• Pohádka

Crash (2004)

Jojo.....kdyby tak mezi lidmi nebylo tolik zloby, strachu a hlouposti, to by se žilo. Tento extrémní obraz americké společnosti fakt nahání hrůzu.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Seriál Bylo nás pět mě ani v dětství ani později nikdy bůhvíjak nedostal. Přesto myslím, že se jedná o vcelku povedený počin.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Jedná se bezesporu o zajímavý dokument, který může přinést několik užitečných informací. Ale je to trochu taková fingovačka :-).

Kluci nepláčou (1999)

Není to špatný film, ale mě absolutně nezaujal.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Neměl jsem od šestého pottera velké očekávání. Nakonec to nebylo zas tak špatné. Vizuálně hezky zpracované s temnou tajemnou atmosférou. Příběh sice nemastný neslaný a jak taky mnozí již poznamenali, je pouze určitým entré k finálnímu snímku (resp. snímkům), nicméně v návaznosti na film předchozí a s odkazem na filmy budoucí plní poměrně dobře svou úlohu. K patetickým scénám věnovaným problematice vztahů hlavní trojice se raději nebudu vyjadřovat.

Hanebný pancharti (2009)

Film se mi převážně velmi líbil. Obsahuje mnoho vynikajících pasáží, které navozují krásně napínavou atmosféru. Po první polovině filmu jsem si pomyslel, že to bude největší filmový zážitek za posledních pár měsíců. Druhá půlka byla, alespoň z mého pohledu, výrazně slabší, a tak celkový dojem z filmu hodně klesl. Paradoxem snímku je, že navzdory svému názvu jsou scény s pancharty právě tou méně vydařenou částí. Nicméně tento film doporučuji, protože rozhodně stojí za zhlédnutí.

Fontána (2006)

Fontána se tváří, že sděluje více než ve skutečnosti říká. Trochu zklamání.

21 gramů (2003)

Vynikající a citlivě poskládaná mozaika velmi silného příběhu. Smekám především před hereckými výkony, které byly navzdory velkému množství vypjatých a náročných scén perfektní.

Dobrodruzi (1967)

Byli bez peněz, ale žili plný a šťastný život. Nalezené bohatství pak odstartovalo konec jejich zlatým časům. Lidská chamtivost a závist je nekonečná a dobří vždy za vše tvrdě zaplatí (ach jo). Přátelství nad zlato.

Hořčice mi stoupá do nosu (1974)

Taková průměrná komedie. Slibný začátek, ale od druhé poloviny už trochu nuda. Některé scény byly ale skvělé. "Krucifix, dneska nejsem nějak ve formě. Zašijte ho, zítra ho doděláme." :D