Emelie (2015)

Sarah Bolger a děti zaslouží pochvalu, ale jinak to bylo takové nemastné neslané. Ačkoliv má film krátkou stopáž, byla první polovina celkem nudnou záležitostí. Ukazovala vlastně jen trošku nekonformní chůvu, která to sice zjevně nemá v hlavě v pořádku, ale ta její psychóza nebyla podaná tak, aby na mě nějak výrazněji zapůsobila. Pak se to sice trošku rozjelo a přišlo i přijatelné vysvětlení, jakou má děvče motivaci, ale pořád se film držel ve všech aspektech až příliš u zdi. Škoda. 35%

Gangster Ka: Afričan (2015)

Sice o něco slabší, než předešlý díl, ale pořád se jedná o záležitost, která může konkurovat západním produkcím. Platí tu vlastně totéž, co u jedničky. Silná gangsterská linka obsazená vynikajícími Čermákem a Bjelacem a slabší policejní s Čapkou, kterého snad mohl výrazněji podpořit Majer, ale dostal na to příliš málo prostoru. Z mého pohledu Káčkovi neprospěl přesun do zahraničí, protože stejně jako se tu zpočátku nudil on, nudil jsem se i já a i poté, co se chlapec rozjel, nevyvaroval se film několika hluchých míst. Ale i tak na konci vládla velká spokojenost a člověk si chtě nechtě musí položit otázku, jak to teda vlastně všechno bylo. Docela by mě zajímalo, jestli Krejčíř dodá námět pro třetí díl. 80%

Polycarp (2015) odpad!

Naprosto příšerní herci, legrační kulisy a postavy, které ze sebe sypou taková moudra, že jsem měl celkem často pocit, že krom vidin mám i slyšiny. Brutální křesťanská agitka, která je tak zoufale špatná, že na ní člověk občas až fascinovaně zírá. Jen pro masochisty.

Projet-M (2014)

Komorní sci-fi soustředící se především na vypjaté momenty posádky, která zůstane trčet ve vesmíru. Mě se to ale pod kůži nezavrtalo, protože psychologická stránka věci díky odflákle napsaným postavám vůbec nefungovala. A je to škoda, protože herci byli celkem fajn. Každopádně díky tomu, že jsem si k žádnému aktérů nedokázal vybudovat nějaký vztah, mi bylo to, co se děje na palubě i na Zemi celkem šumafuk. A to mě nebaví. 30%

Julia (2014)

Vizuál to má sice docela pěkný, herečka v hlavní roli také nebyla k zahození, ale to hraní si na umění tomu škodí. Film tak nabízí především spoustu zpomalených a nic neříkajích záběrů, které jsou občas sice hezky nasvícené, ale co z toho? Nějaké to brutální znásilnění a gore, které jsou u rape and revenge charakteristickými prvky, tu prakticky chybí a na příběh podobně laděné filmy spoléhat také nemohou. Jen další zbytečná snaha být originální. 15%

Noční recepční (2016) (seriál)

Susanne Bier prostě umí a vzhledem k tomu, že měla k ruce výborný scénář a ještě lepší casting, je celkový výsledek takřka dokonalý. Někomu se sice může zdát, že vzhledem k tématu se tu málo střílí a vůbec šetří s akcí, ale mě ta ukecanost naprosto vyhovovala a člověk si tak lépe mohl užít skvostné herecké obsazení, výborné napsané postavy a promyšlené dialogy, což všechno dohromady ukázalo, že i zdánlivě ohrané téma může působit neotřele. Snad jen ten konec mohl mít větší grády, ale to vem čert. 90%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Zdánlivě návrat k původní trilogii, ale Abrams to s tou inspirací přehnal a ačkoliv měl prostor stvořit zbrusu nový příběh, vypustil pouhý reckylát. Jen sem přidal strašně, ale strašně protivnýho negra, kterýmu nejde než přát smrt od první chvíle, co sundá helmu. Co se digitálního bordelu týče, tak má film všechno, co má mít, ale prostě tu chybí ta přidaná hodnota. A tou není ani Harrison Ford a už vůbec ne Carrie Fisher. Snad to Skywalker v příštím díle trochu pozvedne, ale zatím se jedná o velké zklamání. 40%

Pistolnice Jane (2016)

No co si budem povídat, O´Connor už má na kontě lepší filmy. Vlastně všechny ostatní. Jane Got a Gun je laciná romantika, která i přes rozumnou stopáž dokáže úspěšně nudit. Film tak může sázet jen na herce, což sice dělá, ale i když to Natálce v klobouku sluší a McGregor je výborná padoušská karikatura, celkovému dojmu to nijak zvlášť nepomáhá. Vše korunuje brutální hra na city v samotném závěru, který názorně ukazuje, jak se to také nemá dělat. 25%

Endure (2010)

Maník unese holku, spoutá jí v lese, vyblejskne si jí a odjede, ale cestou mu do cesty skočí jelen a psychopat to má spočítané. Dvojice policistů má pak v ruce jenom fotku a mrtvolu únosce a mravenčí detektivní prací se musí dopátrat, kde je děvče zašité, což je zdánlivě nemožný úkol. Sice se nejedná o nic, co by se mohlo pyšnit úžasnou atmosférou nebo napínavými momenty, ale přesto to na mě docela fungovalo. Filmu se daří vyhýbat nějakým výraznějším logickým kiksům, postup vyšetřovtelů dává smysl a i když samotné vyvrcholení bylo pojaté účelově, mě nijak zvlášť neurazilo. A vhodná byla i linie s umírající manželkou jednoho z hlavních hrdinů, která byla pojatá vkusně a nesnažila se citově vydírat. Po herecké stránce se tu našlo pár tváří, které jste už zaručeně někde viděli, ale celkově působil casting svěže a neokoukaně. Joe O'Brien si vybral pro debut poměrně těžkou látku, ale jak s ní, tak s nedostatkem financí, se dokázal poprat se ctí. 70%

Hrozny smrti (1978)

Společenská kritika se dá najít i v Dášeňce a erotické hrátky mi nějak unikly, ačkoliv když se ta blondýna svlíkla, proměnila se v bohyni. Každopádně já v tom viděl jen mladou holku, co jí nahánějí vesničtí hnisáci. Nic víc, nic míň. Najde se tu celkem solidní gore, sem tam solidní atmosféra i pár nechtěně vtipných momentů. Celkově se na to kouká příjemně, což možná nebyl tak úplně režisérův záměr, ale to je mi celkem fuk. 60%

Časové pásmo bylo změněno