Dobré ráno, Vietname (1987)

Goooood Mooorning Vietnaaam!!🇻🇳🔥 Na rovinu říkám, že kvalitu snímku doceníte pouze v originálním znění, protože český dabing zadupe skutečnou komediální stránku filmu do země.. Příjemná satirická komedie, která nám prezentuje trochu jiný pohled na začínající válku ve Vietnamu, tentokráte očima vojenského rádiového hlasatele, který se navíc stane i učitelem pro tamní obyvatelstvo; v podání legendárního Robina Williamse, který tady úvodní hodinku předvádí hereckou masterpiece one-man show, při přechodech z přízvuku jižanského burana až po britského gentlemana; touto rolí se zaslouženě vyšvihl mezi velké Hollywoodské hvězdy; s navíc získanou nominací na Oscara.. Jinak je film příjemná jednohubka, s "MASH" feelem, perfektní hudbou, srdíčkem, excelentní hlavní rolí, zato s línějším scénářem. Pro tuto ranní rádiovou show, na kterou kvalitou nedosahuje ani Leoš Mareš s Patrikem Hezuckým, sladkých 90% a nostalgické brýle 5*

Thor: Láska jako hrom (2022)

Očekával sem trhlou dětinskou komedii a tu sem taky dostal..🤡🎥 Korgova úvodní rekapitulace = strop. Jane Foster girl-power nepůsobí na sílu a díky zamilovanému čtyřúhelníku Thor-Jane-Mjolnir-Stormbreaker, to celé šlape na klid. Zvláštní vypíchnutí zaslouží Christian Bale, jehož Gorr působil jako skutečná hrozba, měl motivace, patří k těm lepším od Marvelu. Naopak na mě nezafungoval Russell Crowe, ale to dávám za vinu celé té, pro mě nelichotivé premise, že bohové jsou v podstatě "Hollywood Star" blbečci. Závěrem - efekty standart, scénář slabší ale práce s postavama dobrý, skvělá 80' hudba no a pro mě padnoucí humor. Po těch posledních několika slabších projektech patří Thor❤️&⚡ konečně k tomu svěžejšímu - 70% a spokojené 3*

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Stranger Things u mě další řadou opět překonávají tu předchozí🔥 Úvodní epizoda nás za písně California Dreamin' hodí zpátky do toho parádního období 80'let, krásně zrekapituluje i představí nové postavy, nastartuje dějové linky a nastaví Freddy Krueger "feel" pro tuto sérii. Nová postava Eddie je spolu se Sadie Sink srdcem této série a nejde si jejich charaktery nezamilovat. Linka v Rusku je nepříjemně mrazivá a izolující, ale patřičně zbytečná. Tradičně perfektní hudba napříč sérií, špica střih i práce s kamerou, skvěle napsané postavy i jejich představitelé, osudovost, strach i beznaděj na každém rohu, absofuckinglutely lovin' it blockbuster, který tu posledních pár let chyběl, který má veliké ambice nebýt projektem s promarněným koncem. Jednoznačně nejlepší série - no a teď mi nezbývá než netrpělivě vyhlížet tu poslední a doufat, že se můj miláček probudí a bude v pořádku... 100% a zářných 5* pro tahouna Netflixu

Od soumraku do úsvitu (1996)

🎬To si takhle kamarádi Rodriguez s Tarantinem natočili filmík..🎥 V první půlhodince dostáváme naservírováno parádní vykreslení postav, spád děje a vývoj vztahů v tarantinovském "feelu", kdy mi film zvládl, i přes fakt že nemám rád Clooneyho, přiblížit jeho postavu.. Ale pak se přehoupneme do druhé půle, kde Tarantino odpadne z ocucávání nohy a kormidla se naplno chopí Rodriguez, který nám nabídne akční-přiblble-nechuťáckou brutalitu, pro kterou musíte mít vytříbený vkus, aby vám to nepokazilo celkový dojem z filmu.. Za mě parádní levnější oddechovka práce, kdy je z výsledného projektu výrazně cítit otisk obou pánů; kde jim to ve výsledku dokupy celé funguje lépe, než-li samostatně v projektu Grindhouse.. 75% a 4*

Pravdivá romance (1993)

🔥Scottovo tarantinovská romanťárna pro kluky..🔥 Tento snímek sem, já hlupák, dlouho odkládal, protože romantické filmy nejsou zrovna můj šálek kávy a u režie tu není sám autor scénáře; ale narozdíl od Natural Born Killers, tady ten Quentinův nápad skutečně cítíte plnými doušky, protože se rejža  Tony Scott dostatečně držel scénáristické vize; kde věřím, že ona původní nelineární verze příběhu, by to vytáhla do maxima. Krásné sbližování hlavního páru pomocí příjemných přirozených dialogů, všudypřítomný "Elvis feel", následný obrat - kdy dostaneme další ikonickou děsivě slizáckou roli Garyho Oldmana a od té chvíle nám to postupně graduje k drogám, brutalitě a tradičnímu finálnímu masakru.. Závěrem - za mě nejlepší film Tarantina bez Tarantina; kdy za maximální strop filmu musím jednoznačně označit "historii Sicilanů", což je přesně ten typ dialogů, co na Quentinovi tolik miluju + příjemná hudba od Hanse Zimmera = Hezkých 85% a silné 4*

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Mňo.. Co k tomu dodat, prostě další akční/komedie Marvelovka, jen s otiskem Sam Raimiho. Neříkám, že sem si film neužil, ale je to opět další "pásová výroba" film, který nepřináší nic nového. Samotný název je tu zvolen špatně a film by se měl přejmenovat spíš na Scarlet Witch: Darkhold; protože z mnohovesmíru tady dostaneme jen jednu, alespoň perfektní "proskakovací scénu" a jinak v podstatě nic (tady asi přichází hlavní kámen úrazu, že sem fakt očekával jízdu napříč vesmíry). Lákadlo z traileru v podobě Xaviera na mě opět zapůsobilo jako chabé tahání peněz z lidí, protože všechna ta skvělá camea byla zahozena během 5minut pryč (opět neříkám, že sem si nerdí orgasmus neužil). S chabým koncem, dost rychlým skákáním ze scény do scény, kdy není moc času se na něco pořádně zaměřit, s alespoň lepší magií než v prvním díle, to pro mě ve výsledku dělá druhořadou Marvelovku lvl IronMan3, Strážci2, FFHome.. Lehce zklamaných 60% a 3*

Kokain (2001)

"Američan" pašující letadlem, jehož postava se objevila i v seriálu Narcos - tak právě jeho příběh zde sledujeme.. Příjemná žánrovka, připomínající Scorseseho Goodfellas. Johnny Depp tu odvádí skvělou práci a roli mi zvládl perfektně prodat; to samé bohužel nemohu říci o Penélope Cruz, na kterou se sice hezky kouká, ale působí jen jako další řadová panička tohoto typu - zbohatlíkova fetující přítelkyně, která ho pak opustí.. Skvělá hudba, příjemně mě tu překvapil výskyt Escobara a film navíc zvládl krásně ukočírovat poslední půlhodinku, která mě v závěru zvládla svou prezentací "uvězněného milujícího otce" dostat do kolen.. Krásná práce + legendární letištní "příchod" scéna 85% a 4*

Bojovník (1997)

Tak tenhle film jde absolutně mimo mě.. Dvouhodinové trápení při koukání na Deppa, který v tomto filmu působí jakoby se poflakoval po place. Marlon Brando filmu nenabízí vůbec nic - jediný proslov o smrti vyzní do prázdna, protože se pointu filmu (že se jedná o poslední dny muže čekajicího na smrt) dozvíte až ve 2/3filmu, pokud nemáte zjištěno o čem snímek pojednává. Nezajímavé odpudivé prostředí. Abnormální množství opakujících se dialogů typu: "Co to děláš?; Nic, proč tě to zajímá?; Jentak". Kamera, která kolikrát zabírala naprosto zbytečné záležitosti; natahování scén, jak někdo někam jde.. Největší zklamání se ovšem dostavilo po celém tom mučení, kdy už sem si doslova přál nejhorší smrt pro hlavní postavu a ani to mi film nedopřál.. Celé by to na mě možná zapůsobilo líp, kdyby šla pointa filmu zachytit už na začátku; takhle sem si všechno to blbnutí po krámu s košíkem, stavění smeťákového lunaparku vyložil spíše jako "dafuq, co chtěl autor říct" záležitost.. Jeden z nejvíc úmorných snímků, při kterém sem litoval investovaného času; kdy si na snahu o objevení kvalit tohoto filmu, budu muset nějakou dobu počkat.. Dočasně 40% a 2* z úcty k Deppovi s Brandem

Muž na Měsíci (1999)

Zlaté české ručičky🇨🇿; Miloš Forman dokázal z Jima Carreyho vytáhnout jeho životní výkon a dohromady nám nadělili skvělou komedii, která příjemně pohladí po dušičce. Už začátek vám perfektně stanoví jaký film bude a osobně ho řadím do mé Top10 nejlepších filmových úvodů.. Andy Kaufman byl pro Jima vzorem, osobně nevím, zda-li sem si tu víc užíval roli Andyho nebo alterego Tonyho Cliftona, ale zdejší humor je zkrátka má krevní skupina a Jim se do role položil natolik, že se u něj naplno rozjela krize identity. Faktem ale je, že nám tu Forman nabídl Carreyho životní roli, při které mohl opět všem dokázat, že není jen pitvořící se klaun, ale skutečný Pan herec; co víc dodat.. Do dokonalosti, už tak perfektní snímek, vytahuje ještě kapela R.E.M., která vytvořila jeden z nejpříjemnějších filmových soundtracků, díky kterému si vždy vychutnávám i ty "druhé" závěrečné titulky.. Má srdeční záležitost 100% a zlatých 5*

Zelený sršeň (2011)

Setha Rogena mám rád, jeho humor je typickej - občas fajn občas dětinský, ve výsledku dobrý.. Jay Chou se tu jako Kato krásně prohání ve stylu alá Jackie Chan, jen ta Cameron Diaz mi tu přišla spíš na okrasu.. Pojetí soubojů je zde zábavné, jen to celé padá na zaporákovi, který ve mě svojí dvouhlavňovou pistolí evokoval superhrdinské filmy lvl Daredevil, Catwoman (né že by představitel byl špatný herec, ždíme z toho maximum).. Dávám příjemných 70% a standartní 3*