Vyproštění 2 (2023)

Spousta vaty a drsná akce dohromady tvoří guláš bez chuti a zápachu, na který druhý den raději zapomenete.

The Flood (2023) odpad!

Trapnej scénář s naprosto nemožnými digitálními efekty počínaje aligátory a dešťem konče.

Ghosted (2023) odpad!

Užvaněné antré mně tak utahalo, že jsem finále prospal a když jsem si to musel pustit znovu, tak jsem zjistil, že jsem o nic nepřišel. Totální sračkol...

13 hříchů (2014) odpad!

Ani přítomnost Rona Perlmana nezachrání tento film od titulu "Exkrement roku 2014".

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Žeby velký Cameron opisoval? Možné je všechno. Film se přes veškerou snahu neubránil jisté infantilitě a pro dospělé publikum je asi jen s přihmouřením oka, nicméně mu nelze upřít originalitu jak po stránce příběhové, tak i po stránce grafické.

Vesmírná propast (2022) odpad!

Tohle se fakt nepovedlo... Nejvíc mně dostaly taktické "kulichy" jako doplněk skafandu ve spojení s dýchačem kyslíku. Bohudík jsou k vidění mnohem lepší scifi filmy ruské provenience jako např. Sputnik nebo Attraction.

Kam orli nelétají (1968)

Jeden z nejlepších válečných filmů, založený na fikci z pera mistra akčních románů Alistaira MacLeana. Němci jsou zde (opět) vylíčeni jako naprostí idioti a nabíhají před hlavně spojenců jak stádo hus jdoucích na porážku... Na film se "dobře kouká" a je při něm "zima" i v létě díky neskutečnému množství reálného sněhu v exteriérech (narozdíl od dost zpackané "Battle of the Bulge"), přesto je zde patrná řada logických kiksů, které se ale s přihmouřením oka a akčnímu stylu filmu dají v pohodě přejít. Ve filmu excelují Richard Burton a Clint Eastwood, ostatní herci jsou de facto komparsem. Některé scény z filmu - jízda lanovkou z hradu - byly použity v počítačové hře Return To Castle Wolfenstein z roku 2001.

Adopt a Highway (2019)

Nějak jsem tomu filmu prostě nedokázal přijít na chuť a hlavní hrdina mně svými nelogickými a stupidními rozhodnutími prostě - sr... štval. Jako umělecký počin okay, ale takhle se chovat může jenom polodement...

Někdo klepe na dveře (2023) odpad!

Slabé jak čaj, hlavně díky Bautistovi, který je hovno-herec. No a samozřejmě, dnes již povinná, buznosložka, bez které by hollywoodský biják nemohl existovat.

Avatar: The Way of Water (2022)

Líbilo. S určitými výhradami těsných 5*. Výtky k příběhu moc nechápu, spousta věcí se tak nějak dala předpokládat vzhledem ke Cameronově "rukopisu". Výhradu mám samozřejmě ke stopáži, čas okolo 3 hodin je prostě moc. Je fajn, že Cameron chce diváka seznámit s prostředím planety, bohužel část kdy se rodina přestěhuje k moři připomíná spíše přírodopisný dokument a pořád jsem čekal, že se odněkud vynoří David Attenborough a povypráví nějaké zajímavé detaily ze života zvířat... Vadil mi namodralý nádech v podstatě všech scén pod vodou, protože pokud je voda čistá, vidíte všechny barvy korálového útesu, ryb, etc...škoda. Závěrečná bitva se zvraty, které se opět zvrátily aby byly nahrazeny dalšími zvraty...prostě dost překombinovaná záležitost. Na film lze nahlížet různě. Jako na ekologickou agitku, kdy hamižní anglosasové jsou schopni vybít nejen mimozemské velryby pro pár kapek jakési mozkomíšní tekutiny. Jako na kritiku expazivní americké politiky, která kam pošle armádu, tam 100 let tráva neroste a která masakruje civilisty v sandálech po stovkách, tak jak to anglosasové činili při genocidě indiánů v Americe, v Bůrských válkách, v Indii, v Malajsii, ve Vietnamu a naposledy v Afghanistánu. A tyto hordy high-tech barbarů  bez respektu k životu, přírodě či místním lidem, jejich zvykům a kultuře, budou nakonec potupně poraženy domorodci v sandálech, s oštěpy, luky a šípy, a tak to bude i v Avataru. Cameronův velkofilm má neskutečný přesah dotýkající se ekologie, politiky, společenského systému...spousta "recenzentů" to prostě nechápe. Bohužel.

Ovládací panel
13. nej uživatel Dánsko