Bohéma (2017) (seriál)

Oproti Českému století se tento projekt Roberta Sedláčka bohužel už tolik nevyvedl. To, co musím zkritizovat nejvíce, je především otřesný střih. Scény absolutně bez rozmyslu poskládané za sebou tak postrádaly veškerou logiku a člověk se chvílemi ztrácel nejen v tom, kdo je kdo (to platí především pro první dvě epizody), ale taky o čem je vlastně zrovna řeč a kdy že se to zrovna vlastně odehrává. Dále výběr určitých hereckých představitelů příliš nekorespondoval s charaktery a hlavně vizáží tehdejších hvězd. Byť se maskéři velmi snažili, ze Saši Rašilova ani Davida Novotného zkrátka noblesního a šarmantního Oldřicha Nového a groteskního Jaroslava Marvana nevydolovali. Naopak vyzdvihnout musím Vladimíra Javorského, Michala Dlouhého, Petra Stacha, Pavla Batěka a (jako vždy mnou opěvovaného oblíbence) Jaroslava Plesla. Právě jejich výkony dokázaly celý projekt vyzdvihnout do vkusné a kvalitní roviny a ruku v ruce s obstojným scénářem mohly člověka jistým způsobem obohatit a nechat jej zamyslet se, zda opravdu tehdejší barrandovští tvůrci v dané době jednali či dokonce mezi sebou vážně hovořili právě takto a zda opravdu vztahy mezi nimi byly takové, jaké nám je Sedláček naservíroval.

La La Land (2016)

Ani ve snu jsem nečekala, že mě tenhle příběh dokáže takhle dostat. Rozhodně jeden z nejkrásnějších filmů, jaký jsem kdy viděla, a vůbec poprvé jsem odcházela z kina ubrečená.

Trpaslík (2017) (seriál)

Povedené. Nejvíc zde exceluje Martin Hofmann. Poslední díl skvěle dotažený ad absurdum maximum. A za některé části scénáře bych Kolečkovi s Prušinovským dala metál.

Padesát odstínů šedi (2015)

Dávám 2*, jelikož jsme se s kámoškou u sledování docela nasmály. Za veškerou tupost tohoto příběhu však může především scénář (vlastně knižní předloha), jinak by to třeba bylo docela i koukatelné.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Velmi povedené. Musím se přiznat, že předlohu jsem nikdy nečetla, možná proto na mě napětí působilo o něco víc. Po dlouhé době jsem neodhalila, kdo za vším stojí, což je obrovské plus. Tentokrát musím nečekaně pochválit i vydařený český dabing. A „Kiliho" jsem teda vůbec nepoznala. :-)

Pí a jeho život (2012)

Na velkém plátně a ve 3D to asi ten kýžený efekt mít bude, ale takhle v televizi a s poměrně ošklivým dabingem mě ta digitální zvířátka poněkud zklamala. Ono to tím asi i trochu ztratilo myšlenkovou hloubku, která pod všemi těmi počítačovými efekty postrádala veškerý cit, čímž mé (jinak velmi emocionální) já zůstalo bohužel poměrně chladné.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Jak já tyhle velkofilmové klasiky miluju. Ani nevím, proč mi tahle tak dlouho unikala. Jedinou malou chybku vidím v obsazení Kim Basinger, moc ji nemusím. Ale jinak hodně šťavnatá lahůdka, a to ve všech směrech.

Jason Bourne (2016)

Ne, ne, ne, ne, ne! Tohle bylo opravdu velké zklamání. Přitom skvělá úvodní honička v Aténách tak krásně navnadila. Pak jsem se však málem unudila k smrti a z celého filmu byly nakonec nejlepší poslední dvě minuty a závěrečné titulky s Mobym. Škoda.

Svět podle Prota (2001)

K-PAX je geniální podívaná, v níž Kevin Spacey jednoznačně exceluje (ostatně asi jako ve všem). Akorát mi k tomu plnému hodnocení asi chyběl trochu monstróznější závěr. Mysteriózno mám ráda, a přestože si z takového konce může každý domyslet vlastní úvahy, mě osobně malinko zklamal.