Nostradamus (1994)

Blázon, kacír alebo génius? Jednoznačne jedna z najvýznamnejších osobností v dejinách ľudstva. Nostradamus, astronóm, lekár a prorok. Predpovedal veľa významných veci a niektoré sú spomenuté aj vo filme. Film má slabší začiatok ale o to silnejší koniec ktorý ma uchvátil. Videl budúcnocť a predpovedal napr. Napoleóna, Hitlera, obidva svetové vojny, atómovú bombu na Hirošimu a Nagasaki, atentáty na prezidentov Lincolna a Kennedyho, hovoril že ľudia budú cestovať pod vodou a vo vzduchu a dokonca aj svoju smrť keď napísal presný dátum. Nostradamus mal dar vidieť to čo nikto iný. Neľutujem že som si to pozrel a viem že som urobil dobre, pre mňa najsilnejšia scéna keď namaľoval na stenu veľmi známy znak. Mimochodom, koniec sveta je veľmi blízko. 80%

Spláchnutej (2006)

Dosť dobrý animák, ktorý dokáže rozosmiať a človek sa pri ňom nenudí. Akurát na také príjemne pozretie, keď ste unavený zo školy a nechce sa Vám nič robiť. 80%

Leon (1994)

Besson vie točiť špičkové film, to už viem dávno a dokázal to aj Leonom, ktorý je jeho najlepším dielom. Perfektná kriminálka s ešte mladučkou Natalie Portman 90%

Vesničko má středisková (1985)

Nezabudnuteľný Marián Labuda a János Bán dvojka ako stvorená pre predsedníctvo v strane SMK. 88%

Mlčení jehňátek (1991)

Od takého ospevovaného filmu som očákaval viac. Oscaroví herci su právoplatní, ale ako film celok mi nesadol na nôtu. 75%

Bavorák 2 (2006)

Jednička oveľa, ale oveľa lepšia, toto mi prišlo také rozhádzané a nejak zle napísané. Celkom sa to dalo, len som očakával viac. 70%

Americký chopper (2003) (pořad)

Geniálne od prvej do poslednej časti, sú to šefové robia prekrásné choppre a .... sú jednoducho boží. 90%

Úkryt (2002)

Napínavý film naozaj! Mať taký úkryt v dome ... 80%

Telefonní budka (2002)

Prvá veľká úloha Colina Farrella a hneď z jeho stránky majstrovsky zahratá. Je to film ktorý Vám nedovolí ani otočiť hlavu. 90%

Hancock (2008)

Ani som nečakal že by sa z tejto komédie pomaly stala dráma. Hancock je zavšivavený páchnuci alkoholik ktorých je na zemi obrovské množstvo ale má jednu výhodu je tak trochu "superhrdina" ktorý ani veľmi nestojí o zachraňovania ľudí no sem tam pomôže a keď už tak poriadne. Obyvateľstvo Los Angeles je z neho zúfalé pretože zachraňuje, ale narobí pri tom vždy veľa neporiadku a škôd. A tak sa ho ujme jeden chlapík ktorý ho chce zmeniť k lepšiemu. Prerod Hancocka začal už vo väzení keď poslušne sedel a nejako sa uvedomil, prestal piť a stal sa "normálnym". Film má svoju kvalitu ale bez hereckých hviezd Smitha a Theronovej ( je zase raz veľmi sexy) by nebol tým čím je. Je to klasická oddychovka meniaca sa na drámu a to sa mi celkom zapáčilo aj s tou hudbou. Celkovo fajnový nezvyčajný film, som veľmi milo prekvapený a nech si hovorí kto chce čo chce Hancock je borec a keby bol trošku iný záver zdvihlo by sa aj hodnotenie. 80%