Kouzelný kolotoč (2005)

..bolo by pár milých večerníčkov..ale je z toho film, ktorý zo začiatku prekvapí ("čo to ..r.. je?"), keď nasadí silu citácií a odkazov na LOTR a ďalšie..dosť rýchlo sa ale preje, a už len chladne odčítavate filmy, ktoré už parafrázovalo XY iných animákov a vtipnejšie..deti snáď prejavia viac nadšenia..

House of the Dead (2003) odpad!

..tomu hovorím úúúžasne strašidelné budovanie napätia..plazivá temná atmosféra lesov na Ostrove mŕtvych a výpady zombie..jeden má čo robiť..skutočne..čo baf!, to ma triaslo..smiechom..a ono je to vlastne na zaplakanie..

Sex ve městě (1998) (seriál)

Nebudeme sa hádať, je to babský seriál..A áno, niektoré diely sú až naivno hlúpe, ale aj tak, ako celok je seriál dobre urobený: aj scenár, aj režijne..Oceňujem najmä ľahkosť a Samanthu Jones..Navyše sú všetky tak krásne šibnuté.. Jop, mala som tú česť čítať asi 4 strany predlohy Candice Bushnell - nikdy viac..

Valmont (1989)

Formanovho Valmonta som videla chvíľku po Frearsových Nebezpečných známostiach, ktoré sú dobré..ALE..Formanov Valmont má pre mňa čosi naviac: okrem lepšie vybraných hercov (typovo), je to ľahkosť rozprávania, radosť zo života a krutá radosť z intrigovania..A práve tá radosť a sloboda, ktorá je vo Formanovom Valmontovi, ho robí pre mňa príťažlivejším.. Na druhú stranu, ide v konečnom dôsledku o rôzne uhly pohľadu - u Formana na Valmonta a u Frearsa na vzťahy, ale najmä o dvoch rôznych režisérov s odlišným rukopisom..Len majú smolu, že nakrútili takmer súčasne filmy vychádzajúce z jednej predlohy..

Lid versus Larry Flynt (1996)

People vs. Larry Flynt je Formanov Hustler.. A, len tak pomimo, je to dobry film.. Nuž, Forman..v lepsej forme..

Zpívání v dešti (1952)

Keď som bola malá, žila som v presvedčení, že to, že je film fakt dobrý, zistím podľa toho, že je čiernobiely a / alebo sú na televízore hore a dolu čierne pásy. Spievanie v daždi nespĺňa ani jednu podmienku (ako napr. Vtedy na západe, ktorému som bola na prvý pokus odspala koniec - mala som asi 7 a šlo to ako druhý film), a predsa si ma získal na prvé pozretie. A aj na každé ďalšie.