Hráči se smrtí (1990)

Fušovat Pánu Bohu do řemesla se nemá, ale točit o tom filmy se může. A Joel Schumacher to umí náramně. I když přiznávám, scenář je trochu naivní. Ale nápaditá režie a solidní herecké výkony mnohé zachraňují.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Hodně drsný film z prostředí maorů, kteří v civilizovaném světě už jenom vzpomínají na to, jak byli národem hrdých bojovníků. Někteří svoji hrdost, zděděnou po svých předcích dodnes neztratily, jiní své frustrace utápějí v alkoholu. Herecké výkony jsou brilantní, hlavně pak Temuera Morrisona v roli neurotického ochlasty a rváče, kterého když jsem viděl poprvé, tak jsém si říkal "Proboha, kde sebrali toho magora? To snad nemůže být ani herec!" Z celého filmu má divák pocit neuvěřitelné autentičnosti. Lee Tamahori si otevřel dveře do Hollywoodu.

Andělská tvář (2001)

Na jedné straně solidní kamera, hudba a kostýmy, na straně druhé notně připitomělý scenář. Nemám nic proti červené knihovně, pokud je dobře natočena a nenudí (např. série o Angelice).Jenže celý film se nesnesitelně vleče a měl jsem co dělat, abych tu nudu nějak vydržel. Pomyslnou třešničkou na dortu je (ne)herectví Jiřího Pomeje, který svůj part herecky silně nezvládl. Jeho snaha o drsňácký hlas a pobíhání v rozepnuté košili z něho měla zřejmě udělat nový sexuální symbol, ovšem zůstalo jenom u snahy a Pomeje působí neuvěřitelně trapně. Je jasné, že film musel stát spoustu peněz a určitě se proto počítalo s velkou diváckou odezvou. Ta se naštěstí nedostavila, ale tvůrci nemusí smutnit. Vždyť tu máme naší milovanou TV Novu, ta po tomhle braku hrábne všemi deseti (i proto, že se na ní finančně podílela).

Slunce, seno, erotika (1991) odpad!

Ti, co se smějí při GO-GO ŠOU, NOVOTÁCH a podobných debilitách na Tv NOVA, ti budou jistě s touto "komedií" spokojeni.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Šipky zabodnuté šipky do zadku, farář sledující porno, sprostě nadávající babka, ramboidní žena - jasně je to děsná bžunda a jistě je spousta lidí, kteří se u toho svíjejí smíchy. Já mezi ně evidentně nepatřím. Tenhle lidový humor mi prostě nesedí, ale nijak ho neodsuzuji. Každému, co jeho jest.

Slunce, seno, jahody (1983)

Původně jsem téhle taškařici dal nižší hodnocení, ovšem po shlédnutí Soukupovy "Jak ukrást Dagmaru" jsem si začal Trošky aspoň trochu vážit a přihodil jednu hvězdičku. To ovšem nemění nic na tom, že Troškův lidový humor není to, co by mně bavilo.

Vesničko má středisková (1985)

Jasný důkaz, že komedie může být vtipná a zábavná i bez šlapání do hoven a laciných vtípků s dětičkami. S vámi mně baví svět, pane Svěráku. Ještě, že vás máme.

Nezkrotná Angelika (1967)

Přestože po druhém díle muselo být každému divákovi jasné, že Angelika je ve skutečnosti neukojená nymfomanka, schovávající se za lásku k manželovi :o), o to víc jí možná nekteří fandili :o). Já vím, je to hrozná limonáda, ale i ta za určitých okolností chutná jako šampaňské. Ty krásné lodě, to krásné moře, ta tklivá hudba....ehm....jsem prostě nenapravitelný romantik.

Angelika, markýza andělů (1964)

Natočit červenou knihovnu, u které by se člověk nezblil, není zas tak snadná záležitost. Důkazem budiž Troškův nudný paskvil "Andělská tvář". Naproti tomu Angelika, to je jiná. Vyznavači filmového umění, klidně se mi smějte, ale mně se Angelika líbí. Nejhorší na tom je, že vlastně ani nevím proč. Mám rád kostýmní velkoprodukce, MM je hezká ženská a Jean Rochefort skvělý herec. Tak asi proto.

Hook (1991)

Asi nejosobnější film velkého dítěte. Steven si chtěl vyřešil svá traumata z dětství a natočil tak poněkud přeplácaný a infantilní, ale rozhodně zábavný film. I když Mistrovo moralizování, hlavně na konci, trochu vadí, vidět Dustina Hoffmanna v roli Hooka vážně stojí za to.