ladynka

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 12.1.2019  20:44
    Mesodeu (2017)

Mno, není to film o homosexuálním vztahu, jako spíš o hraní, vžití se do role a (ne)vyrovnání se s tím (mluvila o tom i režisérka a scénáristka). Celkově mi přišlo, že snímku chybí nějaké scény, které by doplnily a obohatily vývoj ústředního vztahu a hlavního tématu, takhle je to dle mého takové střípkovité. Ale téma, atmosféra a zbytek... solidní.

• 4.6.2016  22:38
    Bratři Sackettové (TV film) (1979)

Pro rodinu Sackettů mám slabost už od mládí a film ji nijak výrazně neublížil, takže z mé strany spokojenost. Ford je výtečný.

• 2.10.2015  21:47
    Marťan (2015)

Jako velký fanoušek předlohy jsem vcelku spokojená. Ve scénáři nebylo několik vedlejších komplikací a nejen díky jejich absenci ale také formě knihy mi scházela jistá naléhavost, takové napětí, které z předlohy doslova sálalo. Ale základ té pravé sci-fi o lidské vynalézavosti a odhodlanosti zůstal a má i pěkný dovětek...

• 16.12.2014  12:36
    Hra (TV seriál) (2014)

Není to hladce postupující Le Carré, je to překombinované a zvratově přepálené, tím ztrácí mnohé na uvěřitelnosti, ale v záplavě technokrimi tahle dobovka potěší.

• 28.6.2014  19:09
    Tráva (TV seriál) (2005)

Otravné ztvárnění maloměšťácké představy o měkkých drogách. Jejich disrtibuce je v pohodě, pokud se jí zabývá chudák mamina, co jinak nic neumí a je neschopná (kráva). Ale bacha, nebude ji přece prodávat nezletilcům, to se nedělá. Dospělí si s drogou poradí, ti jsou zodpovědní. Obecně si ten seriál hraje na to, jak je kolem drog a vztahů cool s tunou hlášek, ale ve skutečnosti zůstavá zkostnatělý a povrchní s černbílými postavami. Naprostý opak Breaking Bad.

• 28.6.2014  19:08
    Low Winter Sun (TV seriál) (2013)

Seriál inspirovaný britským tv filmem má větší záběr postav (gangy), přidal na okecávání a drsňáctví, ale kromě opět výborného Stronga postrádá další prvky originálu - temná atmosféra, všudypřítomné nápětí, lidské a hroutící se postavy... Takový je Geddes v originálu, tady je jen otravný naštvaný macho.

• 22.4.2014  06:52
    Black Lagoon (TV seriál) (2006)

Problematické. Prim zde hraje častá akce. Většina postav se na začátku jeví jako zajímavě (nebo jejich zázemí), ale skoro nic se o nich nedozvíme. Vypadají tak neuvěřitelně ploše, vlastně každá je definovaná jen jednou charakteristikou. Nejvíc jsem se asi dozvěděla o Balalajce. Ale co ostatní?

• 11.3.2014  07:05
    Temný případ (TV seriál) (2014)

1. série - 4*.

• 2.3.2014  18:00
    V čísle 9 (TV seriál) (2014)

Sardines - 3*, a Quite Night - 5*.

• 5.12.2013  07:36

Jako celek působí druhý díl nesouvisleji a zkratkovitěji, paradoxně mě však bavil víc než první díl i vzhledem k většímu zapojení vedlejších postav. Ty navíc disponují i smyslem pro humor a nadhledem, takže jsou zábavnější než suchopární hrdinové a zlotřilci. Byť tu není žádný vývoj charakterů (všechno o podstatné jsme se dozvěděli v minulém díle a Avengers), stejně jako u jedničky se přiznávám k zalíbení v postavě Lokiho.

• 15.11.2013  18:06

Za rozšířenou verzi (126 min).

• 15.10.2013  07:25
    Zmizení (2013)

Pozor, možné spoilery: Zpočátku solidně vystavěná detektivka, která nejvíce boduje atmosférou a ke konci začíná selhávat rozuzlováním případu, když dostaneme vágní vysvětlení kdo a zčásti proč, ale přitom vedlejší postavy zapojené do zločinu nemají dostatečné opodstatnění. Rozuzlení se tak jeví jako podřízené zakončení ve smyslu záchrany obětí, nikoli ve smyslu osvětlení detektivní linie. Pokud jde o osobní rovinu příběhu (morálku postav) nedojde k nejednoznačnému řešení. Nevinní jsou zachráněni, postavy jsou za svá selhání a špatné skutky potrestány. Překvapivě na to, o kolik více prostoru má osobní rovina příběhu (rodina, její stav apod.), mi přijde výraznější a zajímavější detektivní linie, byť její pokračování (postup ve vyšetřování) zajištují spíše drobné náhody než sbírání stop a důkazního materiálu.

• 13.10.2013  15:07
    Hell on Wheels (TV seriál) (2011)

Dějiny země jsou postaveny nikoli na ušlechtilých principech, ale pokrok, který vykazují, jde ruku v ruce se ziskuchtivostí, korupcí a touhou po snadném výdělku, to je základní myšlenka seriálu. Sympatická je zde snaha líčit obecnou historii dostatečně špinavě, kde Divoký západ není přehlídkou ušlechtilých lidí, ale především přehlídkou zajímavých, mnohdy krutých ale hlavně plastických lidských osudů. S01 - 5*. S02 - 4*. S03 - 3*.

• 20.9.2013  07:46
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Zjevnou slabinou Newsroomu je dle mého patetismus a přehnaný patriotismus (ve smyslu neustálého omýlání a připomínání, což nechápu, neboli pokud to tak cítí většina, proč jim to neustále servírovat). Z toho ovšem vychází základní koncepce seriálu - o stanici a týmu, který se rozhodne dělat zprávy zajímavě a nikoli povrchně. Takže si začnou diváky vychovávat, aby nad jejich pořadem a vůbec zpravami, jež se dozvídají, přemýšleli (a tyk probouzet onen patriotismus).__Velkou předností je zde komplexní příběh s neustálým vývojem událostí a postav. Jednotlivé charaktery jsou ovšem problematičtější proto, že navenek působí homogenně, jakoby odlité z jedné formy. Vesměs jsou všichni profesionálně schopní, chytří a sociálně nepoužitelní. Drobné rozdíly tvoří jejich osobní peripetie. Tady je Newsroom vyjímečný v tom, jak např. dokáže transformovat protivnou postavu v sympatickou (Don) nebo sympatickou proměnit v mrchu a poté v oběť (Maggie). __Newsroom jsem si hodně oblíbila díky výborným zpravodajským příběhům s vynikajícími dialogy, ale nejvíc si mě získal sympatickými osobními mikropříběhy. Oblíbenci - Jim Harper, Sloan Sabbith.

• 20.6.2013  08:32
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Seriál, který oproti svému vzoru nabyl na objemu, ale nepřidal na hloubce. Lehce pozměněné charaktery jsou tam, kde se přibližují svým anglickým předlohám, sympaticky otevřené, v odlišnostech jsou mohem méně zajímavé (manželka - tady jako povrchní snobka) a nijak fascinujícící (vztah Underwood-Zoe). Rozpačitost u mě vzbuzuje délka seriálu také proto, že Underwood (skvělý Spacey) zde nemá až do závěru rovnocenného protivníka (Tusker). 1. série 70%.___Ještě více než v první sérii je ta druhá rozvleklá přehlídka manipulace, podvodů a politikaření. Karty jsou rozdány, hlavním postavám (manželům Underwoodovým) jde o to dostat se ke kýženému cíli. Žádný rozvoj charakterů ani u vedlejších postav, které jsou hlavně definovány tím, jaký postoj zaujímají k Frankovi a naopak. Vedlejší zápletky snad nejsou úplně zbytečné (potrat, nevěra, skrývání svědkyně), ale nikam neposunují dění, jen tvoří vedlejší napětí k hlavní linii a jeví se mi jako nezajímavé. Zkrátka a dobře, pokud nejde o Franka a jeho snahu protlačit se do Oválné pracovny, je to nuda. 2. série 60%.

• 6.6.2013  20:14
    Stoupenci zla (TV seriál) (2013)

Zajímavý koncept manipulace, kultů a dalšího nezatracuji, ale v mých očích se seriál propadá do průměru díky idiocii postav (detektiv, manželka, uctívači) a nepravděpodobnosti vývoje (útěky, zrady, pátrání) . Ani jako guilty pleasure jej nejsem schopná ocenit. S1 - 3*.

• 6.6.2013  20:07
    Arrow (TV seriál) (2012)

Rádoby akční alá Melrose Place, která se marně snaží předstírat, že v ní jde o něco významného a hlubokého. Nechtěně legrační. S1 - 3*.

• 20.5.2013  21:11
    Doteky zla (TV seriál) (1997)

1. série: 4*, překombinované, ale velice temné a osobní pro postavy.

• 24.3.2013  08:31
    Profil vraha (TV seriál) (2002)

Temné, drsné a především atmosférické. Prim v ději (vyšetřování) hraje profilování sériových vrahů. Přesto je stejný důraz kladen na vyšetřování policie a získávání hmotných důkazů. Mezi hlavními postavami, detektivkou a psychologem funguje rovnocenné partnerství. Hlavní postava, klinický psycholog Tony Hill je představen jako komplikovaná osoba zřejmě s jasným morálním kodexem, ale nejednoznačným profesionálním přístupem ke svým "klientům". Jeho odhalování myšlenek a jednání zločinců (hlavně v 1. sérii, kdy je prostříháno na skutečné skutky) patří v seriálu k tomu nejzajímavějšímu. 1. série - 5* (Mermaids singing, Shadows Rising, Justice Painted Blind).____2. série - 4*. 3. série - 4*.

• 19.3.2013  20:00

Hobbit v jedné věci v mých očích trumfuje Pána prstenů. Tam, kde LOTR všechno ukazuje, Hobbit všechno ještě jaksepatří popíše a tupě naservíruje divákovi až pod nos. Žádný prostor pro imaginaci, domýšlení, kombinaci, nic, co bych jako přemýšlející divák ocenila. Postavy jsou buď moudré a vznešené, netečně vznešené, roztomilé milé, roztomile odpudivé nebo prostě hnusné a zlé (prostě pohádka, všechny zlé postavy jsou pěkně deformované a nelidské). Nejsympatičtější (ve smyslu nějakého mého citového pohnutí vůči nějaké postavě) je pro mě již tradičně Glum, ale pro mě je to na film takového formátu poněkud málo.

• 28.12.2012  19:13

Dobrá, není to ztělesnění Reachera, které jsem chtěla (Kde je Nikolaj Coster-Waldau, když ho fanoušek potřebuje?) Ale jinak to má znaky slušného krimithrileru - nikoli vyložené akce, jak ji možná mylně prezentují upoutávky. Stejně jako v knihách velkou část zabere vyšetřování zločinu. Umně sestříhané roviny jednotlivých osob a jejich činů jsou sympatickým základem, mezi které je roztroušeno několik akčních scén a byť Cruise určitě není typem bouráka, jak je prezentován knižní i filmový Reacher, mně jako fanouškovi otrávenému anonymními jatkami posledních akčňáků to takhle vyhovuje.

• 12.9.2012  07:31

Další díl a mám s ním obdobný problém jako s předchozím. Kromě akční scény Jeta Li s nádobím a Jasona Stathama s noži zbytek nestojí za nic (dialogy, logika děje, výprava). Dobrá, u akčního filmu se dá leccos prominout, ale když většina snímku připomíná to nejhorší od Seagala, nemíním mu odpustit jistý standard jen proto, že se tam sešla parta (skoro)bývalých akčních hvězd. Navíc masové scény na začátku a zejména na konci opět Postradatelné pasují do role nechutných sociopatů, co se do akcí vrhají s nadšením a sadisticky si vychutnávají masové vraždění (btw na letišti bezstarostně střílejí mezi nevinné cestující). Pokud akce ve fimu bude připomínat tohle, nehodlám jí fandit - 50%.

• 25.8.2012  21:35
    Havran (1943)

Pravdivé a univerzálně platné: "Na malém městě, tady nebo někde jinde..."

• 5.8.2012  14:21

Navzdory slibné zápletce a silným konfliktům zapomenutelná záležitost, které se nedaří vzbudit trvalejší dojem, Bogart kupodivu příjemný; Davis přirozená, když přehrává něco jiného a přehrávající, když má být přirozená.

• 1.8.2012  08:04

Není to velký film, jen je to velkolepě natočené, dějovými linkami přebobtnalé a srážené frázovitými proslovy. Nejsilnější je tak snímek ve chvílích konkrétního ohrožení a skutků. Tradičně silné poropojení a práce akčních (dějových) scén s hudbou.

• 8.6.2012  09:30
    Ve službách FBI (TV seriál) (2009)

Díky zlepšující se 2. sérii celkově za 4* (o třídu zábavnější než čím dál otravnější Mentalista), hodnocení 1. série (3*), 2. série (4*), 3. série (4*).

• 7.6.2012  11:59
    Lovci zločinců (TV seriál) (2011)

Person of Interest staví sci-fi motiv neomylného stroje, pomáhajícíího v předstihu odhalovat zločiny, na pole detektivního žánru. Detektivka je tu základ, kde okrajový sci-fi prvek umožňuje hlavním postavám předcházet promyšleným trestným činům. Tím se z Person of Interest stalo moje seriálové provinilé potěšení. Hlavní hrdinové na rozdíl od autorit dosazených zákonem, které jsou mnohdy zkorumpované a mocichtivé, mohou pracovat mimo rámec zákona, což obvykle vede k rozličným zdravotním újmám na straně padouchů. (Tímto pojetím připomíná slušný Human Target). Hlavní postavy mají jasně stanovené typy. Finch - vědec, nerdovská postava; Reese - borec, co umí bojovat a střílet. Právě akce a zejména postava Johna Reese je předmětem mého neutuchajícího pobavení. Seriózní akce (přestřelky, kontaktní souboje) jsou plné amatérských chyb, kterých by se rozhodně bývalý špičkový voják nedopustil (krytí, pohyb v prostoru, neohrabanost). R. tak vypadá značně nepřesvědčivě a skoro legračně (Nevada: "Do každého souboje jde tak, jakoby se hlavně bál, že dostane na budku.") a každou větu pronáší, jako by sděloval tajemství nesmrtelnosti. Zkrátka provinilá zábava. S1: 4*.___Postavy zvážněly, prohloubily se a získaly na uvěřitelnosti, přibyla sympatické ženské hrdinky (a vrací se Zoe, sláva), motivy a zápletky se příjemně zkomplikovaly, zejména hlavní linie: S2 - 4*, konec 2. série za 5*.

• 7.6.2012  11:15
    Continuum (TV seriál) (2012)

Pozitivní protipól mysteriózním seriálům typu Alcatraz, kde se na pozadí detektivního žánru objevují tajemství, které se stejně nevyřeší. Continuum kombinuje detektivku s prvky sci-fi s tím rozdílem, že víme u většiny osob a jevů základní otázky kdo, co a proč, zbytek pak zjevně objasní další díly (kdo stál za útěkem). Jasné jsou postavy, jejich motivace, chování, sci-fi prvky jsou přiměřené a zapadají do dění. Hlavní hrdinové působí sympaticky (Kiera, Alec). Příjemné překvapení. 1. série (4*).

• 11.5.2012  06:35
    Avengers (2012)

2D verze s hodně podivnými titulky: Pokud by někdo sejmul Kapitána Ameriku, byli by Avengers lepším filmem k podívaní i poslechu (na čemž jsme se ve skupině shodli všichni). Naštěstí patriotistické kecy a činy obvykle shodí Stark nějakou vtipnou hláškou, další hrdinové jsou dostatečně výrazní a sympatičtí stejně jako záporák Loki, akce a humor je vyvážená oproti druhému Ironmanovi. Přesto mi přijdou Avengers jako film s pouhými náznaky než s vážnou a plnohodnotnou sondou do duší superhrdinů, což pro mě doteď představuje X-men: První třída a dvě jeho hlavní postavy (Charles a Eric).

• 4.4.2012  08:55
    Blackpool (TV seriál) (2004)

Kombinace rodinného dramatu, detektivky a muzikálu zní trochu vyšinutě, ale tady to výborně funguje. Kupodivu nejlepší mi připadají "muzikálová" čísla, kdy několik lidí na různých místech si předává jednu písničku. A opět výborně vybraní herci.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10