• Pohádka

David Lynch: Život v umění (2016)

Tento životopisný snímek pojednává o Davidu Lynchovi coby člověku, studentovi a umělci v jeho počátcích. Představuje se nám tu jako ten, co nesnášel školu, jako malíř, jaké měl pocity z Philadelphie, v jakých nuzných poměrech bydlel a defacto vše, co prožíval než natočil svůj nezapomenutelný film MAZACÍ HLAVA. Proto mě i tento životopisný film zklamal. Čekal jsme více o jeho filmech, jenže zmíněné jsou ty jen právě MAZACÍ HLAVA a tak trošku studentské filmy jako například ABECEDA. [303. hodnocení, 17. komentář, 78%]

Ten druhý (1972)

Atmosféra ubíjejícího parného léta se podepisuje na typicky odlehlé americké farmě 30. let. Kde nic, tu nic, jen pot, mouchy, horko a vyschlá půda. Takhle nudně a možná poklidně tu žije jedna rodina, ale najednou se začnou dít prapodivné věci. Kluci, dvojčata, si hrají s prstenem po zemřelém otci, cizí kluk skočí na vidle ve stodole, zemře i stará sousedka.... Pomalu, pomaloučku těch prapodivných náhod přibývá, ale bohužel ne v moc napínavé atmosféře. Spíše je to takové čekání na něco, co má teprve přijít, a to je největší vadou tohoto filmu. Mít to napínavější atmosféru, kterou jsme se dočkali v SATAN PŘICHÁZÍ či ve VYMÍTAČI ĎÁBLA, tak by to byl excelentní duchařský, ne-li satanistický horor. Takhle je to pouze lehce nadprůměrný horor s brilantním, nezapomenutým závěrem. [202. hodnocení, 23. komentář, 62%]

Božena (2021) (seriál)

Čekal jsem feministicky laděný seriál. Ostatně 19. století a život Boženy Němcové k tomu vybízí. Ovšem v kontextu celého prvního dílu je to doslova filmová příručka pro feministky, kterou si bude immervére furt a všude pouštět a neustále o ní tlachat. Ten, kdo psal tento scénář jim šel doslova na ruku. Především scény, kdy Josef Němec jde žádat o ruku Boženu, tedy sedmnáctiletou Báru, a její rodiče mu vykládají, že bude vařit, starat se o domácnost a prej čte jen po práci. Nakonec Němce spíše zaujala tou četbou a hrou na klavír než upečenými buchtami. Vylitím oleje do ohně musela být ovšem pro feministky scéna, kdy Němec poznal, že Božena nechce děti. Sice mu řekla, že chce, ale později. Dialog o tom, že on jí bude určovat, kdy mu porodí dítě a ptá se jí, zda zná povinnosti manželky, jsou přímo psány pro feministky, aby si mohli brát muže do huby. Bohužel už u toho není dopsáno, že takhle to zřejmě bylo před necelými 200 lety. Rozhodně z pohledu doby mi tam stejně nesedí to, když Božena odpovídala Němcovi na otázku, proč psát česky, když češtinou mluví jen čeledíni a služky, a ty i stejně neumí číst a psát.... Tou dobou už byla dávno zavedena povinná školní docházka, takže jak bysme měli tomuto feministickému paskvilu věřit. Na celém tomto seriálu oceňuji pouze dobové kostýmy, reálně se tvářící kulisy, překrásné exteriéry a dokonalou kameru. Takové pocity jsem měl z prvního dílu. Po shlédnutí druhého dílu jsem byl ještě více nasraný. Druhý díl mi ukázal, kdo to byla Božena Němcová. Byla to pořádná kurva se vším všudy! Jediné co dělala, bylo, že psala, oddávala se slasti za námahu svého manžela, podváděla manžela a především neustále remcala, jak se stará o manžela, o děti a domácnost. A přitom ve skutečnosti o rodinu vůbec nepečovala. Svých dětí se naposledy tak dotkla pičou při porodu. Pak se k nim vůbec neměla. A takto se to s ní táhlo až do samého konce série... Jestli byla opravdu taková svině, která žila na úkor svého manžela a protekcí ve vlivných kruzích a není to jen tak upraveno filmaři pro feministické publikum, tak je mi z ní zle.... Celá tahle minisérie o Boženě Němcové není nic jiného než přízemní telenovela pro imbecily (feministky). [2252. hodnocení, 68. komentář, 67%]

Božena - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Telenovela pro feministky se pouští do druhé poloviny. Proč Geislerová šla do takové přízemní sračky pro imbecily? [791. hodnocení, 56. komentář, 60%]

Božena - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Už druhý díl mi ukázal, kdo to byla Božena Němcová. Byla to pořádná kurva se vším všudy! Jediné co dělala, bylo, že psala, oddávala se slasti za námahu svého manžela, podváděla manžela a především neustále remcala, jak se stará o manžela, o děti a domácnost. A přitom co nedělala, že o rodinu vůbec nepečovala. Svých dětí se naposledy tak dotkla pičou při porodu. Pak se k nim vůbec neměla. Jestli byla opravdu taková a není to jen tak upraveno filmaři pro feministické publikum, tak je mi z ní zle.... [547. hodnocení, 28. komentář, 72%]

Případ mrtvého muže (1974)

Horkovzdušné balóny, vražda, pašeráci na hranicích, hlucho-němý podezřelý, rozjetá Tatrovka, nádherná auta 50. let, či půvabná Karla Chadimová. To jsou hlavní body této koukatelné normalizační detektivky, která se odehrává v dobách nejtvrdší totality. [1150. hodnocení, 68. komentář, 51%]

Bakaláři - Hračička (1981) (epizoda)

Pocákanej inkoust na svetru, na stole, na záclonách... no prostě všude. Nádhera :-) [29. hodnocení, 2. komentář, 57%]

Striptýz (1996)

Demi Moore, Demi Moore a její boky, Demi Moore a její krásná prsa, Demi Moore a její zadek, Demi Moore a její stehna, Demi Moore a její krásná tvářička, Demi Moore a její božské tělo, Demi Moore a její sexy šatičky a zase ta Demi Moore. A o tomhle celém je tenhle film. Celý je postaven na jednom z nejkrásnějším, nejsvůdnějším těle Hollywoodu 90. let, které patřilo tou dobou 34 leté Demi Moore. Ten zbytek filmu o jejím stupidním ex, o její dceři či o úchylném poslancovi Burtu Reynoldsovi je už jen takovou nedodělanou omáčkou k tomu, která se nepovedla a bohužel mi zkazila tento výjimečný zážitek z dechberoucího těla Demi Moore. [8168. hodnocení, 267. komentář, 41%]

Poklad pod Černou hláskou (1975) (TV film)

Pohádka o tom, jak truhlář Alois (Lubomír Lipský) hledal poklad a vůbec netušil, že jej má doma. V rámci televizních pohádek se jedná o jednu z těch nejvíce zdařilých. Je to tím, že pohádka má spád. Dále napětí, zda Alois najde poklad. A především dobré herecké výkony Lipského, Šmerala, Cupáka a Zímy. Dokonce ani ty papundeklové kulisy nevadí. Vypadají tu tak malebně až pitoreskně. Sova s blikajícími očima vypadá úsměvně a mile. Vcelku příjemné překvapení mezi nedělními televizními pohádkami. [89. hodnocení, 8. komentář, 65%]

Dubové čarování (1981) (TV film)

Slabý televizní film pro děti, který se odehrává ve třech kulisách (dětský pokoj, třída a smetiště u školy). Malému klukovi se zjeví dubový mužíček - malá, rozverná loutka, která tak trošku připomíná muffa z pořadu STUDIO ROSA. Tenhle dubový mužíček je tak jediné, co je na celém tomhle krátkém filmu zajímavé a to vzhledem k samotné bizarní postavičce, je skutečně hodně smutné. Leda tak ještě by se dala zmínit Alena Procházková (Slávkova matka) v jejích bílých kalhotách. [49. hodnocení, 6. komentář, 43%]