, co do takového filmu svého žánru patří. Prodavačka (Táňa Pauhofová) až moc prosperujícího knihkupectví potká svého muže snů, kterým je samozřejmě atraktivní developer (Michal Žebrowski) a překvapivě je sám. Ovšem pornofilm pro ženský se pokazí, když se ukáže, že on opravdu sám není a především nechce ženu s dítětem. Hned mě v tu chvíli napadlo, že předlohu musela psát ženská, a taky že psala. Nakonec přeci si najde svého muže snů, kterým je sympatický doktor. Aby toho nebylo málo, tak její kamarádka (Klára Issová) je taktéž sama a za kolegu mají kolegu gaye (Luboš Kostelný), který se v práci seznámí s jiným gayem (Petr Vaněk). Prezentace lidských typů a především prostředí, v němž žijí je velice umělé a snobské, až jsem si říkal, že tohle je SEX VE MĚSTĚ po česku s humorem AMÉLIE Z MONTMARTU. Ovšem kouká se na to pěkně, ale zároveň žádný filmový megahit to není. Vadili mi tam snad jen ti polští herci, především ten Žebrowski, kterého mluvil Michal Dlouhý. To copak nemáme dost neokoukaných herců, a tak musíme cpát do hlavních rolí Poláky? [10279. hodnocení, 420. komentář, 52%]

Rosamunde Pilcher - Láska nad propastí (2013) (epizoda)

Pornofilm pro ženské publikum se vším všudy, co do takového filmu svého žánru patří (nádherné sídlo s hřebčíny jako z pohádky, záhadné zmizení exmanželky osamělé přitažlivé maminy, kterou si najde atraktivní bohatý advokát a mimo jiné vlastník zmiňované farmy a dost divnej polda stalker. Aby to nebylo málo, tak vedlejší dějová linka se týká staříka, který se před rubínovou svatbou na stará kolena učí tančit). Vše je to tak umělé, snobské, ale přesto nádherné. [90. hodnocení, 1. komentář, 28%]

Na cestě - Na cestě po Písecku (2007) (epizoda)

Tohle je jeden z nejslabších dílů celého cyklu Na cestě. A je to rozhodně škoda, protože je to jeden z pár dílů, který se soustředí na část naší země. Co se týče samotného Písku, tak se mi líbila jen Žižkova mohyla u Sudoměře, ale samotné město to fakt ne. Jakoby tam nic nebylo (což samozřejmě není pravda), a tak to nic je nahrazeno záběry na disko, jarmark a místní školy. Přišlo mi to, hlavně tam něco dát, aby tam něco bylo. Nejhorší na tom byly ty otřesné záběry na místní panelákové peklo a urbex Jitexu s atomovým krytem, což mi spíše připomínalo města někde z Ukrajiny a podobných zemí. Lepší to již bylo s hradem Zvíkovem, ale i zde byly podle mě naprosté zbytečnosti. Tedy hasičské závody, hospody a bungee jumping. Pěkné záběry tak byly nakonec jen z Orlické přehrady, kde leží zatopená vesnice Těchnice s kostelem. [91. hodnocení, 3. komentář, 71%]

Rosamunde Pilcher - Season 1 (1993) (série)

Pornoseriál pro ženské publikum se vším všudy, co do takového žánru patří (přepychové nemovitosti zpravidla blízko překrásného pobřeží, zajímaví, bohatí, krásní a překvapivě zpravidla osamělí muži, nádherná auta, život v luxusu). Vše je to tak umělé, snobské, ale přesto nádherné. A ze všeho nejkrásnější jsou zpravidla ty postarší ženy, které tu hrají hlavní role. Takové ty, tzv. femme fatale. [3288. hodnocení, 1. komentář, 22%]

Rosamunde Pilcher (1993) (seriál)

Pornoseriál pro ženské publikum se vším všudy, co do takového žánru patří (přepychové nemovitosti zpravidla blízko překrásného pobřeží, zajímaví, bohatí, krásní a překvapivě zpravidla osamělí muži, nádherná auta, život v luxusu). Vše je to tak umělé, snobské, ale přesto nádherné. A ze všeho nejkrásnější jsou zpravidla ty postarší ženy, které tu hrají hlavní role. Takové ty, tzv. femme fatale. [3296. hodnocení, 2. komentář, 21%, 202. nejhorší seriál]

Sissi, císařovnina osudová léta (1957)

Závěrečný díl o "pohádkovém" životě Sissi, rakouské císařovně už není tak pohádkový a sladký jako předešlé díly. Sissi cestuje po Uhersku, kde se jí vyznává hrabě Andrássy  a Františka Josefa II. to samozřejmě nenechává klidným. Vrcholem tohoto již melodramatického dílu je ovšem Sissina nemoc, která se zdá být nevyléčitelná. Ostatně už maďarská cigánka na začátku filmu jí věštila z ruky, že její život nebude šťastný, ačkoliv jí do očí řekla pravý opak. A to trilogie nekončí tak, jak skončil Alžbětin život, tedy atentátem ve Švýcarsku. Místo toho trilogie končí nádhernými záběry na Benátky a jedním velkým happyendem Sissi a Františka Josefa II. [2361. hodnocení, 35. komentář, 66%]