Vybíjená (2015)

Tak tohle jsem nějak vůbec nepobrala. Totálně nenavazující scény, celé to postrádalo jakýkoliv smysl a holka, která má celou dobu ztvárňovat totální ošklivku, je ve skutečnosti krásná, sympatická a sebevědomá holka, tak já už fakt nevím. Korunu tomu nasadila Krainová s větou: „Víš, jak je těžký bejt hezká holka?" Já bych řekla, že rozhodně lehčí, než být ošklivá. Suchoše, Geňu a Sokola dohromady fakt jen v Partičce, jinam by už spolu rozhodně lézt neměli.

Země zítřka (2015)

Skoro celou dobu mě napadalo něco jako: haha, funny story. :-) Ale jo, nebylo to vyloženě špatné, akorát se mohl příběh klidně stáhnout maximálně do hodiny a půl, ubrat pár hovadin a přidat více Hugha Laurieho.

Co jsme komu udělali? (2014)

Jen zřídka se dostávám k filmům v jiném jazyce než českém a anglickém. Když už se tak stane, obvykle to stojí za to. Nejinak je to i v tomto případě. Myslím, že komedie naprosto splnila svůj účel, bavila jsem se dokonale, všichni herci všech ras rozhodně zaujali, nápad originální, v podstatě není moc co kritizovat. Snad jen... škoda, že neumím francouzsky, přeci jen mi občas titulky o třech slovech k "minutovému" monologu příliš neštymovaly.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Dejvice jedou a jejich humor je mi hodně blízký. Škoda některých slabších dílů, jinak jsem se bavila skvěle. Připadá to tak jen mně, nebo jsou vážně protagonisté tohodle divadla z jiné planety? Nad jejich výkony člověk totiž často žasne.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli dát odpad!, nebo ne. Nakonec ho nedávám možná jen z nostalgie po prvním díle. Ale podle mě tohle rozhodně nemělo nikdy vzniknout.

Díra u Hanušovic (2014)

Hrůza a děs. Ač jsou pro mě dejvičáci v současné době to nejlepší, co herecká scéna nabízí, tak tohle bylo totálně mimo. Zlaté Dědictví, Pražákům holt vesnické nářečí nikdy nepoleze přes hubu. Jestli si o okolní vesnici (celého zbytku republiky) myslí tohle, tak to potěš koště. Vlastně ani nevím, za co ty 2* dávám, možná se našlo pár úsměvných momentů, na které jsem už bohužel zapomněla, ale opět musím vyzdvihnout Plesla a jeho asi jedinou trochu zajímavou postavu. Scénář byl jeden velký a odporný (či snad krobotovými slovy zpičený) žvást.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Trochu zklamání. V závěru jsem čekala poněkud větší šok, ale to bude spíš tím, že jsem o "jakémsi zvratu na konci" věděla od lidí dřív, než jsem to viděla a většinou jsem také slyšela o přirovnáních k Prokletému ostrovu, což zapříčinilo mnohem větší očekávání. Ale zbožňuju Bena Kingsleyho, zvlášť v podobných rolích. Atmosféra byla skvělá a hudba se taky moc povedla. Víc k tomu nemám.

Ex Machina (2014)

Jeden z nejoriginálnějších filmů, co jsem kdy viděla. Na jednu stranu hluboké, silně inteligentní a plné citu, i přesto vlastně prosté, nenásilné a bez zbytečných nereálností. Potěšila mě i netradiční hudba. Skvělá Alicia Vikander, ostatní vlastně také nepokulhávali.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Škoda, že jsem se polovinu filmu spíš jen nudila. Egyptské rány jsem právě od Scotta očekávala poněkud pompéznější, propracovanější. Ani ta hudba mě příliš neoslovila. Joela Edgertona jsem bez vlasů a pod všemi těmi malovátky vůbec nepoznala. Proč vlastně dávám nakonec 3*? Sama nevím, jako celek mi to tak zlé nepřipadalo, jen je docela smutné, že i animovaný muzikálový Princ egyptský na mě tak nějak zapůsobil svým zpracováním mnohem, mnohem víc.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Asi o třídu a půl horší než předchozí díly. Hodně jsem se ztrácela, záběry příliš často přeskakovaly, takže bez samotného záběru na obličej jsem vůbec nevěděla, kdo se kácí k zemi a kdo ne, přibylo na můj vkus příliš mnoho počítačových scén a hlavně téměř vymizel komediální prvek, který mi udělal největší radost především v druhém díle. Tedy nebýt božího Banderase, tak nevím nevím. Ale jinak ok, zklamaná vyloženě nejsem, na novou krev "sexy mlaďochů" se dívalo moc dobře a ani ti "staříci" neztráceli svou jiskru. A taky smekám před Gibsonem. Toho záporáka si střihl naprosto s přehledem a celkově mě tam bavil mnohem víc než Van Damme ve dvojce. Jen už mě tak trošičku přestává bavit to, že veškeří protivníci postradatelných okamžitě padají jako hrušky aniž by stačili zvednout své kulomety a alespoň jednou si z nich vystřelit.