• Krátkometrážní

Splitská historie (1980) (seriál)

Zajimavý a humorný seriál v československé televizi uvaděn, jako Splitská historie. Postavy plynáře a myslím metáře jsou skutečně k zasmaní. Scény u holiče taky.

Don Camillo (1983)

Zajimavé jsou rozhovory kněže a boha. Zajimavé je i prostředí Itálie s starostou Pepponem. Možna by to šlo převést i na dnešní český venkov. Farař by mohl být Slovák, nebo Polák - protože českých ubyvá. Mohl by mít i konkurenta třeba československo-husitského kněže nebo i českobratrského pastora. komunistický starosta by v našich geografických podmínkách taky nebyl problém.

Milión vrahových očí (1974)

Moje maminka, když mne čekala, tak se mermomoci chtěla dokoukat na tuto detektivku, že jsem se narodil až v brzkých ranních hodinách.

Sýkorka (1989)

Film v televizi jsem viděl po listopadu 1989 a před rozdělením ČSFR. Častečně mi to připomína pozdější Vrácenky a Malého zradce či Vlak štěstí a naděje. S tímto seriálem to má podobný předvalečný čas, býť v užším časovém úseku, a to že hlavní hrdinkou je malá dívka. Chybí tu však vypravěčský hlas, což není až tak na škodu - nahrazuje ho dědeček truhlář a idealistický tatínek komunista. Konec se vzhledem k bližící se válce spíše od ostatních vyše jménovaných filmových děl spíše pesimistický. Překvapilo mne, že film vzniknul před rokem 1990.

Kočičí lidé (1982)

Vlkodlaky a upiří jsou běžní, ale kult velkých dravých z prvního města světa s přidanou legendou přeměny v černého pantera a zpět, to je jiná. I cesta kočičích lidí časem je dobře promyšlená.

Bojovníci země (2006)

Nechtěl jsem tu davát odpad, ale tohle dílo se bohužel k tomu velmi přibližilo.

Immortal (2004)

Enki Bilal je vskutku internacionální. Narozen v Bělehradě, otec z Hercegoviny(Jugoslávie) a matka od Karlových Varů( Československo) a od roku 1961 žije ve Francii. Navíc je i autorem předloh(y). Takže Enki Bilal vyda za 2 hvězdičky. Thomas Kretschmann jako Nikopol a Linda Hardy jako Jill za další. Atmosfera za další hvězdu.

Mongol - Čingischán (2007)

Do not scorn a weak cub he may became the brutal tiger. Neopovrhuj malým tygříkem, muže z něho vyrůst lítý tygr.

Kačer Howard (1986)

Ano i já jsem viděl Kačera Howard kdysi na VHS jako několikatou kopie s německým dabingem a českým rychlodabingem ala Helmut. Tenkrát se mi to libilo. Pak až na Nově myslím. Nedávno jsem tento film zahlednul ve videopůjčovně kupodivu v oddělení pro děti. Včera jsem to půjčil a koukal na to se synovci (8 a 3 let) mě se to libilo a synovcům taky. Howard je frajer, Tim Robbins spravný blaznivý pologenius, Lea Thompson je velmi půvabná a se sexapplem. Monstra z Nexus Somina i Howard by jsi zasloužily i učinkovaní v dalších filmech. Mimochodem až tady jsem se dozvěděl, že to byl v USA a celkově propadák.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Seriál, který mne velmi překvapil, přijemně. Nečekal jsem toto od skoro vyhradně ,,ženského seriálu,,. Každá žena je krásná, jen občas to není vidět, protože jde oi krásu duševní a nejen tělesnou. Zde je krása těchto manželek a ostatních žen vykreslená dokonalé. Žadná krása není bez vády a i těm je dám velký prostor jako i někdy stejně zoufalým manželům a jiným partnerů.