Vetřelec (1979)

Klasika o uslintaném emzákovi, který leze z bříška, místo krve má kyselinu a je základním, stavebním prvkem pro skyfy hororovou podívanou. Nebudu se opakovat po stočtyřicátepáté jako veškeří fanoušci tohoto monstra, ale je to opravdu krásný film. Můj syn, který už je velký kluk a má šest měsíců si dával vetřelce vždy kolem šesté rána, když vstával. Moc to má rád a co má rád on, tak je prostě skvělé. Miluji tě synu a tebe taky Aliene!

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Opulentní epos, který by se ihned měl stát legendou, mýtem a já nevím čim vším, protože tohle je dokonalá satira na podrbanou Americkou společnost, kterou my spolek Putinových přátel tak nenávidíme, protože my jsme hrdý národ, který nemá peníze, chlastá vodku, jezdí na medvědech a jebe staré mařeny na Sibiři (nesnáším boršč, miluji burgery). Stone a Parker jsou potomci božstev a zaslouží si, aby zaujali místo na Olympu vedle mocného Zeuse, Leslieho Nielsena, Jirky Babici a Chrise Nolana.

X (2022)

Viděl jsem tuto zvrácenost a proto to bude naše malé tajemství! Nechápu zdejší nízké hodnocení, protože film nabídl vše, co společnost chce vidět. Sex, násilí a ponaučení, že staří lidé ještě nepatří do starého železa! Pár slovy s dovolením shrnu tento film : Staří lidé šukající na hromadě vnitřností v oplzlém vidlákově jménem Texas. Opravdu hezký, romantický film, který pohladí na duši. Ortega je prostě skvělá a jsem rád i za těch deset sekund (X). Aligátor taky překvapil. Určitě věřím, že bude pokračování, kdy přijede celý filmový ansábl Brazzers a pomstychtivý syn, který byl ukrytý na půdě se bude mstít všem frajerům a ženám, jejichž libido je na samotném vrcholu.

Menu (2022)

Když dostanete jídlo, tak prosím nekonzumovat, ale poslouchat příběh kolem té jitrnice, jak se narodila, kolik vychovala dětí, jestli se dostala na univerzitu a hlavně si užít zážitek. Film měl v mých očích obrovský potenciál. Spojení gastronomie a thrilleru, kdy dle traileru nevíte, která bije byl pro mě nadějí, že tu máme velice zajímavý snímek. Spojíme si Ralpha a Aňu na jednom plátně, tak musíme dostat luxusní počin, ovšem pravda je tam někde venku, neodhalená, nesvléknutá, nedotčená. Po shlédnutí můvíčka jsem přesně měl takové pocity. Spousta postav nebyla dotažená do konce, příběh byl odhalený tak z 1/4 a nemusím tady vypisovat, které pasáže zůstaly bez odpovědí. Dvě hvězdy za Voldemorta a šachovnici. A teď zavřete oči, vložte jídlo do úst a užívejte si každé sousto. Jídlo tvoří příběhy. Jídlo je umění, které balancuje na hranici života a smrti. Parampampam, Im love in it!

Barbar (2022)

Netflix je ten zlý a Disney + je ta úžasná streamovací služba, která ejakuluje jednu pecku za druhou. Dokonce dle mnohých pulců se jedná o horor roku. První polovina filmu je opravdu velice slušná, kdy nejistota z neznáma Vás zcela pohltí a hlavně si budete furt říkat, co Vás tam kurva čeká. Bohužel druhá polovina s číčusem Longem (nechápu, proč ho jeepers nedodělal) je totální balast rajčatového džusu, grilované slaniny a vanilkového pudingu. Na pohled nám to možná někdo hezky naservíruje, ale po konzumaci se pořádně doserete. Jednu hvězdu dávám za nahou, lítající píču po sklepě. Amen.

Souboj na talíři (2021) (pořad) odpad!

Miluji vaření. Mám opravdu rád Masterchefa. Mám opravdu rád Kašpárka, Punčocháře a opravdu nemám rád Forejta. Jdu prostě správnou cestou a v ničem se nemýlím. V čem jsem se ale opravdu zmýlil je tenhle hihi hoho balast. O herectví se nebavme. Jsou to kurde bele kuchaři, ale pokud si scénáristé a porotci myslí, že je rádoby vtipné jak nám Punčochář během vaření vypíná jednoho ragbistu za druhým, jak nám Přemek uvízne v balícím stroji, jak nám Kašpárek vaří ve vesmíru a kdesi cosi, tak to fakt vtipné není. 61 procent je špatný vtip, stejně tak špatný jak tento rádoby vtipný pořad. Kluci vařte, Přemku ty buď stále fresh a serte na to!!!

Halloween končí (2022)

Pozor tato opovrhující recenze může obsahovat spoilery, výfuky, masky a jiné díly! Začnu s tím, proč tomuto biografickému svinstvu nedávám odpad i když si to plně zaslouží! Odpad opravdu dávám jenom zrůdným činům a kulturním počinům z českých hájů a luk jako Pudlice, Ordinace v semenné zahradě atd. Nelze tento americký kult srovnávat s těmito hovny, prostě nelze! Tak a teď k hodnocení tohoto filmečku. Je to už nějaký pátek, kdy nám maskovaný strejda Myers podřízl svou sestru, rozkuchal sousedovi vnučku, přišpendlil katolického negra, vyluxoval celé bistro a vynesl odpadkový koš s mrtvolami. Nyní máme rok 2022 a nějaký 3,14čus David Gordon Bleu Green dostal na starost završení této sado maso ságy (nevěřil jsem po skončení bijáku, že tento frajer má na svědomí předešlé dva díly). Zhostil se toho na pětku s měsíčkem. Upřímně jsem relativně náročný divák, který prostě musí mít téměř ke všemu výhrady, ale v momentě, kdy jdu do kina na onen Halloween, tak nemůžu očekávat dějovou epochu, která by mi půlky sevřela v sedadle, ale čekám, že se prostě budu bavit jak Michael po x té przní vidlákov jménem Haddonfield. Jenomže náš režisér je filuta, lišák a taky pěkný kokůtek, když se snažil z této série udělat něco víc. Začínáme nechtěnou (já bych toho malého zmrda taky zkopnul) vraždou, kdy babysitter killne malého, rozmazleného zmrda. Úvodní titulky s legendární znělkou. Poté máme hodinu budování vztahu s babysitterem, kterého celé město šikanuje a nadrženou vnučkou Jamie Lee Curtisové. Zatím mě to pekelně nudí. Po celé hodině dostane náš babysitter opět na budku a chtě nechtě skončí v kanalizaci s legendárním Michaelem Myersem. Uuuu po hodině jsem se ho dočkal, ale pozor! Tady přestává veškerá legrace a přichází nečekaný wow twist! Myers chytá našeho otloukánka pod krkem a vidí v jeho očích strach, hněv a nenávist vůči celému městu. Poté jej pouští a mladík mizí. Jenomže není to už ten mladík, který skončil v kanalizaci. Něco se v něm změnilo. Někdo mu dal sílu a know how, jak dále rozsévat strach v ulicích Haddonfieldu a dokončit dílo všemocného Salazara Myerse! Zbytek filmu, kdy na hodinkách mi zbývalo cca 25 minut stopáže, tak náš padawan se učí od Sitského lorda Michaela Myerse jak zabíjet lidi a stát se týpkem s vysokým sebevědomím a chutí znovu prcat. Ve finále máme zavěrečný fight dvou původních, ústředních postav a ponaučení, že zlo můžeme dělit na tři skupenství : pevné, plynné a kapalné. Suma Sumárum zde končí vycucnutí příběhu. Upřímně fakt nevím o co se režisér pokoušel, ale z kultovní, vraždící ságy udělal něco jako Farmář hledá ženu (vrah hledá nástupce), Holky to chtěj taky (vnučku od Curtisové furt svědí pi*a a ne a ne si zašukat), Román pro ženy a na konci teda jsme se dočkali Halloweenu (cca 5 minut). Je opravdu smutné, že opravdu celý děj si pro sebe ukradne příběh o lásce dvou zduřelých duších a kultovní vrah je všudy všeho opravdu jen pět minut. Myslím si, že takové zakončení si opravdu Myers nezasloužil, a doufám, že se dočkáme ještě nějakého spin-offu třeba po 25ti letech. Třeba jo, třeba ne. Teď utírám slzu a slibuji, že už nikdy před kinem si nebudu dávat lajnu pika, nesežeru čtyři extáze, nevyčuchám taťkovi ředidlo, nebudu lízat ropuchy, nebudu hulit kyselinu sírovou a nebudu požívat další svinstva, abych si opravdu užil film a neměl haldy, co to vidím. A nebo to bylo doopravdy, co jsem viděl a neměl jsem haldy?

Everest (2015)

Nelezte na horu,  nepřekonáte tu potvoru. Zima jako pí*a tam je, nikdo z Tibeťanů tě neohřeje. Makačka to je fest, náš zamrzlý Everest. Nevím proč tam má potřebu někdo lozit a dokazovat si, že je silný pinďour, který vyleze královnu všech hor, zaplatí majlant a doživotně bude mít umrzlého ptáka, ale díky těmto exotům dal vzniknout tento kvalitní filmový počin. Na konci jsem uronil slzu, tak doufám, že Keira ze společnosti vytřískala aspoň nějaký ten peníz(s).

Spolu (2022)

Nejsem fanouškem české tvorby a v mých očích je naše scéna už překozubovaná, ale i tak jsem si dle recenzí zašel s mou drahou polovičkou do kina. Chybu jsem určitě neudělal. Žilka je dobrá herečka a pevně věřím, že lituje svého čínu, když zplodila Agátku a u piva by mi řekla svoje a společně bychom se zasmáli. Kozub si jeden svůj standard, kdy chvílemi mi potvrzuje, že i když má vážnou roli, tak furt v něm vidím debila Otrupka a Janovičová je kvalitní, hovězí roštěná. Příběh je zcela jednoduchý, nejedná se o žádný super výtvor, ale na české poměry závěrečný twist, kdy se vlastně dozvíme v kuchyňce o podstatě Kozubové debility je celkem zarážející. Takže dávám 7/10 a stále budu tvrdit, že mít doma něco takového jako byl Michálek, tak už visím někde hezky na stromečku a bimbám jak vánoční baňka.

Monstrum (2022) (seriál)

Vždy jsem měl slabost pro roztomilé úchyláky, kteří mordují lidi na běžícím páse, obcují s mrtvolami, papají je a provádějí další roztomilosti. Jeffrey byl prostě sympaťák a Evan Peters se této citlivé bohem nedotknutelné role zhostil úžasně. Kdyby měl tu možnost se s ním potkat, tak určitě zajdeme do KFC, dáme si pak pár melounu a sníme pár teplých niggů za zvuku 2pace a nebo půl dolara. Jsi dobrý kluk Jeffrey. Já se královsky bavil a věř mi, že kdyby tě ten krypl ve věznici nezabil, tak určitě lajkuji tvé fotky na instáči a hodím ti na twitchi nějaký ten donate.