Hříčky přírody (2015)

V první půlhodině jsem se pekelně nudil. Vesměs se jednalo o nepříliš vtipnou a nezáživnou teenagerskou rádobykomedii, které zombíci a upíři nijak zvlášť nepomáhali. S příletem emzáku se zdálo, že film nabírá tempo a rvačka ve stínu kosmické lodi měla něco do sebe, ale vše pak zase sklouzlo k obvyklému adolescentnímu plkání, které se dalo přežít jen díky celkem solidnímu obsazení. Občas se sice zablesklo na lepší časy, ale tyhle momenty byly příliš rozmělněné, než aby měly na celek nějaký vlv. Škoda. 30%

Všiváci (2014)

Podivný mix těžkého života vojenského veterána s rodinným dramatem, který mi trochu připomínal dánské (či chcete-li americké) Bratry. Ale opravdu jen připomínal. Film kulhá hned v několika ohledech. Předně je to velké množství náhod, které jednotlivé postavy ovlivňují, aby se jejich osudy prolnuly. Bylo to příliš účelové a nekonzistentní. Další věcí je situace bývalého vojáka, která by se spíš hodila do amerického či britského prostředí. Naši veteráni existenčními problémy netrpí, pokud se nepotýkají s nějakými závislostmi, o čemž tady nebyla ani zmínka. A nakonec mi přišly zbytečné postavy v podání Mádla a Hádka, přičemž Mádlova role byla úplně mimo. Na druhou stranu se mi líbila technická stránka věci, díky přecpanému ději jsem se nenudil a pokud nepočítám zmíněnou dvojici, tak herci, zejména Langmajer, mě bavili. Nebylo to zlé, ale vidím tady promrhanou příležitost. 50%

Agrese (2014)

Maníka, který nechal kriminální minulost za sebou, doženou staré časy a on se snaží jim nepodlehnout, což se mu střídavě daří a nedaří. Takže zápletka není nějak objevná, ale to by ani tak nevadilo. Vadí ale to, že Axres je nudař a navíc si snaží hrát na psychologa a to je vražedná kombinace. K tomu všemuje představitel hlavního hrdiny neskutečně necharismatické poleno a i kdyby nebyl, tak samotná postava také není něco extra. Sullivan Stapleton byl na druhou stranu fajn a Jessica De Gouw hraje také slušně, nicméně s tímhle asi příliš mnoho udělat nemohli. 25%

Backtrack (2015)

Je pravda, že Petroni si s vyprávěním občas nevěděl rady a napětí i atmosféře zůstal také něco dlužen, ale mě se to i přesto líbilo. Možná i proto, že je to přiznaná šestosmyslová odvozenina a Šestý smysl mám rád. Ale není to jen tím. Adrien Brody sice občas konkuruje Cageovi v počtu psích pohledů, ale i tak mě tady celkem bavil, protože k jeho depresivnímu psychologovi se ten ublížený výraz hodí. A špatní nebyli ani herci ve vedlejších rolích na čele se Samem Neilem. Pak jsou tu poměrně slušně strašící duchové a i když bude řada lidí prohlašovat něco o laciných lekačkách, tak na mě fungovaly. No a nakonec se film může blýsknout relativně překvapivou pointou a to se v rámci žánru počítá dvojnásob. Spokojenost. 70%

Viktor Frankenstein (2015)

Frankenstein není Sherlock a McAvoy není Downey, ale to si tu zjevně nikdo neuvědomil. Notabene těch geniálních excentriků začínám mít už plné zuby. Je jich moc. Nový Frankenstein nenabízí prakticky nic, co by stálo za pozornost. Hororového tu mnoho nenajdete, viktoriánskou atmosféru si člověk lépe užije ve většině televizních produkcí a kvůli hercům se na to koukat také nevyplatí. McAvoy nevkusně přehrává, Radcliffe je k uzoufání nudný a Andrew Scott, který jediný za něco stojí, tu má minimální prostor a navíc je jeho postava nábožensky založeného policisty mizerně napsaná. Zklamaný ale nejsem, protože jsem prakticky nic nečekal. 30%

Deadwood (2004) (seriál)

Je sice pěkné, že se daří naturalistické vykreslení Divokého západu se vší tou špínou, děvkami, nemocemi a brutalitou, ale příběh sám místy kulhá na obě nohy a jeho natahování překračuje únosnou míru. Seriál tak musí sázet výhradně na obsazení na čele s Ianem McShanem, které sice snese ty nejvyšší měřítka, ale i herci působili díky odfláklému scénáři občas dost bezradně. Pro mě velké zklamání. 55%

Trable o Vánocích (2015)

Jestli se dá Lásce nebeské něco vyčíst, tak je to fakt, že se jí snaží řada režisérů napodobit a většinou to dopadá tragicky. Tak jako v tomto případě. Tady to naštve o to víc, že Nelson měl k dispozici naprosto vynikající casting, ale zbabral to téměř ukázkově, ačkoliv tohle muselo vypadat blbě už na papíře. Víceméně je to jen snůška sladkobolných keců se zoufalou snahou o nadhled a s obří dávkou klišé. Špatné. 10%

Byla to divoká noc (2015)

Po výborném ztvárnění Wozniaka v Jobsovi se Rogen vrátil opět ke svým otylým, ožralým a vysmaženým tlustým kokotům a byl opět na pěst. Stejně jako Gordon-Levitt s Mackiem. Sám film je vlastně o ničem. Trojice loserů se poflakuje po večírcích, na kterých se chlastá, hulí a šňupe. Nic víc v tom nebylo. Jestli to mělo nějakou nosnou kostru, tak byla hodně dobře schovaná. Za pozornost tu stojí snad jedině Michael Shannon v roli dealera a to je sakra málo. 10%

Deadpool (2016)

Nejzábavnější a rozhodně nejukecanější marvelovka vůbec. V tomto případě se divák ani tak netěší na to, komu a jak nakope hlavní hrdina zadek, ale spíš na to, co za hlášku vypustí z huby a Deadpool hází jednu perlu za druhou. Ne že by se mi úplně vždycky trefil do noty, ale na každou trochu nepovedenější repliku připadá deset povedených, takže negativa takřka okamžitě ztrácejí na síle. Pro někoho tu možná bylo málo akce, ale já jsem byl s tou stávající spokojený a díky hláškujícímu vodopádu jsem jí ani víc nepotřeboval. Jediné, čeho jsem se trochu bál, byly romantické pasáže, ale i tady si Miller poradil na jedničku a některé z nich (MDŽ, halušky) patřily k nejlepším okamžikům filmu. K hercům nemám jedinou výhradu a Reynolds si konečně střihnul nějakou tu pamětihodnou roli. Už teď mě netěší, že se budu muset tak dlouho těšit na další díl. 95%

Judy (2014)

De Santiho úporná snaha natočit nervydrásající film. A moc mu to nevyšlo. Předně mi byly naprosto cizí pohnutky pouličních umělců a ani oni sami mi nešli příliš pod fousy. Rozumím tomu, že tu byl asi jistý umělecký záměr, ale ten mě nijak neoslovil. Takže záleželo na tom, jak se režie vypořádá se sílícím psychickým terorem, kterému je podrobena mladá žena. A to se také dvakrát nevydařilo. Nejenže tu až na pár momentů chybělo napětí, ale navíc se hlavní představitelka chovala jako naprosto tupá nána, která k tomu oplývá nevídaně mizernou muškou, takže není schopná trefit z metru stodolu. Jediné, co jí omlouvá, je to, že od krku dolu je to luxusní zboží. A tak se všechno zajímavé odehrálo až v závěrečných deseti minutách, kdy se objevilo i nějaké to gore a vůbec celkově to mělo něco do sebe, ale celkový špatný dojem to nenapravilo ani náhodou. 20%