Reklama

Reklama

Sputnik

Trailer

Obsahy(1)

Vzhledem ke svým kontroverzním metodám je mladá lékařka Tatiana Yurievna (Oksana Akinshina) na propasti ztráty lékařské licence. Její kariéra však možná neskončila. Poté, co je Tatiana přijata armádou, je přivedena do zabezpečeného vědeckého výzkumného zařízení, aby vyhodnotila velmi zvláštní případ, případ Konstantina Sergejeviče (Pyotr Fjodorov), kosmonauta, který přežil záhadnou vesmírnou nehodu a vrátil se na Zemi jedinečně pozměněn: uvnitř něj žije něco, co se ukazuje až pozdě v noci. Armáda však má zlověstné plány. Tatiana chce zabránit tomu, aby vojáci zabili Konstantina. A stvoření samo o sobě prospívá ničení. (C0r0ner)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (143)

luka4615 

všechny recenze uživatele

I když má snímek Спутник zajímavé téma a ústřední digitální monstrum vypadá v rámci ruské tvorby vážně nadprůměrně, tak neuvěřitelně hloupý scénář a toporní herci celkový dojem markantně sráží. Celých 113 minut se zde totiž vyjma nudného tlachání neděje téměř nic, díky čemuž byste tomuto počinu měli dát šanci. Škoda. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(40%) SPUTNIK, novinková ruská sci-fi záležitost. Jak už tu mnozí píší, je to taková variace na spoustu vesmírných filmů na monstra typu VETŘELEC atd. No, děj se sice krom úvodu odehrává na zemi, takže to ani k ničemu moc přirovnávat nechci. Takže, nechci, aby to vypadalo, že nemám rád ruské filmy. Pravda je taková, že jich asi nemám nakoukáno moc. Třeba ale nedávný film KÓMA mi vcelku sedl …. Tenhle SPUTNIK ale moc ne. Ještě zpočátku se to tvářilo zajímavě, s tím, že mi hned začalo vadit pomalé tempo a chvílemi i podivné chování postav. Jako jde se hned na věc, máme tu mimozemskou bytost, relativně zajímavé nápady, ale to mi do cca půlky filmu stačí a pak už mě nebavilo zhola nic. Poslední cca 20 minutovka se už rozjede, ale to už šlo mimo mě. Asi nezafungovala atmosféra, napětí a bůh ví, co ještě. Téma je asi už dost využité a nebylo to točeno moc poutavým a strhujícím stylem. Takže je to jen na jedno vidění. Ale ani do průměru to nemohu zařadit, bohužel …. ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Celkem milé překvapení. Sice to své chyby má a když už to má dvě hodiny, mohlo to mít promyšlenější příběh, ale jinak mi Sputnik docela sedl, atmosféru měl slušnou, nápad taky špatný není (i když to je Příchozí+Vetřelec+Splice+další sci-fi - ale přirovnat to čistě k Vetřelci mi nepřijde úplně přesné), mimozemšťan je udělaný dost dobře a celkem rychle to utíká. Akorát se člověk musí smířit s tím (já jsem za to byl naopak rád), že se nejedná o žádný akčňák a ani zde není bůhvíkolik krvavých scén, tohle spíš sází na atmosféru. A ta vám samozřejmě buď sedne, nebo ne. Mě to ale docela sedlo a i když ze Sputniku mohlo být něco víc, i tak vůbec není špatný. Btw, ty scény s dítětem v nějakém děcáku/sirotčináriu tam svůj smysl mají, jen jim člověk musí věnovat pozornost. Ale to je tím, když někdo očekává film, u kterého vypne a nebude muset myslet... Slabé 4* ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Dějově to sice příliš originální není (inspirace filmy typu Vetřelec či Život mi zde přišla zřejmá), ale přesto mě to v vcelku bavilo a pro svou náklonnost k ruským filmům jsem přihodil čtvrtou hvězdu. Atmosféru to má solidní (zpočátku mi to - mj. tím zasazením děje do r. 1983 a sovětským mlžením faktů - téměř až připomínalo Černobyl), design parazita se mi líbil, a Oksana Akinšina v hlavní roli též není špatná. Závěr sice mohl být asi lepší (btw. celou dobu jsem čekal, že ten parazit vleze do Taťány) - osobně bych asi uvítal něco víc depresivního nebo krvavého (jestliže Sputnik v podstatě začíná tam, kde Život skončil, byl zde podle mě velký prostor rozpoutat naprosté peklo na zemi), ale i tak byl můj dojem z toho filmu v podstatě kladný a jsem rád, že jsem na něj narazil. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Jak to tak sleduji přestanu asi věřit lidem co dělají popisky na titulky.com. Tady někdo sliboval ruského vetřelce a realita je taková, že to nedosahuje kvalit ani Vetřelců vs predátorů 2. K ději zhruba takhle spadne ruská raketa s 2 kosmonauty jeden umře a jeden přežije s tím, že něco v něm je. Zjistí to jacýsi hlavouni a snaží se na to přijít jak by to ochočily zhruba tak. Většinu filmu sledujeme konverzační drama mezi ženskou a zhruba 2 chlápky mimozemšťan vypadá parádně a dobře vraždí , ale k čemu to je, když je tam jen zhruba 30 minut z 113. 40 procent nejlepší komentář Mamlas jednoduše shrnuto. P.s. co měly znamenat ty pasáže s tím klukem koho zajímá malý spratek co neumí chodit a někdo mu pošle boty. Asi chtěly zbytečně natáhnout stopáž. ()

Galerie (92)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (více)

Reklama

Reklama