Stíny mezi námi (2018)

Slušná kombinace sci-fi, detektivky, duchařiny a příběhu z americké střední.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Dobrá zábava na jeden večer plná kečupu, slizu, stříkanců krve, vyšeptlých akčních hvězd a pěkných holek.

Kosmická odysea Maxe Clouda (2020)

Tohle se mělo jmenovat Max Anus...protože přesně tam si můžou Britové strčit tuhle vykrádačku Trona nebo Ready Player One nebo Free Guy a já nevím čeho všeho ještě. Scott Adkins je prostě zárukou špatného filmu a ani tady tomu není jinak.

Bestie bez vlasti (2015)

Překvapivě kvalitní film na to, že je to "netflixovka". Líbila se mi hlavně první půlhodina, bohuže sranda pak končí a nastávají jatka. Film není tak brutální jako třeba "Město bohů", ale i tak je to neveselé pokoukání. Idrise Elbu nemám moc v oblibě, ale tady mu role "Commandanta" sedla.

Black Noise (2023) odpad!

Přijet na takový krásný ostrov a natočit takovouhle sračku? Děs.

Saigon (1988)

S odřenýma ušima za tři hvězdy, protože zde pro Willem Dafoe (a pohříchu i Keitha Davida) platí, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky a po exceletní Četě se Dafoe objevuje ve filmu průměrných kvalit. Jeho parťákem je mistr vedlejších rolí Gregory Hines, který ve filmu, až na pár momentů, působí díky svým "vodnatým" očím, krajně nesympaticky. První akční vrchol filmu se objevuje v momentě, kdy bídně zhyne Keith David (který by Willemovi sekundoval IMHO mnohem lépe). Pak se dlouhou dobu nic moc neděje, kromě nesmyslného pobíhání hrdinů po Saigonu. Poslední třetina filmu nabere grády a akční tempo a od momentu, kdy Vietnamci začnou vypadávat z vrtulníku, se film v podstatě nezastaví až do konce. Bohužel většina herců hraje tak nějak nezůčastněně, jakoby to chtěli už mít za sebou, a film nemá rozhodně tu hloubku, jako velká triáda vietnamských válečných filmů - Apocalypse Now, Platoon nebo FMJ. Škoda.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Řikejte si co chcete, ale tohle je pravděpodobně nejlepší film s Nicolasem Cagem. Dobrej námět, skvělé lokace, sexy Penelope Cruz a ve finále solidní přestřeka. Nechápu, co se pak zvrtlo v jeho kariéře, že přešel od hraní v takových peckách k hraní ve filmech podřadných kvalit. Hodnotím vysoko, protože normálně filmy s Cagem nevyhledávám a nesnáším ho, ale v tohle filmu mi nijak nevadil a role Italského vojenského nemehla, které bere okupaci řeckého ostrova jako jednu velkou párty, mu sedla na výbornou.

Mutant (1995)

Scifi, která mi nějak unikla, ale kde se pořád něco děje a umí urdžet v napětí od začátku až do konce přesto, že v některých pasážích má divák pocit již viděného...

Povinnost a čest (2012)

Skvěle natočené bojové scény, zejména útok bojových člunů nemá chybu. Ostatní je vyložené slabota, kostrbatá zápletka a spousta nesmyslů, jakože vesta s keramickýma kuličkama nebude pípat na rámovém detektoru - a co všechny ty dráty okolo? LOL. Čečenec jezdí najímat sebevražedné atentátníky někam na Filipíny, aby je propašoval přes tunely mexických kartelů do USA...nebylo to už vlastně sci-fi? A prej podle "skutečných událostí"...

Jason X (2001)

Zajímavých asi prvních deset minut, pak jde všechno dole kopcem - děj, nápady, herecké výkony. Jedna hvězdička za outlook UberJasona, jinak nic.

Ovládací panel
15. nej uživatel Dánsko