Wonka (2023)

Tenhle Wonka mi seděl víc než Wonka s Johnnym Deppem, který ve filmu Karlík etc... působil dost buznoidně a Timothée Chalametovi role sedla IMHO víc. Navíc film hodně pozvihl Hugh Grant a překvapila relativně málo ztřeštěná role pro Rowana Atkinsona. Já ovšem nemám rád muzikály, takže kdykoli se ve filmu zpívalo, trhalo mi to uši... Jednou mi tahle podívaná stačila, vícekrát asi ne.

Kde zpívají raci (2022)

Romantika s detektivní zápletkou, sice chvílema tam bylo už té romantiky přespříliš, ale neusnul jsem, což se mi jinak u nudných filmů stává. Výborné lokace a kamera, slušná zápletka, sympatická hrdinka a nečekané rozuzlení nakonec. Za mne výborný film.

Barb Wire (1996)

Pamela se tam tváří celou dobu hrozně drsně, a její herecké "schopnosti" by tak akorát stačily na akční formát filmu...bohuže toto dílo nemá ani hlavu ani patu, ale za to Pamela nemůže, když scénář a režie nestojí za nic. Film by nespasila ani Meryl Streep, prostě kde nic není....

Peacemaker (1997)

Slušný akční thriller, na který se dá koukat i po letech. Nejvíc pobavila parní lokomotiva, kterou zcela jistě v devatesátkách v době rozpadajícího se SSSR používali k převozu části jaderných raket...

Piráti (2014)

Po prvních 10 minutách filmu s perfektní choreografií souboje divák nabude dojmu, že se jedná o historický akční velkofilm, bohužel opak je pravdou, a jde jen o další jihokorejskou přiblblou kostýmovou komedii, která jakoby chvílema opisovala s podvodními scénami od Avatara, prestože film měl premiéru o několik let dříve než duhá část Avatara. Korejský styl humoru mi leze na nervy a stejně tak to bylo i v tomto filmu... Rozhodně nechci vidět znova.

Letka Moskytů (1969)

Když tam jsou vidět reálná Mosquita v letu - žádné digitální modely - a trocha akce, tak je to paráda. Jinak je do filmu naroubované pseudomelodrama, a v těch okamžicích se na to nedá koukat, stejně jako na závěrečnou přestřelku s tankem. Jak oko leteckého fandy potěší pohled na Mosquita, s Messerschmitty je to horší, Bf-109 suplují jakési cvičné stroje, které se do křížku s Mosquitem moc pouštět nemohly, protože jim prostě díky své rychosti uletěl... Film mohl být o několik tříd lepší, kdyby měl lepšího režiséra. Bohužel.

Den Šakala (1973)

Je to dobrý film, ale k pomyslné metě nejvyšší mu něco chybí. Kniha je o dost "akčnější", ale v sedmdesátkách bohužel akčnější filmy neuměli, a tak se chvílemi dočkáme nudných konverzačních pasáží. Co překvapí jsou naprosto ošuntělá města onoho "vyspělého" západu, ke kterému jsme kdysi vzhlíželi. Edward Fox je kvalitní záporák, nesympatický, chladný a mazaný jak ten Fox... Přes své stáři film převyšuje o několik sáhů mizérii s Bruce Willisem, která se předlohy de facto nedrží vůbec. Šakala s Edwardem Foxem jsem viděl asi 3x, jestli ne vícekrát, a ani jednou jsem se nenudil.

Pachuť pomsty (2014)

Netypická akční detektivka o chlápkovi, který se stane nedobrovolně součástí policejního komplotu.

Králové ro(c)ku (2006)

Nevím, proč jsem shlédnutí tohoto filmu odkládal tak dlouho. Byla to chyba. Jack Black je excelentní performer a skutečně umí zpívat. Film bohužel konči nějak moc rychle a ve střední části lehce ztrácí tempo, ovšem houbičková scéna nemá chybu. Škoda, že nedošlo na koncert s ďábelským trsátkem, to autorům neodpustím :)

Dorian Gray (2009)

Nevím, nakolik je film poplatný předloze, protože jsem ji nečetl. Ve své době musela být story Oscara Wilde jistě bombou explodující do tváří (pseudo)puritánské společnosti, nicméně ve filmu je to podstatné - proměna Doriana Greye v monstrum, která je vidět jen na jeho portrétu, skryta až do posledních minut filmu. Místo toho je tam hodně digitální vaty a Londýn chvílema připomíná Ostravu s kouřícími komíny. Smrt Dorianovy skoromanželky proběhne tak rychle, že na divákovi nezanechá hlubší emoční dojem, za to se tam donekonečna opakují jeho další milostné avantýry, které k děj neposouvají nijak dopředu, zbytečně natahují stopáž a...nudí... Škoda.

Ovládací panel
19. nej uživatel Dánsko